Karmy dla psów i kotów a jednak...

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: Diego<3 »

Karmy dla psów i kotów a jednak można je podawac szczurkom. ( Przynajmniej niektóre) Postanowiłam otworzyc temat o karmach nie dla szczurów a jednak podajemy je szczurom :)
Ja podae granulki dla kotów Whisky's ale nie za dużo oraz przerzucilam się na kaszkę convalesence support :
http://www.royal-canin.pl/produkty/dla- ... -dogs-cats

Oraz karmę dla gryzoni i królików RodiCare instant:
http://www.royal-canin.pl/produkty/dla- ... -dogs-cats
estem wdzięczna Olessana gdyż to ona nakierowała mnie na jedną z tych kaszek ;) Nalewam też do poidła herbatki owocow nie słodzone normalnie BOMBA WITAMINOWA !!!!:D

A co wy znacie? ;D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: smeg »

Convalescence support zawiera 42% białka, podczas gdy szczurze wymagania to 12-15%. Można w niewielkich ilościach podawać ją jako uzupełnienie (nie jako jedyna karma!) chorym szczurkom, nie potrafiącym gryźć samodzielnie albo maluchom lub samicom w ciąży wymagającym suplementacji białka, ale na pewno nie posłuży ona zdrowym i młodym szczurom.

RodiCare już lepiej nadaje się dla gryzoni, można stosować jako jedyną karmę, ale nadal raczej dla chorych zwierząt.

Zdrowe gryzonie powinny gryźć, żeby ścierać sobie zęby. Papki to nie jest ich naturalne pożywienie, dużo lepiej im wyjdzie jedzenie dobrej szczurzej suchej karmy. Można podać kilka granulek kociej lub psiej karmy jako przysmak albo niewielki dodatek w celu uzupełnienia białka w karmie - ale piszę tu o suchej karmie. Trzeba też czytać ich skład, bo tanie karmy z supermarketu to straszny syf (np. Whiskas zawiera 4% mięsa - nie rozumiem, jak można tym karmić mięsożerne zwierzę jakim jest kot). Chociaż część kocich i psich karm nienadających się dla kota/psa z powodu licznej obecności zbóż można z powodzeniem podawać szczurom - które zboża chętnie jedzą ;)

A herbatki owocowe nie mają żadnych witamin, wszystkie zginęły we wrzątku ;) Jeśli chcesz podać szczurom witaminy, daj im świeże warzywa.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Olessana
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 20, 2015 6:07 pm
Lokalizacja: Duszniki Zdrój/Kłodzko/Wrocław

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: Olessana »

Smeg szczurka Diego ma 1.5 roku i waży 150g więc musi być strasznie chora skoro nic nie je dlatego poleciłam jej Convalescence Support. Nadal jednak uważam że szczurek wymaga natychmiastowej wizyty weterynaryjnej.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: smeg »

To co innego, nie wiedziałam że szczurek jest chory. Diego, kiedy wybierasz się z nią do weterynarza? Mam nadzieję, że jak najszybciej - żadne herbatki nie pomogą bez porządnej diagnozy.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: Diego<3 »

Mam zarezerwowane na środę !!! :'( W VetMedic :( Mam nadzieje że nic poważnego jej nie jest bo inna wet powiedziała mi patrząc prosto w oczy:
- Daję je tydzień ( a tydzień minął)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: Tofcia »

Spróbuj Sinlack, Nutridrink. Co powiedział wet?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
JozkaHilda
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 14, 2013 7:59 am

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: JozkaHilda »

Tak się dzieje gdy dzieci próbują być odpowiedzialne za żywą istotę...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: IHime »

JozkaHilda, powstrzymaj proszę osobiste przytyki. Jeśli nie masz czegoś konkretnego do powiedzenia na temat, lepiej zmilczeć.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: Diego<3 »

Hana i Montana umarły mija już miesiąc (*) :'( Teraz muszę się zająć nowymi... Jack i Black. Będzie trudno bo to jeszcze maleństwa i się boją, a najlepsze jest to,że lubią tyko mnie bo to ja je oswajam i znają mój zapach ale muszę przyzwyczaić ich też do zapachu innych, bo jak to tak?! ;D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: smeg »

Diego<3, czy Jack i Black to samce?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: Diego<3 »

Tak to samce- bracia. ;) A coś się stało?
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: smeg »

A Twoje pozostałe szczurki - Kiss, Ciuciu, SH, Roksi to samiczki? Trzymasz je razem z chłopakami? A jeśli nie, to jak zamierzasz rozwiązać problem trzymania dwóch stad odmiennej płci?

Chyba że to nie szczurki, tylko inne zwierzaki ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: cane »

Smeg z tego co się orientuję - żadne z pozostałych nie jest szczurkiem :D. Kiss, Ciuciu i Roksi to psiaki, a Silver Horse to... jak sama nazwa mówi... koń ;D
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: Diego<3 »

Cane ma rację, ale kto wie może póki małe adoptuję jeszcze jednego chłopalka! Kto wie.. Wtedy to będzie Crazy Trio ;D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy dla psów i kotów a jednak...

Post autor: Tofcia »

Jaką karmę dla psów/kotów polecacie jako dodatek do żywienia szczurków?
nie chce kupować tych dziadowskich produktów co mają 4% wołowiny w sobie ::) :-\
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”