Cześć

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pani Strzyga
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 14, 2014 8:02 pm
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Cześć

Post autor: Pani Strzyga »

Cześć, moja przygoda ze szczurami zaczęła się przypadkiem - w piątek.

Trafiłam w piątek do Brico Marche w Rawie Mazowieckiej. Mąż poszedł kupować śrubki, a ja próbowałam znaleźć zajęcie mojemu 2,5-latkowi. Znalazł sam. Wypatrzył minizoologiczny, a w nim szczurki. Jedną samice z kilkorgiem (8-10) maluchów. Na akwarium kartka, że szczury na wydanie.

Poszłam do obsługi i pytam o co chodzi - a ona, że "z dostawą" przyszła im ciężarna samica i teraz mają problem, bo nie mogą sprzedać, czegoś, na co nie mają faktury... No więc siedzi sobie to stadko dwutygodniowych maluchów w akwarium 20-30 litrów. Szczurek na szczurku niemalże.

Wiem, że nie bierze się zwierzaków z zoologa, ale żal mi się maluchów zrobiło, bo coś mi mówi, że jak ktoś się nimi nie zajmie, to znajdzie się cwaniak, który nakarmi nimi węża. Zapisałam się - wtedy na jednego samczyka, bo nigdy nie miałam ze szczurami do czynienia - teraz już wiem, że wezmę dwa lub trzy.

Obecnie jestem na etapie poszukiwania klatki i przygotowywania się do opieki nad szczurzastymi - czytam o ich zwyczajach, pielęgnacji itp. W poszukiwaniach natrafiłam na Wasze forum i oto jestem:)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Cześć

Post autor: Morgana551 »

Witam :)
Kolega dla szczurka jest niezbędny :) oczywiście im więcej ogonków tym lepiej :D Pamiętaj, że wymiary klatki są bardzo ważne. Przy 2 samcach min. to 70x40x60. Bardzo ważne jest to aby zdawać sobie sprawę, że to nie są tanie w utrzymaniu zwierzaki. Na karmę i żwirek się nie wykosztujesz gorzej z weterynarzem, który może pochłonąć do kilkuset złotych miesięcznie na jednego szczura. Wbrew pozorom nasze ogonki są chorowite :/
Pochwal się swoimi ogonkami i w razie potrzeby pytaj, pytaj i pytaj. Służymy pomocą :)
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”