Prawie niczego nie chcą jeść!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Prawie niczego nie chcą jeść!

Post autor: xSzczuras »

Mam taki oto problem, że moje szczury nie chcą jeść owoców, warzyw i nawet karmę ledwo podziubają. Banan fe, jabłko fe, marchewka fe, ziemniaczek fe, ogólnie żadnych warzyw i owoców. Żeby coś zjadły z tych rzeczy muszę je przygłodzić. Swojej karmy też nie za wiele zjadają, za to jajko i makaron zjadały by na potęgę a przecież nie mogą aż tyle. Co robić? ???
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Prawie niczego nie chcą jeść!

Post autor: smeg »

Nic im sie nie stanie, z glodu nie umra ;) Po prostu nie dosypuj nowej karmy, dopoki stara nie zostanie zjedzona do konca, w koncu naucza sie nie wybrzydzac. Jesli sa ze sklepu zoologicznego, musza pewnie oswoic sie z nowymi smakami - po pewnym czasie byc moze polubia takze warzywa i owoce.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Prawie niczego nie chcą jeść!

Post autor: yss »

Wszystkiego się nauczą.
Nasze szare szczury jako maluchy tak samo, wszystko było fe, marchewka fe, jabłuszko fe, fe i kropka. Zanosiłam cierpliwie codziennie nowe małe porcyjki i pewnego dnia wow, ktoś jadł jabłko, widać ślady ząbków! Wielkim przebojem okazał się pomidorek i cukinia, cukinia bardzo posmakowała (surowa :) ). Wtedy pozostałe owoce i warzywa też ruszyły i teraz jedzą wszystko i sobie wyrywają ::)
Dawaj aż do skutku, ale nieduże kawałki, skoro nie jedzą to szkoda wyrzucać potem. Jak się nauczą, to będą same skórki zostawiały.

Jajka i makaronu nie dawaj wcale, to nie będziesz się martwić, że jedzą go za dużo.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prawie niczego nie chcą jeść!

Post autor: Buba »

W sklepach często nie mają nic do wyboru, muszą jeść to, co im dają. Najczęściej jeden rodzaj suchej karmy i cieszcie się. Teraz przyszło milion nowych smaków, a ich kubki smakowe są do tego nieprzyzwyczajone. Czas jest odpowiedzią na większość pytań, dotyczących przyzwyczajeń ;)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”