Pomocy

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pati14
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 21, 2017 11:53 am

Pomocy

Post autor: Pati14 »

Witam, mam 2 szczurki kupione ze sklepu zoologicznego ale nie w Polsce. Jednak szczurek wydaje mi sie ok. Ale drugi jest trochę dziwny. Cały czas ma problemy z pęcherzem nie może utrzymać moczu chodzi i pozostają kropelki moczu. czasami jak ja wołam to słyszy dźwięk ale nie wie jakby skąd dochodził chociaż wołam ją z bardzo bliska. Kiedyś na grzbiecie miała szarą sierśc teraz jej w ogóle nie ma. I ma jej strasznie mało. nie wiem czy to poważne. ale wolałbym wiedzieć czy mam iść z tym od razu do weta. dziekuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy

Post autor: Paul_Julian »

Hej
Na szczeście wszystkie te problemy nie są problemami :)
Szczurki tak mają , ze znaczą teren kropelkami moczu, szczególnie jesli jest np. świeżo przetarte/umyte, albo jest jakiś nowy przedmiot. Znaczą tez człowieka po to , zeby było wiadomo , ze to ktoś ze stada.
Co do słuchania - szczury mają dobry słuch, ale najpewniej Twoja szczurka nie ma ochoty na słuchanie :D Spróbuj ją wołać, a jak przyjdzie, to nagradzaj przysmakiem - np. pestką albo kawałkiem ugotowanego makaronu :) Nie dawaj dropsów, bo to sam cukier.
No i ostatnie w kwestii futerka - wszystko jest w porządku - najpewniej szczurka to husky, a one zmieniają (na stałe) kolor futerka z szarego paska na jasniejsze, a czasem na całkiem białe.
No chyba, ze chodzi Ci , że całkiem straciła futro ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Pati14
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 21, 2017 11:53 am

Re: Pomocy

Post autor: Pati14 »

Ma futro ale bardzo mało i widać takie torchę czerwoną skórę. co do tego moczu to juz nie wiem. ta druga tak nie robi i w klatce też sika na swoje spanie. co do sluchania to robię że wołam i daje smakołyk i ona chce przychodzić ale nie wie w która strone ona ma isć. chodzi w kółko i na słuchuje z której strony dobywa ten dźwiek. więc juz sama nie wiem.
Pati14
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 21, 2017 11:53 am

Re: Pomocy

Post autor: Pati14 »

Pati14 pisze:Ma futro ale bardzo mało i widać takie torchę czerwoną skórę. co do tego moczu to juz nie wiem. ta druga tak nie robi i w klatce też sika na swoje spanie. co do sluchania to robię że wołam i daje smakołyk i ona chce przychodzić ale nie wie w która strone ona ma isć. chodzi w kółko i na słuchuje z której strony dobywa ten dźwiek. więc juz sama nie wiem.
a i jeszcze ma dziwne sk\recone wąsy. nie takie proste.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy

Post autor: Paul_Julian »

Jak ma skręcone wąsy to to moze być double rex, taka odmiana szczura. Mają zwykle wąsy jak spręzynki albo pofalowane, albo zawiniete np. w półkole.
Futerko jest też lekko skręcone ( albo mocniej) i często przerzedzone, moze też sporadycznie wypadać i np. raz bedzie miec łysawy łebek, a raz plecki. Mam takie dwa w stadku :)

Zobacz tutaj - to nie moje szczurki, ale jest porównanie zwykłego futerka ( standard) i double rex https://ogonkowo.pl/poszukiwacze-skarbow/
Tu tez jest taki kosmatek http://hummingbirdridgerattery.weebly.c ... 8_orig.jpg i tu https://c1.staticflickr.com/6/5250/5281 ... 08bd_b.jpg
A tu wąsiki https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 ... he-has.jpg Mogą byc mniej bardziej pogięte, i krótsze.

Co do słuchania - przez te zniekształcone wibrysy szczurkom moze być trudniej sie ogarnąć, ale u moich nie zauwazylem jakiejś wielkiej róznicy. Pewnie Twoje maluchy jeszcze sie musza do Ciebie przekonać. Jak wołasz szczurkę to przysuwaj np. łyzeczkę z kaszką na tyle blisko , zeby rozniósl sie zapach ( pomachaj łyzeczką :) ) Ale jednoczesnie nie za blisko, zeby szczurka musiala zrobić kilka kroków. I jak cokolwiek robisz z tą czy inna szczurką to mów jej imię. Jak głaszczesz to też.
Niektóre szczurki nie zawsze mają ochotę reagowac na imię, albo nauka trwa dłuzej.
Moje rzadko podbiegają, ale zwykle to wołane odwróci głowę albo zastrzyże uchem.

Większosć szczurków sika tam gdzie spi. Szczurki naprawdę tego nie kontrolują, ale mozna je nauczyć kuwetować, i wtedy sporo kup wyląduje w kuwecie, i trochę siuśków tez.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t= ... uwetowania
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Pati14
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 21, 2017 11:53 am

Re: Pomocy

Post autor: Pati14 »

Ok dzieki za info. Aż tak przerzedzona to nie jest. chyba ze nie zauważam tego bo ona jest biała. one to są chyba jakoś krzyżowane. Bo ma uszy jak dumbo inne wąsy i sierść jak Husky. Ja już nie wiem. a mam je juz z 6 miesiecy. Jako tako sie słuchają. ale własnie ta biała jest bardziej jakby przyjacielska przyjdzie i usiadzie ci na ramieniu i tak siedzi. a ta druga to w ogołe na początku to wszystiego się bała kazdy ruch czy coś to ona uciekała. teraz nas się już nie boi ale jak coś spadnie za głośno albo ktoś sie ruszy za szybko to zmyka tak szybko. ostatni raz kupuje ze sklepu zoologicznego.Tabiała to czasami własnie też ma taką zwieche usiadzie na poidełku i tak siedzie z godzine. No ale ok. dzięki za info :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy

Post autor: Paul_Julian »

Szczurki bywają rózne :) Nie ma 2ch takich samych. Mój Krzys też ma uszy dumbo, a reszta double rex. A siersć black hooded. Generalnie to kolor sierści nie ma związku z uszami czy rodzajem sierści ( czyli rex, velvet,satin itd).
Pokaż fotki tych swoich kajtków :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Pati14
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 21, 2017 11:53 am

Re: Pomocy

Post autor: Pati14 »

[img]C:\Users\Patrycja\Downloads\20314860_1413821625333750_2121489868_o.jpg[/img]
[img]C:\Users\Patrycja\Downloads\20273214_1413821095333803_713135736_o.jpg[/img]
Pati14
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 21, 2017 11:53 am

Re: Pomocy

Post autor: Pati14 »

Jak tu się dodaje zdjęcia?. :'(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy

Post autor: Paul_Julian »

Musisz dodac na zewnętrzny serwer np. tinypic.pl :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Pati14
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 21, 2017 11:53 am

Re: Pomocy

Post autor: Pati14 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pati14
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 21, 2017 11:53 am

Re: Pomocy

Post autor: Pati14 »

Pati14 pisze:Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy

Post autor: Paul_Julian »

Trochę duże foty ;) Na szczescie latwo je otworzyć klikając prawym i "pokaż obraz".
Ta biała szczurka to na pewno ma trochę rexa czy double rex'a w genach ( nie wiem dokładnie które).
Zauważ, ze końce wlosków są takie jakby postrzępione i pogniecione, widac to na tle tego czerwonego pudełka.
http://images.tinypic.pl/i/00920/mjvqmpyem7m5.jpg
I te uszka to sa zwykłe, to nie dumbo. Uszka dumbo ma ta czarno-biała :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Pati14
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 21, 2017 11:53 am

Re: Pomocy

Post autor: Pati14 »

Ale wygląda zdrowo według ciebie?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy

Post autor: Paul_Julian »

No pewnie :) Tylko taki strachulec z pyszczka :D
Jesli ma apetyt, nie chudnie, nie ma guzków, to nic sie nie martw.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”