Problemy z zachowaniem

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kindzia99
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 8:12 pm

Problemy z zachowaniem

Post autor: kindzia99 »

Mam problem z tym ze mam dwa szczurki, które caly dzien potrafią przespać, a w nocy jak zgaszę światło i idę spać biegają i się bawią. Jest to bardzo głośne i potrafią tak przez prawie całą noc, czasami czekałam nawet 2 godziny i dalej to samo, że przenioslam się spać do kuchni, albo do innego pokoju na podłogę. Probowalam je wypuszczac pzed snem na jakas godzinkę żeby pochodziły ale dalej jest to samo. W nocy i tak zaczynają swoje zabawy. Nie mam możliwości również oddzielić ich, i nie chcę przenosić ich w inne miejsce, bo to dla nich straszny stres i mam nie mile z tym doświadczenie. Kiedyś gryoń mi ze strachu zmiany otoczenia umarł. Macie jakies propozycje? Co moze pomoc? Chodzę codziennie do szkoly potrzebuje sie wyspac a nie moge zasnąć, którąś noc pod rząd juz nie śpie u siebie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Problemy z zachowaniem

Post autor: smeg »

Szczurki to niestety zwierzęta nocne i zawsze będą bardziej aktywne wtedy, gdy człowiek śpi. Ale przeniesienie ich w inne miejsce to nie jest aż taki straszny stres, jak Ci się wydaje - na pewno szczurki od tego nie umrą. Być może Twój inny zwierzak po prostu był chory i jego śmierć zbiegła się w czasie ze zmianą otoczenia. Spokojnie możesz wynosić na noc klatkę do innego pokoju, szczurki na początku będą lekko zestresowane, ale po kilku dniach się przyzwyczają. Lepsze to, niż żebyś spała na podłodze ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Asia_nmc
Posty: 48
Rejestracja: pt gru 05, 2008 8:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z zachowaniem

Post autor: Asia_nmc »

Nie rozdzielaj ich, bo będą bardzo nieszczęśliwe. A żebyś Ty nie była nieszczęśliwa ;) - nie myślałaś może o zatyczkach do uszu? Proste rozwiązanie, ale takie czasem bywają najlepsze.

Moje dwa małe szkraby też w nocy szaleją, urządzają przepychanki, walki dla zabawy i przy tym piszczą. Czasem tak dokazują, że cała klatka podskakuje. Mi to akurat nie przeszkadza, a nawet jakoś cieplej się na sercu robi :)
Ze mną:
Edwin od 19.11.2014 - Dumbo Standard Black Husky Berkshire
Agutek od 13.01.2015r. - Standard Standard Aguti English Irish
Hugo i Oskar od 17.03.2015r. Standard Standard Black Husky Berkshire
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z zachowaniem

Post autor: Megi_82 »

A ja zapytam, czy szczurki są wybiegane w dzień? Czy mają długie wybiegi, zajęcie jakieś? Mówi się, że szczury to zwierzęta nocne, ale szczerze, to ja się o tym dowiedziałam dopiero z forum, moje wszystkie szczury idą na noc spać. Ale biegają dużo.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”