[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Elbereth »

Moje szczurzyce kiedyś mieszkały na meblościance, nie mogły za bardzo stamtąd zejść :-( . Więc zrobiłam im rampę - wzięłam taką deseczkę (długość ok. 1 m), z jednego końca opierała się na meblościance, a z drugiego na podłodze. Szczurki mogły sobie w każdej chwili wyjść z klatki, kiedy była otwarta i do niej wrócić, kiedy np. chciało im się pić.

Teraz wszystkie klatki stoją na podłodze, bo szynszylówka "starych" dziewczyn (V., K., B.) jest dosłownie o 2 cm za wysoka :sad2: , a żeby się zmieściła, musiałabym zdemontować ulubioną półkę Belli. Klatka Neli stoi obok nich, a chłopaki w kącie w drugim końcu pokoju.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Patha »

od pewnego czasu moja klatka jest na przedpokoju. mama mi kazała :(
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: AmericanIdiot »

a moja stoi na biurku obok szafy. Szafa jest wbudowana w ścianę, a drzwi są daleja więc problemu nie ma ;) I w razie czego, nawet przeciągi nie mają się tam jak dostac bo to jest w rogu pokoju :P Tylko muszę zrobic jakieś schodzki czy coś żeby smród mógł w niego schodzic :P :D :jezor2:
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: szymek18 »

A ja trzymam szczury w akwarium na szawce w dość zacienionym miejscu. Ale mam dylemat bo szczurasy rosną i mają coraz mniej miejsca. Akwarium jest o tyle dobre, że nie musze sprzątać trocin 3 razy na dzień.
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: szymek18 »

No to teraz musze sprzątać 3 razy dziennie bo mam klatke :D. Nie no nie jest tak źle szczurasy nie mają nawyku wysypywanie trocin więc nie ma tego tak dużo.Klatka stoi na podłodze ale nie na stałe już sprzątam pod nią na regale.
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: sue »

ja mam pomiędzy komodą a szafą na podłodze. jest doś duzą a to jedyne miesjce gdzie moze stac, ale mysle ze jest dobre :) szerokoś idealna pomiedzy meblami na klatkę, na styk :)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Sileas »

Postawiłam klatkę ostatnio jednak na komodzie. Będą miały bardzo ograniczone pole - wychodzenie tylko za moją pomocą. Ale musiałam niestety - z przyczyn zdrowotnych szczurków. Na podłodze było zdecydowanie za zimno, zaczęły kichać - kuracja echinacea, witaminkami i ustawienie wyżej pomogły.
W takim wypadku nie wiem czy jeszcze kiedyś wrócą na ziemię ;)
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
milolosiu
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 19, 2006 9:38 am
Kontakt:

miejsce na klatke

Post autor: milolosiu »

heh, mam pytanko, gdzie dać klatke z szczurem, bo mam ją na parapecie ale odkryłem, że to nie jest chyba dobry pomysł, bo często na noc otwieram sobie okno, żeby przewietrzyc pokój przed snem, przez co szczuras sie chyba rozchorował... tak jakb y kichał tak pst pst pst coś tego rodzaj... ma to juz od kilku tygodni. :|

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Pon Paź 02, 2006 2:38 pm ]
Scalone z tematem juz istniejacym.
TU WARTO LOOKNĄĆ -------> >>HERE>HERE>HERE<<
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: hipoteka »

milolosiu, postaraj się usadowić klatkę z dala od okna.

Moja klatka stoi pomiędzy ścianą, a biurkiem, na ziemi jednak niedługo wykombinuje jakieś podwyższenie np. kszesło.
Dochodzi tam mało światła więc staram się na dzień wysuwać klatkę.
Ostatnio zmieniony śr paź 18, 2006 12:04 pm przez hipoteka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Ania26 »

Postawiłam klatkę w rogu pokoju najbardziej oddalonym od okna. Chcę żeby się mogły ukryc, jak nie będą chciały mojego podglądactwa i żeby nie miały przeciągów.
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: L. »

Moja klatka narazie stoi miedzy szafką, a biurkiem, za sobą ma sciane. Jednak szafka dzis/jutro bedzie szła do piwnicy. I teraz mam takie pytanie.
Czy na szczurze zdrowie moze źle wpłynąć stanie klatki przy komputerze, bo sie nasłuchało o tym "promieniowaniu" i takich tam.
Sytuacja i propozycja dokładnie jest taka (kawałek mojego pokoju):
http://img433.imageshack.us/img433/8197 ... ojuqh7.gif
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: PaulinaK »

Moja klatka stoi "na tyłach" łóżka, a przyznam, że jest dość spora... (78x55)
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Ratata »

L. - to zależy, ile godzin dziennie komputer jest włączony... u mnie prawie non stop i ja bym nie ryzykowała. Promieniowanie promieniowaniem, ale komputer wydaje przecież zawsze jakiś dźwięk i delikatnie wibruje i wydaje mi się, że stanie bezpośrednio przy nim mogłoby ogonom przeszkadzać...chyba że byłyby oddzielone czymś, jeżeli komputer stoi np. pod zabudowanym z biurkiem, to raczej może być... :drap:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: L. »

Dzięki,
...dokładnie jednostka jest w zabudowaniu, stanowi jakby częsc biurka.
hmm.. czyli nie jest tak źle, to dobrze.
Wczoraj wywaliłam do piwnicy tą szafke i przestawiłam klatke, a to ze komputer chodzi widze małej nie przeszkadza :} śpi spokojnie ;) lata, biega, skacze.
Ostatnio zmieniony czw gru 07, 2006 2:47 pm przez L., łącznie zmieniany 1 raz.
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
illu
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 05, 2006 3:38 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: illu »

Klatki narazie nie mam , bo szczur od kilku dni w domu, ale mam takie pytanie.
Klatka mojego królika nocą stoi w kuchni bo nie mogłam zasnąc jak stała w moim pokoju, bo królik przeróżne piruety robił w nocy ;)
Teraz szczur mój jest mały i ma chwilowo małe akwarium więc w nocy praktycznie w ogóle go nie słysze , ale chciałam spytać czy wam nie przeszkadzają szczurze , nocne zabawy w spaniu :)
Bo jeśli tak to muszę kupić stopery do uszu ;)
One big illusion.
A. S. Puszkin II Wielki , Lilak aka Czarny Bezz . = sweet destruction :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”