"Ciasto" dla szczura

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nigys
Posty: 58
Rejestracja: pt gru 23, 2011 2:56 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

"Ciasto" dla szczura

Post autor: Nigys »

Byłam z Pchłą u weta, dostał Enrobioflox w tabletkach 50mg (1/10 dziennie) oraz przepis na "ciasto" żeby dobrze odmierzyć dawkę i żeby szczuras wszamał bez żadnego "ale" (jest wybredny).
ALE za to ja mam wątpliwości czy takie ciasto mu nie zaszkodzi?
1łyźeczka wody
1łyżeczka mąki
1łyżeczka masła orzechowego
rozdrobniona tabletka
1-2 krople aromatu waniliowego (to bym w ogóle pominęła)

dobrze zagnieść, uformować równy walec i wstawić do lodówki na pół godziny. Potem podzielić na 10 równych części.

Konkretnie chodzi mi o to masło orzechowe - niby wybrałam najlepsze, dostępne w sklepie ( skład: 90% prażonych orzechów arachidowych, olej słonecznikowy, tłuszcz palmowy całkowicie uwodniony, cukier, sól) jednak martwi mnie czy nie będzie miał po takiej ilości tłuszczu sensacji żołądkowych.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z masłem orzechowym i szczurem? ???
Obrazek+ Pan Skarpeta
Za TM: Celinka, Tereska, Mo, Dango, Maciej
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ciasto" dla szczura

Post autor: Megi_82 »

Nic mu nie będzie ;) 1/10 łyżeczki masła orzechowego to mniej, niż 1 orzeszek, którego szczur może przecież zjeść :)
Aczkolwiek ja nigdy nie stosowałam wałka ciastowego do leków - rozkruszam tabletkę, wsypuję do strzykawki 1ml, wciągam wodę do pełna (czyli 1ml), i podaję pojedynczo potrzebne dawki (0,1ml), wstrząsnąć przed użyciem.
Nie stosuję ciasta, ze względu na to, że jeśli smakołyk nie podpasuje szczurowi, 10 dawek pójdzie się paść. Podaję z gerberem/pasztetem/dżemem/gotowaną kaszą - czymkolwiek, co ogon na pewno wiem, że lubi. A jak to nie działa, to po prostu podaję dopyszcznie. Z wałkiem się tak nie zrobi ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: "Ciasto" dla szczura

Post autor: smeg »

Ja dziele tabletke nozem na 4 czesci, a kazda z cwiartek rozkruszam i nozem na oko oddzielam na dwie duze kupki i jedna mala wielkosci polowy duzej czesci (0,1 + 0,1 + 0,05 = 0,25). Te duze kupki to 1/10 tabletki, a te mala lacze z druga mala kupka z drugiej podzielonej w ten sam sposob cwiartki tabletki (razem z dwoch malych kupek tez wychodzi 1/10). W mala kuleczke ciasta zawijam dopiero konkretnie odmierzona dawke leku i podaje szczurowi. Dzieki temu nie marnuje sie calosc w razie gdyby szczurowi nie posmakowalo.

Mimo ze sporo w tym sposobie odmierzania "na oko", to dzielenie walka na 10 czesci zaklada, ze w calym ciescie okruszki leku sa rozlozone rownomiernie, a to wg mnie jeszcze bardziej niedokladna metoda.

Co do samego ciasta - robie je tylko z maki i margaryny albo z maki+masla+oleju (z samym maslem jest za kruche). Moim szczurom zawsze smakowalo ;) Takie male porcje nie zaszkodza szczurowi, nawet z maslem orzechowym. Aromat waniliowy rzeczywiscie bym sobie darowala.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”