Zranione łapki - pytanie

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pynia
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 12:33 pm

Zranione łapki - pytanie

Post autor: Pynia »

Witam serdecznie wszystkich, dzisiaj ponownie na temat mojej bidulki Pyni- ona to zawsze jest poszkodowana jakaś :(
A więc zauważyłam, że szczurek ma lekko spuchnięte i zaczerwienione tylne łapki, do tego są tam ze dwa strupki. Tu gdzie mieszkam wizyta u weta jest baaaaaardzoooooooo kosztowna więc chciałabym zapytać czy można jej pomóc domowymi sposobami? Na wyposazeniu posiadam Clotrimazol, tormentiol, bepanthen, nivea.
Drugi szczurek łapki ma śliczne, bialutkie bez żadnych wad.
W klatce sprzątam regularnie co 3-4 dni a ściółka to żwirek drewniany nie żadne siano czy trociny.
Ta sama szczurka ma małą łysa plamke na plecach, czy to tez może być niepokojące? Szczurki często wariują więc może jedna drugiej wygryzła trochę sierści, ale zawsze wolę być pewna. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zranione łapki - pytanie

Post autor: unipaks »

Może to być stan zapalny od mokrej ściółki, dodatkowo mocz bardzo podrażnia.
Albo zapalenie stóp - poczytaj trochę o bumblefeet http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 7&start=15 są tam posty ze wskazówkami.
Koniecznie trzeba trzymać je teraz na często wymienianych niearomatyzowanych ręcznikach papierowych, a wszystkie pręty w klatce zabezpieczyć poprzez przeplecenie ich tkaniną, albo zastąpić półki i "schodki" z prętów tarasami, tackami, półkami plastikowymi czy co tam wymyślisz. Smaruj teraz Rivanolem te łapki, ale i tak powinien je obejrzeć weterynarz i orzec, czy nie trzeba włączyć antybiotyku. Użytkowniczka odmienna pisała, że dość dobrze się u jej szczurka sprawdzały opatrunki hydrokoloidowe, ich cena nie jest jakaś niebotyczna, można porównać i wybrać "na już" między ofertami aptek, a potem zamawiać przez internet to będzie taniej.
Szczurek powinien teraz chodzić po suchym, miękkim i płaskim podłożu, bez prętów i kanciastego twardego granulatu
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Pynia
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 12:33 pm

Re: Zranione łapki - pytanie

Post autor: Pynia »

hello. Czytałam o tym bumblefeet i obserwując zdjęcia z tej choroby moja szczurka zdecydowanie tego nie ma. Sciółka była wymieniana w miarę często, żeby ten mocz właśnie nie podrażniał a dzisiaj wywaliłam ten granulat póki co i wsadziłam ręczniki papierowe, jednak szczurki gryzą go, chowają cały do domku i suma summarum śmigają na samym plastikowym podłożu.
Prętow w klatce nie ma, wszystkie półki są z plastiku :)
NIE MAM DOSTĘPU DO POLSKIEJ APTEKI! Próbowałam zakupić Riwanol ale bezskutecznie. Cóż to są te opatrunki hydrokoloidowe? Ponieważ nigdy wcześniej o tym nie słyszałam. Pod jaką nazwą światową, oraz angielską można to szukać?
Chciałabym spróbować pomóc szczurasowi domowym sposobem, ponieważ vet tutaj na start kasuje 80 euro a reszta badań czy leków to dodatkowy spory wydatek :'( :'(
Pynia
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 12:33 pm

Re: Zranione łapki - pytanie

Post autor: Pynia »

Nie wiem jak mogę edytować post. Poczytałam o tym hydrokolidzie, ale jakoś nie chce mi się wierzyć aby moja bidulka dzielnie latała z czymś przyklejonym do łapek :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”