Strona 1 z 1

Dwa samce i samica

: sob paź 15, 2016 8:52 pm
autor: Inexicable
Jestem tu nowa wiec mam nadzieje ze dodaje do dobrego tematu.
Sprawa wyglada tak:
Mam dwa szczurki samców w wieku 7 i 8 miesięcy bardzo dobrze sie Ze sobą dogadują. Niestety przez sytuacje życiowa muszę wyjechać i nie mogę ich ze sobą zabrać. Przynajmniej narazie. Oddaje je osobie z rodziny. Tylko on ma już szczurzyce. Myślimy o ich kastracji niedługo i pózniej o połączeniu szczurków. I w związku z tym mam pytania:
Czy szczurki Moga stać sie agresywne wobec siebie czując zapach samicy niedaleko zanim zostaną wykastrowane?
Czy wystarczy wykastrować szczurki czy samica również powinna być wysterylizowana? Żeby podczas rui dwóch samców nie rywalizowało ze sobą.
Dodaje ze po kastracji obydwóch szczurów chcemy je połączyć. I martwię sie bardzo żeby ta dwójka która sie dobrze dogaduje nie zaczęła ze sobą rywalizować.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Re: Dwa samce i samica

: śr paź 19, 2016 6:11 pm
autor: Malachit
Wykastrowane samce nie będą ze sobą rywalizować o samicę, ale jeśli chodzi o sterylizację, to jej wykonanie jest dobre dla zdrowia samiczek (zapobiega ropomaciczu, a wykonane we wczesnym wieku minimalizuje ryzyko wystąpienia guzów hormonozależnych). Jednak nie jest koniecznością, jeśli chodzi o łączenie kastratów z babami ;)
Co do agresji przed kastracją, to ciężko powiedzieć. Nie powinny zacząć walczyć, ale najlepiej nie stawiać ich klatki obok klatki samicy.

Re: Dwa samce i samica

: ndz wrz 20, 2020 7:17 pm
autor: Olcia123
Witam wszystkich😊 mam podobny problem. Obecnie mam dwuletnią, spokojna samiczkę, w lato zmarła jej koleżanka i szczurzyca jest bardzo smutna. Mogę adoptować dwóch kastratów w wieku ok 8 miesięcy. Czy to dobry pomysł?