Agresywne sczurki.

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KaeSiak93
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 13, 2013 3:34 pm

Agresywne sczurki.

Post autor: KaeSiak93 »

Witam. Nie ma mnie w domu przy szczurkach, opiekuje się Nimi siostra. Przez telefon mówiła mi, że mały szczurek ostatnio atakuje dużego i ten ma znaczną część ogona poranioną. Powiedzcie mi od czego to może być? Od początku jak to samce - trochę gonitwy, tu się coś potłukły, coś powariowały i było dobrze. Bardzo zaniepokoiło mnie to, że dochodzi do aż takich "spięć" między nimi. Od początku był razem, razem je kupiłem, wsadziłem do jednej klatki. Nigdy problemów nie było tylko ostatnimi czasy tak się dzieje. Co może być powodem takiego zachowania i w jaki sposób temu zapobiegać? 2 klatka? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Agresywne sczurki.

Post autor: Morgana551 »

Wiek szczurów?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
KaeSiak93
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 13, 2013 3:34 pm

Re: Agresywne sczurki.

Post autor: KaeSiak93 »

Rok.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Agresywne sczurki.

Post autor: Morgana551 »

Ten mały szczur też ma rok?
Szczurki w wieku między 4, a 10 miesiącem mają tzw. burze hormonalną. Wtedy samce są hmmm dzwine. Mogą być agresywne w stosunku do ludzi jak i swoich towarzyszy. Nie wiem w jakim stopniu ogonek jest poraniony ale czasem tak się dzieje, że szczury się pokłócą i dojdzie do bójki. W tym przypadku nie ma się co martwić. Jednak gdy dzieje się to notorycznie należy wykastrować agresora. Kosz takiego zabiegu jest różny, zależy od miasta w któwym mieszkasz. U mnie kastracja kosztuje ok. 100-150zł ale wiem, że w większych miastach może kosztować nawet 200zł.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
KaeSiak93
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 13, 2013 3:34 pm

Re: Agresywne sczurki.

Post autor: KaeSiak93 »

Dziękuje za odpowiedź. Tak, ten mniejszy też ma rok. Jeden wyrósł, a drugi został troszkę mniejszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”