Oddam szczura lub dwa

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Yuzka
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 12:48 am

Oddam szczura lub dwa

Post autor: Yuzka »

Witam
Mam do oddania szczurka około pół roku, jednego z braci, mam go od niedawna, były odrobaczone. Niestety przy moim niewielkim doświadczeniu z ogonkami jeden jest dla mnie dość problematyczny ze względu na to iż nie daje rady połączyć go z moim pierworodnym. Dodatkowo mam cukrzyce co wiąże się z powolnym gojeniem ran i każde ugryzienie może ciągnąć za sobą różne konsekwencje. Szczurek nie jest bardzo agresywny, powiedziałabym raczej, że dość nerwowy i terytorialny. Podejrzewam, że poprzednia właścicielka trzymała ich w swoim sklepie zoologicznym jako atrakcje, więc nie są do końca oswojone. Wolałabym oddać jednego z nich, ale ponieważ, że są to bracia chyba lepiej ich nie rozdzielać, więc jestem w stanie oddać obydwa.
To są zdjęcia obydwu szczurków, na pierwszym jest ten, którego CHCĘ oddać
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oddam szczura lub dwa

Post autor: smeg »

Zanim oddasz szczurka i skażesz obu na samotność, spróbuj kastracji. Bardzo często w takich sytuacjach pomaga ona po wyciszyć się i znacznie zredukować agresywne zachowania. Napisz też dokładnie, w jaki sposób próbowałaś go łączyć ze swoim szczurkiem i jak się oba zachowywały, spróbujemy coś doradzić ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Yuzka
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 12:48 am

Re: Oddam szczura lub dwa

Post autor: Yuzka »

Tu nie chodzi o samo łączenie, a chyba nawet bardziej o ten drugi problem, a odnoszę wrażenie że on z dnia na dzień bardziej się rzuca na rękę czy palce
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oddam szczura lub dwa

Post autor: smeg »

Kastracja często rozwiązuje również problem agresji szczura wobec człowieka - jeśli jest to agresja hormonalna, tzn. szczur stroszy futro, fuczy, napiera bokiem na rękę, aż w końcu gryzie. Jeśli to zwykłe dziaby bez żadnego ostrzeżenia i oznak zdenerwowania, to rzeczywiście powodem jest raczej nieodpowiednie oswojenie szczura i jego wcześniejsze złe doświadczenia. Ale piszesz, że wygląda raczej na nerwowego i terytorialnego, więc ja bym mimo wszystko spróbowała go wykastrować.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”