Jak połączyć starszą samicę z dwiema małymi?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Jak połączyć starszą samicę z dwiema małymi?

Post autor: Bazgralka »

Witam wszystkich. Moja Gabrysia znienacka w sobotę umarła, myślę, że coś z ciśnieniem, miała za bardzo wyłupiaste oczy, nie wychodziła z legowiska i umarła chyba we śnie. W związku z tym Marysia została sama, a ma dopiero osiem miesięcy. Chcę szybko sprawić jej przyjaciółkę, a najlepiej dwie małe. Czy proces łączenia trzech samiczek wygląda tak samo, jak łączenie dwóch samic?
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak połączyć starszą samicę z dwiema małymi?

Post autor: Osna »

Mniej więcej tak samo, tylko masz do ogarnięcia 3 szczury zamiast 2. Jeśli bierzesz 2 mniejsze, poradziłabym spotkanie wszystkich 3 na raz, by małym było raźniej przy wyrośniętej już samicy.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
wiolapola39
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 5:02 pm
Lokalizacja: ŻORY WOJ.ŚLĄSKIE

Re: Jak połączyć starszą samicę z dwiema małymi?

Post autor: wiolapola39 »

Ja dwa tygodnie temu łączyłam 1,5 roczną Lunę z dwiema malutkimi ,5 tygodniowymi szczurkami.Na wspólnych wybiegach Luna zachowywała się jak mamka dla osesków,tuliła je,iskała,spały razem. Przecudny widok! W klatce nie było tak różowo,mimo że łączenie było w całkiem innej klatce niż docelowa.Luna ustawiała maluchy do pionu,były piski i tarmoszenia ale nikomu nie zrobiła większej krzywdy,nie było ran,zadrapań i powyrywanego futerka :) Teraz mieszkają w dużej klatce,czasem są jakieś piski ale szczurki śpią ze sobą,jedzą z jednej miski,nie walczą o jedzenie. jest ok.
Uda ci się!!
Ze mną Luna Obrazek,Nika I Neska Obrazek
W moim sercu :Ineczka i Lili [*]
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak połączyć starszą samicę z dwiema małymi?

Post autor: Buba »

Nie powinno być problemu. Młodsze samiczki raczej podporządkują się starszej, więc walki o dominację nie powinno być. Trzymam kciuki za łączenie. ;)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”