[W-WA] Kupie/Przygarne 2 szczurki

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Sejwer
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 10, 2015 9:32 am

[W-WA] Kupie/Przygarne 2 szczurki

Post autor: Sejwer »

Witam, od dwóch miesięcy się zastanawiałem nad szczurkami, i w końcu się zdecydowałem. Kupie lub przygarne 2 szczurki tej samej płci (póki co nie chce rozmnażać). Jutro idę na "zakupy", tzn. po klatkę i dodatki, i będę czekał na lokatorów :D. Kilka info o mnie: mieszkam sam, nie mam żadnych zwierząt, oczywiście pracuje, w razie wyjazdy szczurkami będą się opiekować moi rodzice. Na wszelkie inne pytania z chęcią odpowiem.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [W-WA] Kupie/Przygarne 2 szczurki

Post autor: smeg »

Klatkę najlepiej kupić przez internet - w zoologach często wciskają zbyt małe, po cenie nawet dwukrotnie zawyżonej. Odpowiednia klatka na 2 szczury powinna mieć 70x40x60 cm, na allegro najtańszy model w tych wymiarach kupisz za ok. 120 zł ;) Czytaj na forum, to skarbnica wiedzy, sama tu zaczynałam kilka lat temu :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Sejwer
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 10, 2015 9:32 am

Re: [W-WA] Kupie/Przygarne 2 szczurki

Post autor: Sejwer »

Cały czas pogłębiam wiedzę, aż tak nie zależy mi na oszczędzaniu bo chciałbym żeby się dobrze czuły. Ale faktycznie chyba przez internet wszystko kupie.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: [W-WA] Kupie/Przygarne 2 szczurki

Post autor: cane »

Sejwer nie wiem jak w Warszawie, ale w Trójmieście nie znalazłam porządnej klatki poniżej 300 zł >:( . To kpina, zwłaszcza w porównaniu z internetem - pałac dla moich dziewczyn [czyli 80x48x80] da się kupić za 150! Ba, przypadkiem trafiłam na taką klatkę za... 50 zł ;D .

Ja rozumiem brak oszczędzania na sprzęcie dla szczurków, ale to już jest ostre przegięcie!
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W-WA] Kupie/Przygarne 2 szczurki

Post autor: olgapsiara »

Sejwer pisze:(póki co nie chce rozmnażać).
Póki co ? :o
Mam nadzieje, że nigdy nie będziesz ich rozmnażać ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Sejwer
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 10, 2015 9:32 am

Re: [W-WA] Kupie/Przygarne 2 szczurki

Post autor: Sejwer »

olgapsiara pisze:
Sejwer pisze:(póki co nie chce rozmnażać).
Póki co ? :o
Mam nadzieje, że nigdy nie będziesz ich rozmnażać ;)
Nadzieja umiera ostatnia >:D
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: [W-WA] Kupie/Przygarne 2 szczurki

Post autor: cane »

Sejwer obiecaj tylko, że w razie czego weźmiesz się za rozmnażanie odpowiedzialnie - szczurki rasowe, rodowodowe, zarejestrowany... No, normalna hodowla w pełni legalna ;).

Rozmnażanie "przypadkowych" Ogonków to jednak błąd. Co innego w pełni przemyślany miot [na początek - najlepiej pod patronatem "macierzystej" hodowli, co by ktoś pomógł w wyborze odpowiedniej pary i... znalezieniu chętnych na maluszki], a co innego "mam parkę z zoologa" ::) .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”