Ile kosztuje was weterynarz?

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
milek
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 12:05 am

Ile kosztuje was weterynarz?

Post autor: milek »

Zakładam temat, ponieważ byłem dzisiaj czwarty raz u weta, przy czym za każdą wizytę płaciłem 25zł, a był to tylko jeden zastrzyk i osłuchanie :-[ A u was ile wynoszą wizyty? Może powinienem zmienić weta ???
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Ile kosztuje was weterynarz?

Post autor: Morgana551 »

25zł to normalna cena. W większych miastach zapłacisz pewnie więcej. U mnie w dość małym mieście z tego co pamiętam to:
- osłuchanie, leki na wzmocnienie, wyszło mnie 35zł.
- ogólne sprawdzenie stanu szczurka w tym przypadku tylnych nóżek, 4 dawki leku przeciwzapalnego 20zł.
Nie mówię już o konieczności operacji. Z tego co wiem taki koszt waha się między 90zł, a 150zł czasem nawet i więcej.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ile kosztuje was weterynarz?

Post autor: smeg »

25 zl to dosc normalna cena, ale nie przy codziennych wizytach. Nie lubie, kiedy wet kaze mi przychodzic codziennie na zastrzyk i za kazda wizyte kasuje kilkadziesiat zlotych. W lecznicy, do ktorej chodze, wykonywane sa odpowiednie badania, dostaje leki do domu i przychodze dopiero na kontrole, np. po tygodniu. Zwlaszcza, ze do lecznicy mam godzine jazdy w jedna strone, wiec musialabym sie codziennie urywac wczesniej z pracy, zeby zdazyc przed zamknieciem.

Sprobuj poprosic weta o lek w postaci doustnej do podawania w domu - wiekszosc antybiotykow (a zapewne Twoj szczur dostaje antybiotyk) ma taka postac. Warto tez nauczyc sie samemu robic zastrzyki podskorne, poprosic weta zeby pokazal jak to sie robi, to dosc proste. Na pewno wyjdzie taniej ;) Jesli wet sie nie zgodzi, mozesz poszukac innego - ale takiego, ktory zna sie na szczuach. Niestety, wiekszosc potrafi leczyc tylko psy i koty. http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=43288 - tu jest lista polecanych weterynarzy dla szczurow.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Ile kosztuje was weterynarz?

Post autor: pipilotti »

Ja w Opolu w Edenie za osłuchanie i kontrolę stanu zdrowia nie płacę nic. Jeżeli szczur dostaje leki (standardowe przeciwzapalne/antybiotyk), wizyta kosztuje mnie 10-15zł. Usunięcie guza czy kastracja kosztuje ok. 120zł. Btw - sprawdzałam ostatnio, ile wydałam na weterynarza w ciągu 3 lat, odkąd przyjeżdżam do Edenu - wyszło 1800zł ;).
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ile kosztuje was weterynarz?

Post autor: efu »

Jak Morfinek był chory to od lipca do września ubiegłego roku wyszło mnie prawie 1000 pln. usunięcie guza, sterylizacja spóźniona, jak się okazało, niedługo potem wypadek, rentgeny, usg, szpitalik i na koniec uśpienie...
potem kolejnego szczura trzeba było pozszywać, bo się rozciął, więc kolejne parę stówek... aż w pewnym momencie im wytłumaczyłam, że albo chorowanie i wet albo jedzenie, bo nie dawałam rady. i od tamtej pory się uspokoiły... weterynarz niestety potrafi być bardzo drogi.
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Rafiss92
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 29, 2014 9:46 pm
Numer GG: 8796703
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Ile kosztuje was weterynarz?

Post autor: Rafiss92 »

Mnie kilka dni temu kosztował tak:
30 zł (ważenie, osłuchanie, badanie organoleptyczne (obejrzenie wzrokowe, "obmacanie" szczura, spojrzenie w oczy - coś jak badanie dna oka u człowieka), antybiotyk + p/zapalny w zastrzyku).

Drugi dzień: 10 zł (antybiotyk)
Trzeci dzień: 14 zł (antybiotyk + p/zapalny) + kontynuacja leczenia antybiotykiem w tabletce (wliczona już w cenę)
Moją szczurzycą zajmuje się właścicielka Kliniki weterynaryjnej - Na pieczątce ma: "Specjalistka od zwierząt futerkowych". Wygląda na dobrego fachowca (biorąc pod uwagę jak obchodzi się z futrzakami - delikatnie i ostrożnie, mówi do niego, głaszcze żeby uspokoić przed zastrzykiem itp.). Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie. Jest tam też inny lekarz - od gadów itp. i uczciwie powiedziała, że ona ma specjalizację od gadów i dużych zwierząt, więc może tylko ogólnie obejrzeć szczura - bo szefowa się na tym lepiej zna (i to mi się podoba, że na siłę nie chciała leczyć tylko poleciła poczekać godzinę na drugiego lekarza - specjalistę).

Poprzedni wet u którego byłem był bardzo nieostrożny (może się brzydził szczura?) i zainkasował 30 zł za samo osłuchanie i powiedzenie, że nic mu nie jest - a było.. Zapłaciłem mu 15 zł za wątpliwej jakości usługę i wyszedłem. Nigdy już tam nie zajrzę.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Ile kosztuje was weterynarz?

Post autor: akzi »

ja co tydzień płacę ponad 100 zł
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Eliskaa
Posty: 25
Rejestracja: czw mar 27, 2014 1:12 pm
Numer GG: 6355171
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile kosztuje was weterynarz?

Post autor: Eliskaa »

U mnie jest tak:
W takiej jednej przychodni, płacisz 35zł, za to że wchodzisz. Nie ważne czy to będzie tylko osłuchanie, czy np. rozpoznawanie płci. A jak nie daj boże coś ''więcej'' to dopłacasz jeszcze.
A mojego kochanego weterynarza, Pana Szymoniaka wchodzisz i w zależności co trzeba zrobić tak płacisz. Np. jak byłam na sprawdzeniu stanu zdrowia ich skóry co się okazało, że miały zapalenie, to zapłaciłam 10 z zastosowaniem już lekarstwa :3
Kolo i Chilli. - Od dnia 13.03.1014
Chilli (*)

Kakauko i Satynek - Od dnia 27.04.2016
IamYourRobin
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 30, 2014 7:57 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ile kosztuje was weterynarz?

Post autor: IamYourRobin »

Za przebadanie dwóch panienek i antybiotyk zapłaciłam 60 zł.
Ze mną : Mania, Gaja, Isis, Mimi
Za TM : Hania
"The brightest stars burn out the fastest."
niki1990ldz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 22, 2015 11:49 am

Re: Ile kosztuje was weterynarz?

Post autor: niki1990ldz »

Zależy co się robi, ale tak mniej więcej 10-30 zł za rutynową wizytę. Chodzę ostatnio do https://przychodnia-dla-zwierzat.pl. Fajnie tam bo mają cały sprzęt na miejscu i jak coś się dzieje to od razu reagują. W innych miejscach to mnie odsyłali czasem bo nie ma sprzętu bo tamto itp. A tu jest wszystko tak jak powinno być.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile kosztuje was weterynarz?

Post autor: Tofcia »

Każde badanie osobne czyli osobno USG, RTG, wymazy osobno jest liczona operacja a inaczej jeszcze wizyta kontrolna.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”