Kurz w karmie?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
tuni
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 5:10 am
Lokalizacja: Szczecin

Kurz w karmie?

Post autor: tuni »

Wczoraj kupiłam nową paczkę karmy Versele Laga Rat Nature.
Dziś po otworzeniu okazało się, że jest w niej dziwny kurz (?). Wygląda trochę jak pajęczyna, oblepia ścianki opakowania i niektóre ziarna z wierzchu, poza tym karma pachnie i wygląda normalnie.
Ktoś wie, co to jest? Szkoda mi wyrzucać nową paczkę, ale nie chcę dawać szczurom czegoś co im zaszkodzi :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kurz w karmie?

Post autor: Paul_Julian »

A masz mozliwosc zrobic zdjęcie ? I czy to jest szara, nitkowate ? Bardzo mozliwe, ze to mole i wtedy powinnas zwrócic karmę do sklepu i dostać zwrot pieniedzy ( lub karmę). Szczególnie jesli wygląda inaczej niż karma, którą kupowalaś do tej pory.
W karmie moga być "paproszki" koloru karmy czyli po prostu okruszki jedzenia. Ale nie powinno być zadnych pajęczynek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
tuni
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 5:10 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kurz w karmie?

Post autor: tuni »

Karma wygląda normalnie, teraz nawet na zdjęciach nie widać różnic. Niestety nie posiadam paragonu, by ją zwrócić :<
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kurz w karmie?

Post autor: Paul_Julian »

Znalazłem zdjęcia "swoich" moli.
Trafiły mi sie w paczce Vitapolu premium. Ale mogą sie trafić w każdej karmie.
Obrazek Obrazek
A tu sie zrobił kokon po jakimś czasie od przesypania karmy do pudełka Obrazek
Te paproszki chyba tez były podejrzane Obrazek
Nie pamiętam, ale skoro zrobiłem im zdjęcie, to pewnie były nietypowe.

Jesli nie masz paragonu to niedobrze :( takiej karmy z molami nie powinno sie podawać.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
tuni
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 5:10 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kurz w karmie?

Post autor: tuni »

Wygląda to dość podobnie :( choć u mnie już teraz nie widać różnicy między tą a normalną karmą.
Trudno, w takim razie zaopatrzę się w nowe opakowanie i na drugi raz będę pamiętać o paragonie :( brr.
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kurz w karmie?

Post autor: hekatomba »

tuni pisze:(...) na drugi raz będę pamiętać o paragonie (...)
Na marginesie, jeśli dokonywałaś płatności kartą płatniczą, to paragon nie jest niezbędny do złożenia reklamacji, bowiem równie dobrze fakt dokonania zakupu może zostać potwierdzony m.in. wydrukiem z terminala lub wyciągiem z rachunku bankowego.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kurz w karmie?

Post autor: Paul_Julian »

tuni pisze:Wygląda to dość podobnie :( choć u mnie już teraz nie widać różnicy między tą a normalną karmą.
Trudno, w takim razie zaopatrzę się w nowe opakowanie i na drugi raz będę pamiętać o paragonie :( brr.
Karma moze wyglądać czysto na pierwszy rzut oka ( ta moja też jest czysta).
Mozesz przesypać do szczelnego pudełka i obserwować co się tam bedzie działo. Tylko potem porządnie wymyj i wyparz przed wsypaniem nowej karmy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Kurz w karmie?

Post autor: Tofcia »

Paul_Julian pisze:Znalazłem zdjęcia "swoich" moli.
Trafiły mi sie w paczce Vitapolu premium. Ale mogą sie trafić w każdej karmie.
Obrazek Obrazek
A tu sie zrobił kokon po jakimś czasie od przesypania karmy do pudełka Obrazek
Te paproszki chyba tez były podejrzane Obrazek
Nie pamiętam, ale skoro zrobiłem im zdjęcie, to pewnie były nietypowe.

Jesli nie masz paragonu to niedobrze :( takiej karmy z molami nie powinno sie podawać.
kurde tam jest normalnie glista :o
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kurz w karmie?

Post autor: Paul_Julian »

Tofciu, to nie glista, tylko larwa mola. Tam sobie siedzi i dojrzewa, a potem będzie molem.
O ile pamiętam, to przesypałem karmę do pudełka i patrzyłem co sie będzie działo ( bo zobaczylem te pajęczyny). Ogony dostawaly oczywiscie zdrową karmę.
Pojawił się kokon, a na karmie trupek mola ( pewnie padł po zlożeniu jaja). Obrazek
Coś fruwalo jeszcze w pojemniku, ale nie pamiętam czy przed larwą czy po.
Ale takie pozlepiane ziarenka i nitki pajęczynowe są bardzo charakterystyczne.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Kurz w karmie?

Post autor: Tofcia »

Masakra. A nadal kupujesz vitapol premium? Powtórzyło się takie robactwo w innych karmach?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kurz w karmie?

Post autor: Paul_Julian »

Głównie kupuję Vilmie. Premium kupowałem jako dodatek, albo jak nie miałem akurat karmy. To opakowanie było chyba z animalii, bez problemu dostalem zwrot. Kiedys w stacjonarnym zoologu nabyłem versele laga rat & mouse pro i miał jakąs pleśń czy coś.
Innymrazem trafiła mi się Tima Rattima z robactwem, z zooplusa.
Nawet najlepszej firmie moze się przytrafić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”