Karma rat nature ? co sądzicie?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: Morgana551 »

Niestety smeg ma rację. Mało tego. W Polsce trudno o dobrego weterynarza, który zna się nad szczurkami. Bardzo dużo tylko wyciąga od nas kasę, a w ogóle nie pomaga naszemu pupilowi....
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
TeQ96
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 09, 2013 3:59 pm
Numer GG: 18185958

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: TeQ96 »

[No niestety, to nie tak aż bardzo co innego. Z adopcji najprawdopodobniej dostaniesz zdrowego szczurka, ale na starość wszystkie są chorowite, wtedy koszty ich leczenia mogą sięgać kilkuset złotych. Jeśli wiesz, że rodzice nie będą chcieli wyłożyć pieniędzy na ewentualne wizyty u weterynarza i operacje, lepiej przemyśleć czy w ogóle możesz mieć szczury.
Glupia nie jestem i wiem z czym się wiąże ZWERZĘ. Mam 2 psy, papugę, żółwia (miałam myszoskoczki do niedawna) oraz posiadam konia. Wiem że zwierze to nie mały wydatek ale co innego kiedy serio jest chory po czasie lub na starość a co innego kiedy na 2 dzień od kupna już latam po wetach i stówami rzucam. Posiadam konia , zapewne nie masz pojęcia, ale tyle ile ty byś wydała na swoje 3 szczurki miesięcznie to ja tyle wydaje na to dziennie. Oczywiście zapewniam Bolkowi opiekę itd., ale chodzi tu o kupno już chorego zwierzęcia. Proszę się trzymać tematu.
TeQ96
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 09, 2013 3:59 pm
Numer GG: 18185958

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: TeQ96 »

No niestety, to nie tak aż bardzo co innego. Z adopcji najprawdopodobniej dostaniesz zdrowego szczurka, ale na starość wszystkie są chorowite, wtedy koszty ich leczenia mogą sięgać kilkuset złotych. Jeśli wiesz, że rodzice nie będą chcieli wyłożyć pieniędzy na ewentualne wizyty u weterynarza i operacje, lepiej przemyśleć czy w ogóle możesz mieć szczury.
Co innego kiedy szczur choruje na starość lub nawet po tych 3 miesiącach. Chodzi tu o fakt że na drugi dzień po kupnie już latałam po wetach. Może nie widzisz tu różnicy ale ja tak. Wiem jak dbać o zwierze i jakie koszta się z tym wiążą. Jakby rodzice nie chcieli to już by mi nie dawali. A co do utrzymania i opieki nad zwierzęciem to wiec sporo. Posiadam 2 psy, papugę, żółwia i konia (miałam też myszoskoczki). I uwierz jedna wizyta moja z koniem u weta to 10 twoich szczurków .
TeQ96
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 09, 2013 3:59 pm
Numer GG: 18185958

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: TeQ96 »

Sorki za "podwójne" dodanie postu, za pierwszym wyskoczył mi błąd i myslalam ze nie dodało i na nowo na szybko pisałam, a potem nagle oba wskoczyły xd
A co to weta to ten pomaga na 1000%, to nie prywatny lekarz a klinika weterynaryjna. Cieszy się super opinią, ale ceny wiadomo ;/ ale u bolka widać poprawę ciągle, już mało kiedy się drapie ^^
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”