dwie młode samiczki

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
emiemi
Posty: 48
Rejestracja: pn lut 03, 2014 11:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

dwie młode samiczki

Post autor: emiemi »

witam wszystkich, wiem, że sporo tu wątków na temat łączenia samiczek, ale takiego przypadku niestety nie mogłam znaleźć, otóż od 3 tygodni mamy młodą(ok. 7 tygodni) samiczkę (Amy), jakieś 4 dni temu dołączyła do niej również młoda (niewiele mniejsza, różnica ok 2 tygodni) Cassie. Amy przez 2 tygodnie bycia tylko z nami bardzo nas polubiła, sama na ręce wchodzi, ciągle liże, zasypia na rękach, brzuchu, nogach, młodsza Cassie jest nieco mniej ufna, tzn poza klatką i kiedy przy jest niej Amy to też liże po rękach, daje się pogłaskać, zasypia na rękach, natomiast kiedy jest w klatce i chcemy ją pogłaskać to się płoszy.
Łączenie przeszło bardzo łagodnie, od razu się polubiły, są też w całkiem nowej klatce, z nowymi akcesoriami, śpią razem, tulą, iskają, ale coraz częściej Amy podgryza młodszą i ta popiskuje (na początku tego nie było), dzieje się to tylko w klatce i w różnych przypadkach, albo tak po prostu ale też kiedy głaszczemy młodszą Cassie równocześnie głaszcząc Amy to ta starsza później podgryza młodszą.
Ze mną: Cassie i Dropsik <3~~
W pamięci: Emi <3~~
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: dwie młode samiczki

Post autor: Morgana551 »

Szczurki się iskają. Czasem zdarzy się, że jedna zrobi to za mocno i druga piśnie. To normalny zabieg higieniczny jaki sobie fundują wzajemnie szczurki :)
Podczas zabawy także zdarzają się piski, nie ma się czym martwić.
Jeżeli nie leci sierść oraz krew można być spokojnym.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
emiemi
Posty: 48
Rejestracja: pn lut 03, 2014 11:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dwie młode samiczki

Post autor: emiemi »

dziękuję za odpowiedź. A czy jest możliwe, że ta troszkę starsza jest zazdrosna, kiedy głaszczemy młodszą i przez to też zaraz po głaskaniu biegnie ją "podgryźć"?
Ze mną: Cassie i Dropsik <3~~
W pamięci: Emi <3~~
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: dwie młode samiczki

Post autor: Morgana551 »

Hmm szczerze wątpię.
Ona jej nie gryzie tylko iska do normlane jak już napisałam wcześniej. Gryzienie u szczurów to raczej robienie krzywdy drugiemu ogonkowi lub człowiekowi.
Szczurki z reguł lubią coś wziąć w ząbki np. nasze palce, usta, powieki czy coś co poprostu się rusza lub wystaje :) To nieznaczy, że chcę nam zrobić krzywdę. To troszkę jak z małym dzieckiem, który pcha wszystko do buzi :) Jeśli szczurek nie gryzie boleśnie, do krwi swojego towarzysza czy nas nie ma się co martwić.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
emiemi
Posty: 48
Rejestracja: pn lut 03, 2014 11:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dwie młode samiczki

Post autor: emiemi »

w takim razie jestem już spokojniejsza:). Dziękuję za odpowiedź.
Ze mną: Cassie i Dropsik <3~~
W pamięci: Emi <3~~
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: dwie młode samiczki

Post autor: Buba »

Szczurki z reguły, żeby uwierzyć, że coś nie jest jadalne muszą tego spróbować. :)
A tak jak wcześniej było pisane to tylko iskanie. Skoro się iskają to masz bardzo kochające się stadko.
Oby tak dalej :D
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”