Upadek - osowiały szczur

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
blanuu
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 30, 2017 4:22 pm

Upadek - osowiały szczur

Post autor: blanuu »

Hej. 2 dni temu szczur spadł z szafki (ok. pół metra) do skrzynki. Od tamtej pory jest osowiały, siedzi ciągle w domku, czasem ma wyciek porfiryny z nosa i oczu, je ale mniej, nie piszczy przy podnoszeniu. Czy to może być coś poważnego? :-[
Ze mną:
Aniołki: Laska, Myszkop, Mi, Kobra, Norek, Boczek, GG :'( :-*
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Upadek - osowiały szczur

Post autor: Paul_Julian »

Koniecznie do weta. Nie wiadomo co sie stało, trzeba zrobić RTG. Z takiej wysokości nic się nie powinno stać, ale 2 dni to wystarczająco, żeby już zapomniał o tej przygodzie i sie nie bał. Lepiej sprawdzić czy wszystko jest ok.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
blanuu
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 30, 2017 4:22 pm

Re: Upadek - osowiały szczur

Post autor: blanuu »

Właśnie dzwonię już od kilku godzin i nie mogę się dodzwonić :(
Ze mną:
Aniołki: Laska, Myszkop, Mi, Kobra, Norek, Boczek, GG :'( :-*
blanuu
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 30, 2017 4:22 pm

Re: Upadek - osowiały szczur

Post autor: blanuu »

Byłam wczoraj z szczurkiem u weta, miał rtg. Wszystko było dobrze jeżeli chodzi o kości. Norek prawdopodobnie upadł na główkę i to w mózgu są jakieś problemy, mogą być uszkodzenia neurologiczne. Pani powiedziała, że może nie dożyć jutra, ale podała mu sterydy i jakiś lek przeciwkrwotoczne. Wczoraj wieczorem Norek się ożywił na kilka godzin. Widać, że jest słaby i troszkę taki "przymulony". Dzisiaj znowu pojechał na zastrzyki, jutro też jedzie, jest po nich poprawa ale nie jakaś drastyczna. Martwi mnie, że je tylko jogurt, albo czasami gerbera, nie chce pić z poidełka, pije tylko to co jest w jogurcie, albo jak mu domieszam do wyżej wspomnianych rarytasów. Nie wiem co robić. I jak myślicie czy ma jakieś szanse? Nawet z tymi ewentualnymi uszkodzeniami? I czy powinien siedzieć osobno czy razem z braćmi, wet mówił, że na razie osobno chyba będzie lepiej, ale znowu przy nich lepiej funkcjonuje.
Ze mną:
Aniołki: Laska, Myszkop, Mi, Kobra, Norek, Boczek, GG :'( :-*
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Upadek - osowiały szczur

Post autor: Paul_Julian »

Nie chce mu sie pić , bo w jogurcie czy gerberku jest już płyn. Lepszy byłby Convalescense support w saszetkach, kupisz u kazdego weta. Saszetka kosztuje 8-10 zł, rozrabiasz łyzeczkę z letnią wodą.
http://www.tofivet.pl/pl/o/royal-canin- ... ta-proszek

Mozesz też dać Sinlac ( to taka kaszka dla dzieci). http://www.rossmann.pl/Produkt/Nestle-S ... 00512,6122
Spróbuj mu wcisnąc ten convalescence, bo na tym bardziej nabierze sił.

Ja zwykle daję chore szczury do reszty stada, bo wtedy są mniej zestresowane. Wyjątkiem sa szczury po operacjach, albo tak chore, że inne mogłyby im zrobić krzywdę ( np. przydeptac, czy zgniesc). Ale jesli szczurek chodzi, to zawsze ze stadkiem lepiej.

Na problemy neurologiczne dobra jest wit. B, podawaj spory okruch codziennie. Póki jest poprawa po sterydzie- to jest szansa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
blanuu
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 30, 2017 4:22 pm

Re: Upadek - osowiały szczur

Post autor: blanuu »

Dziękuję Ci bardzo! :)
Ze mną:
Aniołki: Laska, Myszkop, Mi, Kobra, Norek, Boczek, GG :'( :-*
blanuu
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 30, 2017 4:22 pm

Re: Upadek - osowiały szczur

Post autor: blanuu »

Odszedł dzisiaj w nocy.... :'(
Ze mną:
Aniołki: Laska, Myszkop, Mi, Kobra, Norek, Boczek, GG :'( :-*
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Upadek - osowiały szczur

Post autor: Paul_Julian »

Szkoda, bardzo mi przykro :( Musiał naprawdę nieszczęsliwie upaść i się uderzyć :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”