guzek przy uchu i dziwne zęby

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
martinaVA
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 08, 2016 1:36 pm

guzek przy uchu i dziwne zęby

Post autor: martinaVA »

Witam, Jestem nowym uźytkownikiem, przeszukałam forum ale nie znalazłam wątku podobnego. Mam 2 szurki, mają prawdopodobnie około 2 lat (ze mną jeden rok, poprzednia właścicielka okrerślała wiek na około rok jak mi oddawała) U czarnej przy uchu od dwóch dni pojawił się dziwny guzek (miedzy uchem a szczęką.. jakby schomikowała jedzenie.ucho teź wydaje się powiększone troszeczkę wewnątrz - w porównaniu z drugim uchem i z uszami drugiej ) Wielkość guzka jest od 48 godzin taka sama. Jak go dotykam, jest miękki i chyba nie przeszkadza jej dotyk.. nie odwraca się nerwowo.. nie próbuje uciekać. wykazuje normalną aktywność zyciową, je, biega, myje się, z drugą teź się bawi. Czy ktoś miał jakieś podobne doświadczenia.

Czytalismy temat > Nowotwór gruczołu Zymbala ,wydaje sie byc podobny lub taki sam...ale objawy nie takie...

Drugi temat - zęby. Ta sama mysz. Nie zwróciliśmy uwagi na nie wczesniej, dopiero przy oglądaniu dokładniejszm z powodu guzka. Czy ona je tak dziwnie złamała, bo nie sądzę, by tak szybko starła i w taki dziwny sposób. Waźylismy ją wczora- 233 gr. ( A poprzednio od kiedy ją mieliśmy było ok. 250g.zawsze) Więc chyba nie jadła. Od wczoraj dostaje lekko gotowane zboźe (swoją mieszankę) i warzywa. I dziś wróciła do 252g. no i oczywiście chętnie je miękkie rzeczy.



Chyba nie bardzo wiem jak wstawic fotke
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: guzek przy uchu i dziwne zęby

Post autor: Paul_Julian »

Fotkę musisz wstawić na zewnętrzny serwer, choćby pokazywarka.pl

Jesli to nie Zymbal, to może zwykły ropień ? Niestety, wyglądają podobnie i na pewno wet musi to obejrzeć. I powinien koniecznie zajrzec szczurkowi w pyszczek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
martinaVA
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 08, 2016 1:36 pm

Re: guzek przy uchu i dziwne zęby

Post autor: martinaVA »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wizyta wczoraj u weterynarza, skończyla sie na przycięciu zębow. Bez znieczulenia, bardzo sprawnie
Będzie podawany antybiotyk przez 7 dni i miekkie jedzenie.

Niestety wet stwierdzil ze to prawdopodobnie jakis guz, tylko nie wie jaki i dopuki szczurek je to dać mu spokoj
mieszkamy za granicą w małym miasteczku i raczej nie ma tu wetereynarzy zajmująch się gryzoniami małymi.

Szczurek dziwnie się czuje chyba z przyciętymi ząbkami, często myje pyszczek i chyba trochę więcej kicha.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: guzek przy uchu i dziwne zęby

Post autor: smeg »

Jeśli ten guzek to ropień, musi zostać nacięty i oczyszczony pod narkozą. W przeciwnym wypadku ropa może zacząć penetrować do ucha, do pyszczka, a nawet do mózgu, powodując cierpienie i śmierć szczura. Przerośnięte zęby mogą być efektem ubocznym - jeśli szczur ma problemy z jedzeniem, nie będzie ścierał ich prawidłowo. Niestety, w takim wypadku trzeba je podcinać regularnie u weta, żeby nie utrudniać jedzenia jeszcze bardziej, w zależności od tego jak szybko rosną może być to nawet co tydzień.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”