PORFIRYNA z nosa i oczu

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
demonka
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 06, 2016 10:04 pm

PORFIRYNA z nosa i oczu

Post autor: demonka »

Błagam pomocy w piątek wieczorem szczur zachowywał sie otępiale jedno oko jak by zaszło ropa ,ze musiałam iść do pracy nie miałam możliwości wizyty u weterynarza wieczorem mój omen nie reagował juz na mnie, po wyjęciu z klatki chodził po pokoju jak by był pijany czy przestraszony w sobotę rano juz cały pyszczek wraz z oczami miał w porfirynach zauważyłam ze strasznie sie po nich (oczach) drapie dzisiaj w niedziele po pracy widzę ze nic nie je i nie pije wręcz mam wrażenie jak by oślepł bo nie reaguje na moje ruchy ręka a po klatce chodzi bardzo chaotycznie nie widzi końcówki od poidełka dopiero jutro po 10 będę w stanie zanieść go do lekarza
czy ma ktoś jakieś rady ?czym może być to spowodowane czy mogę mu jakoś pomoc zanim będę u weterynarza
uprzedzę pytania brykiet ma ten sam od roku karma tez
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PORFIRYNA z nosa i oczu

Post autor: Paul_Julian »

To wygląda na coś neurologicznego. Trudno podac jakies rady :( Moze byc wszystko - od zapalenia ucha, po problem przysadkowy ( poczytaj ten artykuł http://www.vetpol.org.pl/prawo-projekty ... 07-artykul ) po jakiś guz w głowie :(
Postaraj sie trzymać szczurka na najnizszym piętrze klatki ( mozesz czasowo usunąc podesty) i dokarmiac kaszką dla dzieci, gerberkiem albo sinlaciem. Jesli nie masz nic takiego w domu - ugotuj troszkę ryzu i daj np. z przetartym jabłkiem. Albo z kawałkami jajka (szczególnie żółtka). Albo z miodem. Cokolwiek coby mokrego troszkę zjadł z palca albo z łyzeczki. Moze być nawet jakis serek typu danio.

Szczurek z zapaleniem ucha będzie bardziej kręcił sie w kółko, próbował wyciągnąć coś z ucha, moze piszczeć z bólu, a z uszka zwykle śmierdzi lub dziwnie pachnie. Zwykle wystarcza podawanie kropel Aurizon.
Moze być tez wylew czy udar, wtedy szczurek jest bardziej leżący, może miec niedowład czy wykręcone cialko- podajemy wtedy steryd i wit. B complex.
Szczurek przysadowy siada na tylnich wyprostowanych łapkach, przednie wyciaga jak do pokłonu. Jak mu sie da chrupkę to moze ją złapać , ale zaraz potem sie wywraca. Ogólnie jest nieogarnięty, nie kojarzy, wywraca sie. Leczenie jest tu : http://szczury.org/viewtopic.php?f=168&t=40039
Wazna jest pierwsza "końska" dawka leku. Mozesz ja nawet wziąc na własną odpowiedzialnośc, bo niektórzy weci mogą uznac ją o wiele za dużą ( dawka kabergoliny dla szczura jest taka jak dla wielkiego psa) .

Tutaj masz liste wetów : http://szczury.org/viewforum.php?f=13
I trzymam kciuki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
demonka
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 06, 2016 10:04 pm

Re: PORFIRYNA z nosa i oczu

Post autor: demonka »

dziękuje za rade co do karmienia ale jest tak osłabiony ze nic nie je serce mi pęka ale weterynarz po badaniu mojego szczurka wypowiedział słowa których nie chciałam słyszeć szczur jest tak wykończony i osłabiony a temperatura jego ciała jest agonalna i zaproponowała uśpienie go po wojnie i morzu łez dostał sterydy bo podejrzenie guza przysadki
jutro kolejna wizyta
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PORFIRYNA z nosa i oczu

Post autor: Paul_Julian »

Przy podejrzeniu guza przysadki spróbujcie jutro z kabergoliną. Dogrzewaj go termoforkiem - wlej do butelki gorącą wodę- owiń szmatką i połóz obok szczurka. Tylko nie za gorącą.
Moze sie uda- oby!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”