Kiedy będą małe?

Tutaj dzielimy się radością powitania nowego życia. ;)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Kiedy będą małe?

Post autor: aniaj93 »

Witam. 10 grudnia kupiłam mojego pierwszego szczurka Maniusia (jak się potem okazało dziewczynkę...), przeczytałam, że szczurki są stadne, więc 4 lutego dokupiłam jej koleżankę Megi (która okazała się samcem...) Nie rozumiem jak sprzedawcy ne potrafią rozróźnić płci u szczurków...

Szczurki są ze sobą od miesiąca a nadal nie ma małych. Kiedy się urodzą?? Maniuś nie ma jeszcze nawet brzuszka ciążowego. Żeby nie było po porodzie zaraz oddziele samca, żeby nie było już wiecej młodych...
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: aniaj93 »

Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: smeg »

Po czym wnioskujesz, że tata to samiec? Na zdjęciu nie widać jąder. Wstaw zdjęcie "podwozia" szczurka, tak żeby było widać brzuszek i narządy płciowe. Poza tym szczurek wygląda na bardzo młodego, jeśli masz je już miesiąc, to musiał być dużo za wcześnie oddzielony od matki. Chyba, że zdjęcie jest stare.

Ogólnie szczurza ciąża trwa 3 tygodnie. Możliwe więc, że albo Twój samiec jest jednak samiczką, albo z powodu słabych warunków w dzieciństwie był do tej pory jeszcze za młody na zapłodnienie samiczki. Najlepiej byłoby, gdybyś nie czekała, aż to się stanie, tylko wysterylizowała samiczkę już teraz. Samiec jest jeszcze za młody na kastrację, ale dzięki sterylce Maniusi szczurki będą mogły bez problemów nadal mieszkać razem. Jeśli samiczka jest we wczesnej ciąży, przy okazji sterylki zostanie ona usunięta.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: Sky »

Nie czekaj kiedy, tylko już rozdziel szczurki - nie potrzebnie będziesz narażać potencjalną matkę na takie obciążenie organizmu. Być może ciąży nie ma, więc po co ryzykować? I jak pisze wyżej Smeg- wrzuć zdjęcia brzuszków pod ogonem, żeby można było ocenić, z jaką płcią mamy do czynienia.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: aniaj93 »

Niestety nie mam zdjęć podwozia, ale jestem pewna, że jedna to samiczka a drugi samiec. Megi ma już bardzo widoczne jądra od 3 tygodni.
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: havoria »

Oddziel samiczkę już teraz. Jeśli nawet jest już w ciąży, to po porodzie występuje ruja poporodowa. Szczura może urodzić w nocy i wtedy nie będziesz nawet wiedziała, że znowu zaszła w ciążę.
Zrób szczurom zdjęcia podwozi, wtedy pomożemy ci w ocenie płci na 100%. Jakiś czas temu widziałam tu na forum samiczkę, która miała 2 kulki pod ogonem, które się wchłonęły i samiczka samiczką pozostała, więc może to coś podobnego?
Dobrym rowiązaniem była by też sterylizacja. Samiczka nie byłaby obarczona odchowem małych i uniknęłaby kłopotów w przyszłości.
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: aniaj93 »

http://www.youtube.com/watch?v=yp_dpZBKw4A 1:23 filmu widać jego jądra. Film z dziś
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: smeg »

No dobra, jest to samiec ;)

Tak jak mówi havoria - oddziel je teraz i wysterylizuj samiczkę. Poza tym klatka z filmiku jest o wiele za mała, nie nadaje się do trzymania nawet jednego szczura. Odpowiednia klatka dla dwóch szczurów to taka o wymiarach 70x40x60 cm, np. taka jak tu: http://allegro.pl/klatka-mega2-70x40x62 ... 38420.html .
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: aniaj93 »

Tak wiem, że jest za mała. To jest taka tymczasowa, w następnym tyg będę mieć już dużą. :D Wtedy od razu je rozdziele. Megi pójdzie do dużej,a Maniuś zostanie w tej mniejszej dopóki nie urodzi. Później do Megi pójdzie jego syn, a do Maniusia jedna córka. :D Słyszałam, że nie powinny być dwie klatki ze szczurakmi w jednym pokoju, bo wtedy jak będzie rujka, to będą szaleć. Tą dużą klatkę dam do dużego pokoju a mniejszą zostawie u siebie (później tą mneijszą sprzedam i kupię drugą dużą dla dziewczynek) :)
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: aniaj93 »

aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: aniaj93 »

aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: aniaj93 »

póki co maluchów wciąż brak, już sama nie wiem co mam myśleć. To możliwe, że szczury, które przebywają ze sobą ponad miesiąc jeszcze nie doczekały się młodych??
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: aniaj93 »

Kolejny tydzień minął,a Maniuś nie ma nawet zaokrąglonego brzuszka. Możliwe, że któryś z nich jest bezpłodny i będą mogły mieszkać razem do końca? :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: noovaa »

Nie, jedyne co możliwe to że samiczka ma ogromnie dużo szczęścia, dalej ich nie rozdzieliłaś ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Kiedy będą małe?

Post autor: aniaj93 »

Rozdzieliłam 3 dni temu rano, bo dopiero wtedy przyszła klatka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Narodziny”