Czeste mycie

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
martinka
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:25 am

Czeste mycie

Post autor: martinka »

Moi drodzy Wacuś jest moim pierwszym szczurem :) od 3 dni. Zauważyłam ze po każdym powrocie do klatki czy to z rąk czy to z samodzielnego spacerku po pokoju mój ogonek sie myje... moze uznace to za dziwne ze o tym pisze ale nie wiem czy to normalne czy powinnam sie martwic jego nagminnym myciem... prosze pomóżcie... dodam ze Wacuś jest sphinx'em (nie ma wogóle siersci)
z góry dziekuje za kazda odpowiedz ;)
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czeste mycie

Post autor: Barakuda »

To całkiem normalne zachowanie. Szczurki to bardzo czyste zwierzątka. Mnie bardziej martwi, że jest sam, bez szczurzego towarzystwa. Musisz wiedzieć, że Twój przyjaciel jest zwierzęciem stadnym i do prawidłowego rozwoju niezbędny jest mu. minimum jeden szczurzy towarzysz najlepiej tej samej płci lub wysterylizowana samiczka. Samotny szczurek = noeszczesliwy szczurek i choć będzie Ci się wydawało że Twój jest happy bo spędza z Tobą dużo czasu to wierz mi, że jest inaczej.
Zaadoptuj mu kolegę i to jak najszybciej. Nie skazuj go na samotność.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
martinka
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:25 am

Re: Czeste mycie

Post autor: martinka »

tak tak wiem ;) własnie czekamy az podrosnie maluszek na tyle zeby odstawić go od mamysi czyli jescze z jakieś dwa tygodnie i bedzie miał kolege ;) a ogólnie to planujemy 3 wiec mysle ze towarzystawa mu nie zabraknie, oczywiscie wszystkie ogonki planujemy samcze ;) i dziekuje za uspokojenie bo naprawde mnie to martwiło ;)
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czeste mycie

Post autor: Barakuda »

martinka pisze:tak tak wiem ;) własnie czekamy az podrosnie maluszek na tyle zeby odstawić go od mamysi czyli jescze z jakieś dwa tygodnie i bedzie miał kolege ;) a ogólnie to planujemy 3 wiec mysle ze towarzystawa mu nie zabraknie, oczywiscie wszystkie ogonki planujemy samcze ;) i dziekuje za uspokojenie bo naprawde mnie to martwiło ;)
To jest u Ciebie razem z mamą? Myślałam że od 3 dni jes sam u Ciebie...
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
martinka
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:25 am

Re: Czeste mycie

Post autor: martinka »

U mnie jest sam, chyba faktycznie zle to ujełam :) Wacuś jest sam a mam znajomego któremu ostatnio urodziły sie malutkie i to od niego bedzie drugi ogonek ;) to chyba nie przeszkadza ze beda innej rasy??? jak pisałam wyzej Wacuś jest sphinxem a drugi bedzie american blue ;)
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czeste mycie

Post autor: Barakuda »

martinka pisze:U mnie jest sam, chyba faktycznie zle to ujełam :) Wacuś jest sam a mam znajomego któremu ostatnio urodziły sie malutkie i to od niego bedzie drugi ogonek ;) to chyba nie przeszkadza ze beda innej rasy??? jak pisałam wyzej Wacuś jest sphinxem a drugi bedzie american blue ;)
To zupełnie nie ma znaczenia. W przypadku szczurów nie mówi się o rasach a o odmianach..
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
martinka
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:25 am

Re: Czeste mycie

Post autor: martinka »

to świetnie ;) dziekuje za rozwianie moich watpliwości i pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”