[Wyposazenie] - Poidelko

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Gumcia »

jeśli przecieka, wystarczy nalać CAŁĄ tą buteleczke, 100% zalać wodą, żeby nawet ten gwint był zalany :) mi przecekał jak zawsze lałam mniej niż do gwinta... a jak leje całe to wszystko gra ;) (tak jest nawet na instrukcji 'obslugi' na tym poidełku :))
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
jolajola1
Posty: 58
Rejestracja: pn sty 10, 2005 11:55 am

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: jolajola1 »

jesli nalane jest pod gwint, czyli cała buteleczka, wedle instrukcji, to po odwróceniu i wykapaniu kilku kropel - w buteleczce robi sie podciśnienie i woda nie wycieka
natomiast jezeli sie naleje mniej, to ciśnienie wody i powietrza się równoważy i woda sobie luzem wycieka

za czasów "paskudengo Gierka" o takich rzeczach uczyli na fizyce w podstawówce
myślisz, że możesz wszystko ??? ... to trzaśnij drzwiami obrotowymi !
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Nakasha »

Ale to również kwestia ułożenia poidełka. Gdy jest za mało nachylone, kuleczka nie spada do końca i woda po kropelce wycieka. Trzeba specjalnie trochę je odchylić, by kuleczka cała zakryła wylot i będzie dobrze i nie trzebna nalewać całego ;)

Najlepsze są z silikonową obwódką wokół wylotu. Wtedy nie słychać jak szczurki piją, bo kuleczka nie uderza o metal. I oczywiście metalowa "rurka" do wody, żaden plastik, bo go zjedzą :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
KasiaK
Posty: 34
Rejestracja: pt lut 04, 2005 11:05 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: KasiaK »

juz za późno- poidełko oddane, mały ma miseczkę;) ale tak czy siak robiłam to o czym piszecie bez skutku- może trafiłam na jakiś bubel;) pozdrawiam
Awatar użytkownika
zachariaszs
Posty: 49
Rejestracja: wt lut 22, 2005 1:47 pm

Poid?o

Post autor: zachariaszs »

Mam problem z poidełkiem dla szczurka, a mianowicie co kupię nowe poidełko (plastikowe) to ona mi je przegryza, albo na górze (butelce) albo na tym plastiku gdzie jest motalowa rurka.
Nie macaj gó*** póki nie śmierdzi!

gó***!
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Meggy »

kup szklane... albo miseczkę... albo przymocuj je poza klatką a nie w środku...
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: falka »

Ja mam z firmy Ferplast i mocuje się je na zewnątrz klatki, jest z dość grubego plastiku - możesz spróbować. Ale ostrzegam, że dopóki się nie wyrobią kulki woda może nie lecieć. Było tak w obydwu (z pierwszego zgubiłam kulkę :P) i musiały na początku wisieć pochyło i wkładałam papierek, żeby wisiało przechylone.
Awatar użytkownika
zachariaszs
Posty: 49
Rejestracja: wt lut 22, 2005 1:47 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: zachariaszs »

I w tym jest problem mocowałem je na zewnątrz ale gdzie można kupić poidło z metalową rurką i szklaną butlą!?
Nie macaj gó*** póki nie śmierdzi!

gó***!
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Gumcia »

z pewnością w ZOOlogicznym ;):D jak nie w jednym to szukaj dalej ;)
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Meggy »

w zoologicznych 8) wpisz w profil skąd jesteś, to może dostaniesz bardziej precyzyjną odpowiedź
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Elly »

Odkopuje temat, bo mam problem z poidełkiem.. Kupiłam dzisiaj Ferplast Drinky i wydaje sie, że wszystko jest dobrze, ale jednak nie.. Dzisiaj mnie zdziwilo jak szczuraki pily. Najpierw normalnie wszystko wyglądalo, a pozniej jakby sie woda skonczyla tak zaczely sie w to 'wgryzać'. Poszlam sprawdzić, dotknelam palcem, a tam nic.. tak jakby woda nie dochodziła do tej rurki, mimo, że poidełko pełne.. Nacisnełam tą buteteczke i wszystko elegancko szło. Któraś znów poszla pić i znow wypila calą zawartosc tej rurki.. Nie wiem na czym moze polegac problem, bo zwykle wszystkie poidełka byly okej..
Z drugim, ktore tez kupilam dzisiaj, bylo to samo ale chyba sie jakos naprawilo, bo niby sie ta woda nie konczy.
Jak sie palcem dotyka, to woda jest caly czas, ale jak szczury pija, to po jakims czasie przestaje lecieć.
Miał ktoś z Was taki problem?

edit. Wlasnie sobie przypomnialam, ze gdzies tu kiedys byl omawiany taki problem i znalazłam posty.. tylko sie zastanawiam jak doprowadzic do tego, żeby poidelko sie rozkręcilo troche..
Ostatnio zmieniony pt gru 29, 2006 3:37 am przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: sue »

Z moim też się tak czasem robi i mi pomaga przemycie tej rurki pod bieżacą wodą żeby troche przez nią przeleciało.
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Elly »

Dzisiaj kombinowałam znów z tymi poidełkami i w sumie to chyba działają juz prawidłowo. Tak mi sie wydaje, że to powietrze blokowało dopływ wody do rurki, ale jak dobrze załapie, to leci woda cały czas. Bede jeszcze obserwowac czy tej wody ubywa, żeby sie nie okazało, ze sie szczuraki nie mogą napic. Ale jak dotykam palcem, to w buteleczce widać jak lecą takie male pęcherzyki powietrza :P
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: sue »

Dokładnie, ka to sprawdzam tak, że jak ciury piją patrzę czy lecą pęcherzyki powietrza, jeśli nie to naciskam lekko butelkę i jest ok ;)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
andziołek
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 27, 2006 11:29 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: andziołek »

A mi moja (a raczej mojego szczurasa) butelka cieknie. Tzn z tego metalowego co jakiś czas spada kropelka wody i bardzo mnie to irytuje :/ poza tym moczy trocinki a to raczj nie jest wskazane. I tak się zastanawiam czy da się jeszcze coś z tym zrobić czy musze kupić nową...
Ostatnio zmieniony pt gru 29, 2006 8:28 pm przez andziołek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Słuchaj, słuchaj, słuchaj swego serca"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”