Dziwne zachowania Mojego Filipka

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kindzia99
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 8:12 pm

Dziwne zachowania Mojego Filipka

Post autor: kindzia99 »

Od niedawna mam saczurka, jestem w trakcie oswajania go w sumie to juz jest coraz lepiej tylko nie pokoją mnie w nim 3 rzeczy:
1. Strasznie zgrzyta zębami, nie wiem czy można to nazwać zgrzytaniem czy stukaniem nie wiem poprostu słysze odgłos jak stuka zębami tak jak my to robimy gdy jest nam zimno..
2. Boi się dłoni, cieżko go wyciągnąć z klatki albo pogłaskać bo ucieka
3. Gdy juz go wezmę to ciagle robi kupę i sika odrazu i często. Mysle ze to akurat ze stresu.
Co wy o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dziwne zachowania Mojego Filipka

Post autor: Morgana551 »

1. Zgrzytanie ząbkami to normalne :) Szczury robią tak np. gdy im dobrze. Podczas głaskania itp.
2. Jeśli masz szczurka od niedawna to nic w tym dziwnego, że maluch się boi. Daj mu czas żeby poznał nowe zapachy no i przekonał się do ludzi. Dużo cierpliwości i częsty kontakt ze zwierzakiem to podstawa.
3. Stres, nowe zapachy, znaczenie terenu. Z biegiem czasu szczurek przestanie robić kupki. Sikać będzie. Szczury mają to do tego, że posikują. Jedne bardziej, inne mniej. Tego zachowania oduczyć się nie da.

Po czwarte i najważniejsze. Szczury to zwierzęta stadne. Jeśli Filip nie ma kolegi czym prędzej adoptuj ogonka. Szczury NIE MOGĄ żyć samotnie!
https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje ZAPRASZAM
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
kindzia99
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 8:12 pm

Re: Dziwne zachowania Mojego Filipka

Post autor: kindzia99 »

Morgana551 pisze: Po czwarte i najważniejsze. Szczury to zwierzęta stadne. Jeśli Filip nie ma kolegi czym prędzej adoptuj ogonka. Szczury NIE MOGĄ żyć samotnie!
Wiem, wiem, póki co jest samotny, ale mam w planach kupić mu kolegę, tylko muszę trochę poczekać ponieważ nie wiem na 100% czy to dziewczyna czy chłopak jest, a wykluczam kupienie mu szczurka przeciwnej plci :) Muszę trochę poczekać :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dziwne zachowania Mojego Filipka

Post autor: yss »

kindzia, u chłopaka widać wyraźne jajka. Jeśli ich nie ma, to jest raczej dziewczynką. Pokaż fotę podwozia :)
Adoptuj mu przyjaciela, szczurek którego masz to jak przedszkolak, któremu zabrano mamę, rodzeństwo i rzucono całkiem samego do obcego domu z olbrzymem jako opiekunem. Nikt go nie tuli jak zawsze bywało, nie myje, nie popiskuje do niego po szczurzemu. Pusto mu i smutno.
Każdy by na jego miejscu sikał w majty ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dziwne zachowania Mojego Filipka

Post autor: Morgana551 »

Dodaj zdjęcie jak napisała yss i wszystko będzie jasne. Nie ma po co czekać z kolegą.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
kindzia99
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 8:12 pm

Re: Dziwne zachowania Mojego Filipka

Post autor: kindzia99 »

yss pisze:kindzia, u chłopaka widać wyraźne jajka. Jeśli ich nie ma, to jest raczej dziewczynką. Pokaż fotę podwozia :)
Adoptuj mu przyjaciela, szczurek którego masz to jak przedszkolak, któremu zabrano mamę, rodzeństwo i rzucono całkiem samego do obcego domu z olbrzymem jako opiekunem. Nikt go nie tuli jak zawsze bywało, nie myje, nie popiskuje do niego po szczurzemu. Pusto mu i smutno.
Każdy by na jego miejscu sikał w majty ;)
Cięzko zrobić wyraźne zdjęcie Filip który wydaje mi się być jednak dziewczyną bardzo się kręci. Ale nie widzę tam za bardzo nic, zdaje mi się że to dziewczyna. Może coś zobaczycie z tych zdjęć :)Obrazek
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne zachowania Mojego Filipka

Post autor: olgapsiara »

Dziewczyna...dziewczyna.....na pewno ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dziwne zachowania Mojego Filipka

Post autor: yss »

To jest brzuch?
Wydaje mi się, że faktycznie dziewczynka. Ale w takim ujęciu jajka mogłyby się schować tam za palcem - u mojego dwumiesięcznego malucha jaja są jak berety. Druga głowa normalnie ;) Naprawdę ciężko się pomylić......
ten się nie myli, kto nic nie robi
kindzia99
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 8:12 pm

Re: Dziwne zachowania Mojego Filipka

Post autor: kindzia99 »

yss pisze:To jest brzuch?
Wydaje mi się, że faktycznie dziewczynka. Ale w takim ujęciu jajka mogłyby się schować tam za palcem - u mojego dwumiesięcznego malucha jaja są jak berety. Druga głowa normalnie ;) Naprawdę ciężko się pomylić......

tak to brzuch, czyli dziewczynka, bo mój "Filip" ma juz miesiac moze troche ponad i nie widac nic, w takim razie muszę zmieniać mu imię :)
Dziekuję wam bardzo, i jak najszybciej teraz juz tylko dokupuję jej koleżankę ;d
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowania Mojego Filipka

Post autor: Paul_Julian »

Nie kupuj, zaadoptuj z forum albo na FB , Morgana wyżej podała link :)
Adopcje są darmowe, przy niektórych trzeba wypełnić taką ankietę, ale nic się nie obawiaj. Ankieta brzmi groźnie, ale jak czegoś nie wiesz, to wystarczy zwrócic sie o pomoc do osoby wysyłającej ankietę.

Nawet jeśli szczurek jakiego chcesz zaadoptowac jest w innym miescie, to można zorganizować transport, i jak ktoś bedzie jechać, to zabierze ogonka ze sobą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”