Adoptuje szczura

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

karolcia3
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 06, 2015 5:50 pm

Adoptuje szczura

Post autor: karolcia3 »

Adoptuje mlodego szczura najlepiej jesli bedzie z okolic tròjmiasta mieszkam w Ustarbowie jest to w poblizu Wejherowa. Nigdy nie mialam szczura ale mialam juz kilka chomikow mam tez swinke morska i krolika . Mam wszystkie wymagane rzeczy dla szczurka wiec jesli by ktos mial byla bym bardzo wdzieczna :-)
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Adoptuje szczura

Post autor: cane »

Po pierwsze - szczurki są silnie stadnymi zwierzakami, potrzebują towarzystwa swojego gatunku. Polecam branie od razu min. 2 z jednego miejsca, przynajmniej odpada cały stres łączenia...

Po drugie określ może coś więcej - młodego czy dorosłego? Samca czy samiczkę? To ułatwi poszukiwania :). Zwłaszcza, że na terenie Trójmiasta trochę domów tymczasowych jest ;).
karolcia3
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 06, 2015 5:50 pm

Re: Adoptuje szczura

Post autor: karolcia3 »

Chodzi mi o mlodogo samca. Wiem ze latwiej by mu bylo gdyby mial towarzysza tylko ze moja mama nie chce sie zgodzic na dwa
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Adoptuje szczura

Post autor: cane »

Karolcia uprzedzam uczciwie, że możesz mieć problem z adopcją jeśli chcesz mieć tylko 1 szczurka. Niestety akurat w wypadku szczurów to naprawdę istotna sprawa, mało zwierząt jest równie mocno stadnych...

Może spróbuj jeszcze z mamą na ten temat porozmawiać?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Adoptuje szczura

Post autor: smeg »

Jeśli nie możesz mieć dwóch szczurków tej samej płci, lepiej nie przygarniać żadnego. Samotny szczur będzie nieszczęśliwy, w laboratoriach naukowcy wykorzystują odłączenie szczura od stada żeby wywołać u niego depresję i testować np. leki. Sama zajmuję się wydawaniem szczurów do adopcji i nie oddałabym malucha komuś, kto planowałby go trzymać w samotności - to jedna z podstawowych potrzeb szczura, zaraz po jedzeniu i piciu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: Adoptuje szczura

Post autor: Vikikkii »

Nie wiem czy ktoś da ci szczurka jeśli będziesz go trzymać w samotności , nie chce być nie miła ale sama bym ci szczurka nie dała jak byś mi powiedziała że będzie sam ... Lepiej porozmawiaj z mamą i przekonaj ją że musi mieć towarzysza , jak się nie zgodzi to lepiej nie adoptuj szczurka będzie smutny
karolcia3
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 06, 2015 5:50 pm

Re: Adoptuje szczura

Post autor: karolcia3 »

Szukam jednego mlodego samca ale jesli ktos by mial dwa mlode samce to bardzo chetnie bym je adoptowala
karolcia3
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 06, 2015 5:50 pm

Re: Adoptuje szczura

Post autor: karolcia3 »

Wlasnie rozmawialam z mama i zgodzila sie na dwa pod warunkiem ze beda tej samej płci :D
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Adoptuje szczura

Post autor: cane »

Karolcia bądź pewna, że 2 szczurków 2 różnych płci również nikt ci tutaj nie da ;D.

Upewnij się jeszcze u mamy, czy nie będzie jej przeszkadzała ew. wizyta przedadopcyjna oraz czy w razie czego zgodzi się podpisać papiery adopcyjne [chyba, że jesteś pełnoletnia]- to formalność, ale wiele osób zajmujących się adopcją tego wymaga.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Adoptuje szczura

Post autor: Malachit »

Wyszukiwarka nie gryzie
palmaluz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 7:47 am

Re: Adoptuje szczura

Post autor: palmaluz »

Jeśli wciąż szukasz szczurka, mam rocznego samca do oddania. Był bardzo agresywny w stosunku do towarzysza i poprzedni właściciel chciał go oddać na "zabawkę " dla kota... więc go wzięłam tak z ulicy, pomimo tego,ze mam alergię na szczurki i astmę, wciąż się duszę przy nim,ale nie mogłam tak zostawić go. Jest słodki, uwielbia kizianie, bardzo spokojny, nie ugryzl mnie nigdy ani nic nie zniszczył.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”