[RZESZÓW] Adoptuję młode szczurki (2 lub 3)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

RudaWilczyca
Posty: 54
Rejestracja: wt lut 02, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Rzeszów

[RZESZÓW] Adoptuję młode szczurki (2 lub 3)

Post autor: RudaWilczyca »

Witam, postanowiłam tak zacząć przygodę na forum, bo prawda jest taka, że szukam.

Zanim odpowiem na standardowe pytania, może coś o mnie. Mam 21 lat, jestem mężatką, mieszkam w Rzeszowie 2,5 roku - tutaj studiuję i pracuję. Mieszkam "na swoim" - tj. mieszkanie na kredyt wzięła babcia, ale my z mężem je spłacamy i kiedy już skończymy będzie całkiem nasze :) Ze zwierząt niegdyś miałam i psa i kota i żółwia i kanarki, wszystkiego po trochu. Zanim zaczęłam studia miałam także dwa szczurki, samczyki, które niestety są już za Tęczowym Mostem, jednego zabrały powikłania po sterylce, drugi odszedł miesiąc później, zanim zdążyłam mu znaleźć nowego towarzysza, nagle, prawdopodobnie na zawał. W czasie studiów na początku wynajmowałam stancję, potem akademik, wiadomo - o szczurach nie było mowy - teraz dopiero czuję się wystarczająco pewnie mieszkaniowo i finansowo żeby na nowo zacząć szukać.

Oto moje odpowiedzi na podstawowe pytania z ankiety:

1. Czy masz już szczury?
Nie, dlatego szukam dwóch lub 3 szczurków, aby miały towarzystwo.

2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary.
Obecnie posiadam "tymczasówkę", która jest dosyć niewielka ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni planuję zamówić Inter-Zoo FRODO (o taką) wraz z pełnym wyposażeniem.

3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?
VET-MEDICA, prawdopodobnie. Tam chodziłam z poprzednimi ogonkami i o ile przez te 2 lata nic się nie zmieniło, to jest to dobra lecznica ^^ Poza tym mam bardzo blisko tam, więc w razie nagłego wypadku nie będzie problemu z dojazdem.

4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
Versele Laga / Vilmie jako podstawowe karmy, do tego nieco świeżyzny, ziaren.

5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
Nie. Jakbym zamierzała to bym prosiła o parkę, a ja chcę jednej płci ;)

6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków?
Postaram się. Ogólnie chciałabym być aktywna na forum, ale nie zawsze mam na to czas. Za to zawsze mogę się wymienić facebookiem z osobą oddającą szczurki i zasypywać fotkami i newsami.

7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście.
Niet, nie mam.

8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?
Nie wyjeżdżam, to po pierwsze. Nie jestem osobą, która jak ma tydzień wolnego to jedzie na wczasy. Jedyna trasa na jakiej kursuję to Warszawa- Rzeszów na weekend raz na kilka miesięcy a szczurasy zawsze mogą wtedy zostać z lubym. GDYBY JEDNAK coś mi strzeliło do głowy, to zawsze mogą zostać z 16 letnią młodszą siostrą, lub z moimi rodzicami (mama kochała moje poprzednie ciury).

9. Jak będą wyglądały wybiegi?

Wesoło pewnie xD Chcę kupić szczurkom zagrodę w przyszłości i urządzić im plac zabaw, ale póki co będą wybiegiwały się w salonie, gdzie nie ma żadnego okablowania i dziur w których mogłyby się schować.

10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną?
Mogę zgodzić się na spotkanie w kawiarni + obejrzenie zdjęć gotowego domostwa szczurków + EWENTUALNIE pokazanie paragonów na zakupiony osprzęt. Niestety mój luby nie jest osobą zbyt towarzyską i jak bardzo lubi zwierzaki tak bardzo nie przepada za ludźmi, szczególnie obcymi.

11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? Jeśli jesteś niepełnoletni(-a), czy podpisze ją rodzic/opiekun?
Oczywiście tak. Nie mam z tym najmniejszego problemu.
Toukata
Posty: 11
Rejestracja: śr sty 27, 2016 1:35 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [RZESZÓW] Adoptuję młode szczurki (2 lub 3)

Post autor: Toukata »

Hmm, moja szczurka jest prawdopodobnie w ciąży ( kupiona w sklepie zoo) mieszkam niedaleko Rzeszowa,niecałe 20 km :D Gdybyś chciała poczekać na małe to myślę że niebyłoby problemu z dwójką lub trójką maluszków ;)
RudaWilczyca
Posty: 54
Rejestracja: wt lut 02, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [RZESZÓW] Adoptuję młode szczurki (2 lub 3)

Post autor: RudaWilczyca »

@Toukata, czekanie ani trochę mi nie przeszkadza a nawet więcej - da mi czas na zamówienie klatki i zakupienie całego podstawowego osprzętu ^^ Poza tym bardzo chciałabym szczurki mieć od malucha, bo poprzednie adoptowałam już jako dorosłych panów i nie to, że były w jakikolwiek sposób gorsze od klusków, ale chciałabym też przeżyć ten dziecięcy etap życia ciurów :D
Toukata
Posty: 11
Rejestracja: śr sty 27, 2016 1:35 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [RZESZÓW] Adoptuję młode szczurki (2 lub 3)

Post autor: Toukata »

Czyli teraz czekamy na małe ogonki :D kiedy Touka będzie miała ciury zostaniesz poinformowana jako pierwsza ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”