Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: szczuruleczka »

Haha, fajne imiona te Twoje szczurzynki mają :D
No ale w każdym bądź razie też łatwiej znieść stres w stadku :)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
Daithver
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 06, 2010 6:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Daithver »

A dziękuję ;D imiona do nich na pewno pasują - wulkany energii :D
Racja ze stresem - np. jak odkurzam w domu to siedzą we dwie przytulone i złe, że im przeszkadzam i hałasuje xD
ale nie muszę się martwić jak wychodzę na noc albo jak jadę na weekend do rodziny - szczurki się sobą zajmą, we dwójkę zawsze raźniej :D
Jeżeli coś robisz, rób to najlepiej jak potrafisz. Zwłaszcza gdy opiekujesz się innymi istotami

Koka i Ina po drugiej stronie tęczy
Molie, Mika, Sai i Ana ^^
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: KITEgirl »

bez milki, tea wypuszczona na wybieg siedziałaby w miejscu jak posąg. to milka wytacza nowe szlaki i pokazuje jak wskoczyć na biurko czy nie spaść z oparcia krzesła.
domisia
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 10, 2011 12:22 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: domisia »

Bardzo chcę mieć drugą szczurzą panienkę!!!
Intensywnie pracuję nad złamaniem oporu mojej drugiej połówki, opór słabnie, ale powoli, eh, na początku czerwca wyjeżdżamy do Chorwacji na 2 tygodnie, ale po powrocie chcę mieć towarzystwo dla mojej Bianeczki, czuję, że jej smutno samej w klateczce, jak wychodzę do pracy. Zasada jest taka, że jak jesteśmy w domu, to zawsze jest poza klatką, ale po nocy spędzonej w klatce ma smutnego pysia..... :(
Za Tęczowym Mostem: Bianeczka...
Awatar użytkownika
Nelies
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 30, 2011 12:47 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nelies »

Eh, moi rodzice... nawet nie ma sensu ich przekonywać. Wpadłam na pomysł. Niedługo mam urodziny, koleżanka może mi kupić. Uzgodniłam to z nią. Tylko 1... Nie chcę jej namawiać na dwa. Czy może tak na razie być? Za jakiś miesiąc jak mama się przekona, kupiłabym drugiego.
Poza tym - mogłabym przez pierwszy tydzień trzymać go w małej klatce? Nie jest oczywiście nie wiadomo jak maleńka, ale jest. Świnka morska miała w niej dużo miejsca nawet.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: klauduska »

szczury to zwierzęta stadne
tutaj link dlaczego NIE należy kupować w pseudohodowlach/zoologach: http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678
tutaj masz link do działu "oddam/sprzedam", gdzie możesz zaadoptować szczurka: http://szczury.org/viewforum.php?f=163
zaadoptować możesz z każdego miasta w PL, potem transportu szuka się na dziale transportowym, o tutaj: http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t= ... ransporcie
Awatar użytkownika
Nelies
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 30, 2011 12:47 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nelies »

Dobrze, ale nie odpowiedziałaś do końca na moje pytanie :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: klauduska »

odpowiedziałam ci na pytanie czy możesz kupić. nie, nie możesz. adoptuj.
nie wiem co to za klatka "malutka, ale świnka morska miała w niej miejsce", podaj wymiary.
a co jak rodzice się nie zgodzą na kolejnego? szczur będzie siedział sam?
klatki dla świnek morskich mają przeważnie większe odstępy między prętami i mały szczurek bez problemów z niej wyjdzie.
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Pająk »

Szczur powinien mieć towarzysza. Im dłużej będzie siedział sam, tym gorzej dla niego. Twoje 'na razie' jest bardzo enigmatyczne. Co jeśli rodzice nie zgodzą się po 3 miesiącach na drugiego szczura?
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

Ja tylko dodam, że mama niekoniecznie musi się przekonać. Moja nie była przeciwna, ale od razu powiedziała, że jak przyniosę szczury, to ona absolutnie ich nie dotknie, brzydzi się nimi i nie chce ich widzieć poza moim pokojem. Minęło półtora roku i zdania nie zmieniła.
Poza tym, nie powinno się brać zwierzaka do domu, jeśli rodzic mówi kategoryczne NIE. Co zrobisz, jak koleżanka przyniesie Ci szczurka, a Twoja mama każe go jej zabierać, bo się na niego nie zgodziła? :P
Lepiej to sobie wszystko przemyśl. Zwierzę to nie zabawka, ani nie zachcianka. Jest jak DZIECKO. Trzeba być za niego tak samo odpowiedzialnym, mieć pieniądze na jego utrzymanie i leczenie i zapewnić mu odpowiednie warunki. Może warto poczekać kilka lat, aż mama stwierdzi, że jesteś na tyle dojrzała, by mieć nowe zwierzęta i samemu się nimi zajmować? Ja na swoje czekałam jakieś 10 lat, aż do osiemnastego roku życia i pójścia do pracy. "Sama na nie zarabiam, nie musisz dawać na te śmierdziele nawet grosza, mamo."
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: greenfreak »

Właśnie. Należy zacząć od przekonania rodzica. Bo najpewniej to rodzic będzie tym, który dołoży do jedzenia, ściółki, jeśli jesteś nieletnia, to możesz mieć ogromny problem ze zdobyciem kasy, kiedy nagle konieczna okaże się operacja. Poczekaj i przekonuj, jeden szczurek bez zgody rodzica to kiepski pomysł. Czasem się udaje, ale jeśli się nie uda - skutki opłakane.
Awatar użytkownika
Nelies
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 30, 2011 12:47 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nelies »

Spokojnie :) Znam moich rodziców, nic takiego by nie zrobili. Moje "na razie" znaczy tydzień, góra dwa. Klatka... kurdę, wymiarów nie mam jak zrobić, bo jest u kolegi... Trzymał w niej chomika, więc...
Kasę dadzą mi na pewno, drugiego też pozwolą. Tylko nie będzie go mama pewnie dotykać, ale to nie problem. Jedynie nie chce się zgodzić przez, to bo... się brzydzi. Najnormalniej w świecie. Tylko tyle.
Zwierzę to nie zabawka, ani nie zachcianka.
Wiem to. Naprawdę. Bardzo dobrze.
Co zrobisz, jak koleżanka przyniesie Ci szczurka, a Twoja mama każe go jej zabierać, bo się na niego nie zgodziła?
Jestem pewna na 100, że tak nie zrobi.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

Skoro wiesz, że to nie zabawka, ani nie zachcianka, to może warto zaczekać kilka miesięcy, lat? Nie z byle powodu ludzie czekają np. do 30 roku życia na pierwsze dziecko. Możesz teraz tego nie rozumieć (choć wydaje Ci się, że tak), ale za kilka lat zrozumiesz moje słowa w PEŁNI, uwierz mi.
A co do klatek dla chomika - nie widziałam jeszcze takiej, co by była dobra nawet na jednego szczura, a co dopiero na dwa. 8)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Nelies
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 30, 2011 12:47 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nelies »

Eh, może serio warto poczekać... Pomyślę jeszcze (po raz 100) nad tym...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

To prawda, klatki "dla chomików" są zdecydowanie za małe. Poza tym oprócz tego, że nie masz pewności, iż będziesz mogła mieć co najmniej 2 ogonki, jest też sprawa utrzymania - czy rodzice zgodzą się wozić Was do weterynarza i płacić czasami setki złotych za leczenie?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”