Zaadoptuje Samiczke

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Radzi00o
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 10, 2015 9:01 am
Lokalizacja: Ruda Śląska

Zaadoptuje Samiczke

Post autor: Radzi00o »

Witam, od 3 tygodni mam samiczkę, dostałem od znajomego, strasznie ją polubiłem ;)) kupiłem jej już klatkę z kółkiem, ale myślę żeby jej to wyjąć bo i tak nie lata po tym ;D woli latać po całym pokoju, narobić mi do pościeli bo niestety ma dostęp do łóżka, kable i inne rzeczy już zabezpieczyłem, trochę dziwnie teraz mój pokój przez to wygląda ale co tam, po za tym ma już poidełko, domek ale własnoręcznie robiony i pare drobiazgów, np. karton z przeszkodami, patyczki do szaszłyków powbijałem na koniec daje jedzenie i sobie przez to przechodzi, oczywiście wszystko jest bezpieczne. szczurek ma ok 2 i pół miesiąca, lata wszędzie, wszystko chce widzieć na wszystko sika i wszystko wącha, zrobiłem jej chamaczek, strasznie go lubi, bo większość czasu jak jest w klatce to siedzi właśnie w chamaczku, no chyba że je, albo usłyszy że coś robię, np jak sięgam po jedzenie to słyszy jak to szeleści i już przy drzwiczkach czeka aż je otworze, chciałbym żeby miała przyjaciółkę, bo jak nie ma mnie w domu to strasznie mi jej szkoda że sama musi siedzieć ;( najlepiej gdyby była w jej wieku. pochodzę z Rudy Śląskiej, mam 20 lat, to jest moje pierwsze doświadczenie z szczurem, ale wiem że podołam z dwuma ;) gdy tylko jestem w domu to zaraz ją wyciągam, nie daje jej sie nudzić ;D poświęcam jej dużo czasu ;D reaguje już prawie na HOP czyli staje na 2 łapach ;D mam zdjęcia ale nie wiem jak je tu wrzucić ;/ czekam na jakąś propozycje, niestety nie jestem mobilny ale znam sie na busach i pociągach więc moge podjechać ...

1. Czy masz już szczury? - tak, jednego od 3 tygodni
2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary. - 50 X 25 X 30 , ma parter i pięterko
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić? - jeszcze nie byłem, w zasadzie miałem zamiar iśc ale z tym zwlekałem, tak szczerze to nie mam pojęcia jak się nazywa ten weterynarz ale wiem że jest jakieś 30 minut z buta odemnie
4. Czym zamierzasz karmić szczurki? czym ? puki co ziarnami zbóż, po za tym strasznie lubi słonecznik, mam płatki owsiane więc też jej daje przeważnie wtedy gdy ja je jem ;D co do owoców to jabłek niestety nie je, próbowałem dużo rzeczy, zapisuje sobie na kartce co je co lubi, a co powącha i zostawi. w sumie, gotowane ziemniaki jej juz dawałem i tez jadła, kalafior, oczywiście wszystko gotowane.
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury? - NIE
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków? no pewnie ;D zdjęcia też będę dawał jeśli dowiem się jak to robić
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście. Nie, nie mam
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów? to znaczy jakich wyjazdów ? po szczurka ? no niestety będzie sie przez chwilę musiał pomęczyc w busie czy pociągu ;/
9. Jak będą wyglądały wybiegi? nie rozumie ? puki co puszczam ja po pokoju, trochę już kuchni zwiedziła, tak to biega mi po biurko, łóżku, jak zrobi się cieplej będą ja brał na jakieś twardsze powierzchnie żeby pazurków trochę pozdzierała .
10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną? no pewnie ;D
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaadoptuje Samiczke

Post autor: olgapsiara »

Do takiej klatki nikt Ci nie da szczura ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaadoptuje Samiczke

Post autor: ssylvusia »

Witaj na forum, super że postanowiłeś adoptować towarzyszkę dla swojej szczurci, przejrzyj ten dział http://szczury.org/viewforum.php?f=163 , rzuć tez okiem na Szczurze Adopcje na FB :)

ad. 2 - Twoja klatka jest zdecydowanie za mała. Odpowiednie wymiary klatki dla dwóch szczurów to 40x60x70cm.
Wybór klatki - http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... start=4500
ad. 3 - weterynarz to podstawa przy posiadaniu szczurów, niestety. Poszukaj w swojej okolicy takiego, który zna się na gryzoniach. Prawda jest taka, że większość psio-kocich wetów nie ma pojęcia o leczeniu gryzoni.
Polecane lecznice - http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=43288
ad. 4 - bardzo ważna jest zbilansowana dieta szczurów i odpowiednio dobrana gotowa karma.
Tematy o żywieniu - http://szczury.org/viewforum.php?f=32
ad. 8 - chodzi o Twoje wyjazdy z domu ;) dokładnie to, co zrobisz ze szczurami pod swoją dłuższą nieobecność (zapewnisz im opiekę dochodzącą i doglądającą szczury u Ciebie w domu, czy poszukasz im DT na czas wyjazdu)
ad. 9 - Pytanie dotyczy urozmaiceń na wybiegu, odpowiedniego zabezpieczenia pokoju itp.
Radzi00o pisze:jak zrobi się cieplej będą ja brał na jakieś twardsze powierzchnie żeby pazurków trochę pozdzierał
Absolutnie nie wolno zabierać szczurów na dwór. Jest to zupełnie niepotrzebne, stresujące i niebezpieczne dla zwierzaków. Pazurki skutecznie ścierają sobie w czasie wybiegów po pokoju.

Powodzenia w poszukiwaniu towarzyszki :) Pochwal się w wolnej chwili swoją szczurcią w dziale Nasi Pupile :)

Zdjęcia musisz wrzucić na stronę typu fotosik / photobucket i na forum dać link do miniaturki :)
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”