Przekrzywianie głowy na bok?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Eliza62
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 04, 2015 3:09 pm
Lokalizacja: Kalisz

Przekrzywianie głowy na bok?

Post autor: Eliza62 »

Witam. Wczoraj wzięłam dwie samiczki z domowej hodowli (Kluska 1,5 mies. Tośka 4 tyg). Dzisiaj zauważyłam, że Kluska przekrzywia główkę na bok. Nie ma jej przekrzywionej cały czas, jedynie lekko przekrzywia ją co jakiś czas. Czytałam, że może zap. ucha środkowego, ale nie mam pewności. Co może młodej dolegać i dlaczego? Jest jeszcze młodziutka..

Nie wiem, może się przyda, link do ogłoszenia hodowli z której dziewczynki brałam:
http://olx.pl/i2/oferta/szczurki-dumbo- ... 931al.html
Ze mną:
Tośka i Kluska

Za TM:
Mika [*] i Arczi [*] ♥
Awatar użytkownika
RastaMari
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 12:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przekrzywianie głowy na bok?

Post autor: RastaMari »

Tak, to może być zapalenie- jak najszybciej trzeba udać się z małą do dobrego, szczurzego weterynarza. Im dłużej będziesz zwlekać- tym mniejsze szanse na jej pełny powrót do zdrowia. Możliwe, że szczurka jest obciążona genetycznie i z tego powodu główka zaczyna się jej przekrzywiać. Bo niestety nie ma czegoś takiego jak "hodowla domowa"- każda hodowla niezrzeszona jest pseudohodowlą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”