osowiałe....

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Emilia.N
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 10:24 pm

osowiałe....

Post autor: Emilia.N »

Od razu zaznaczę że dziewczyny mam od niedawna (2-3 miesiące) i nie mam biegłej wiedzy o szczurach choc starałam się przygotować zanim zdecydowałam zaadoptować dwie pannice. W dodatku nie miałam nawet pojęcia gdzie o to zapytać....
Sprawa ma sie tak Dziewczyny od paru dni są osowiale.... Zwykle spały/bawily sie ze mna/chodzily po mieszkaniu. A teraz siedzą w jednym koncie wtulone w siebie bez większej aktywności i nie mam pojęcia co może być tego powodem... kArmie je dobrze (sucha karma plus polecane przez veta dodatki uzupełniające dietę i witaminy) przyzwyczajone do mnie są i nie bylo problemów. Martwię się o nie, a nie chce zbylw czym do weta lecieć. Macie jakieś pomysły? Proszę bo się martwię....
Witam :) jestem nowa, szczurki mam od 2 miesięcy więc jestem jeszcze mało doświadczona, proszę o wyrozumiałość :)
Emilia.N
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 10:24 pm

Re: osowiałe....

Post autor: Emilia.N »

Kącie. Przepraszam za błąd.
Witam :) jestem nowa, szczurki mam od 2 miesięcy więc jestem jeszcze mało doświadczona, proszę o wyrozumiałość :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: osowiałe....

Post autor: smeg »

Może przyniosłaś na sobie jakiś obcy zapach, którego się boją? Szczury często boją się samego zapachu kota, może byłaś u kogoś, kto ma koty? Albo u Was ktoś był ;) Objawami choroby u szczurów może być nastroszone futro, stale przymrużone oczy, wycieki z noska i oczu, chrumkanie, gruchanie, kichanie, ciężki oddech (ruszanie boczkami), duszności (oddychanie pyszczkiem). Zauważyłaś u nich któreś z tych objawów?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Emilia.N
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 10:24 pm

Re: osowiałe....

Post autor: Emilia.N »

smeg pisze:Może przyniosłaś na sobie jakiś obcy zapach, którego się boją? Szczury często boją się samego zapachu kota, może byłaś u kogoś, kto ma koty? Albo u Was ktoś był ;) Objawami choroby u szczurów może być nastroszone futro, stale przymrużone oczy, wycieki z noska i oczu, chrumkanie, gruchanie, kichanie, ciężki oddech (ruszanie boczkami), duszności (oddychanie pyszczkiem). Zauważyłaś u nich któreś z tych objawów?
zapach raczej nie bo z kotami żyją za pan brat. Man dwa i absolutnie się niw boja a przynajmniej nie uciekają tylko je wachaja i na nich siadają. Z objawów nie maja ni takiego. Chyba na moje szczęście.... Aczkolwiek to nadal nie wyjaśnia co się dzieje :(
Witam :) jestem nowa, szczurki mam od 2 miesięcy więc jestem jeszcze mało doświadczona, proszę o wyrozumiałość :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”