Gula na grzbiecie

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sonia13
Posty: 328
Rejestracja: wt lut 05, 2013 6:32 pm

Gula na grzbiecie

Post autor: Sonia13 »

U mojego Charliego zauważyłam dziś taką miękką, ruchomą gulę na karku. Jeszcze przedwczoraj tego nie miał(nie wiem jak wczoraj, bo nie było mnie cały dzień, a mama nie zwraca uwagi na takie rzeczy i też nie wie). Nie jest ona jakoś specjalnie duża, ale taka że na pierwszy rzut oka zobaczyłam 'napuchnięte' miejsce. Co oprócz guza może to być? Strasznie się martwię :-[ Oczywiście jak najszybciej chcę pojechać do weterynarza, lecz jutro mam pilny wyjazd i bardziej pasowałoby mi po jutrze... No ale zdrowie szczurka na 1 miejscu i jeśli radzicie mi jechać jutro, wyjazd najwyżej odwołam.
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta, nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany, nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Gula na grzbiecie

Post autor: hekatomba »

Sonia13 pisze:Co oprócz guza może to być?
Może to być np. ropień. Proponuję nie zwlekać z wizytą u weterynarza, bo nieoczyszczony i nieleczony ropień może doprowadzić do zakażenia. Wybierz się do któregoś z polecanych weterynarzy w swoim mieście [klik], który powinien zdiagnozować, czy macie do czynienia z ropniem, czy nowotworem i w zależności od tego, co uda się ustalić, zostanie rozpoczęte leczenie i wyczyszczenie ropnia lub zalecany będzie zabieg usunięcia guzka, jeśli okaże się, że to nowotwór.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”