[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Post autor: moni »

Ja ostatnio przestawiałm się na naturalne Chipsi i jestem bardzo zadowolona.Przede wszystkim sa bardzo wydajne.W hurtowni do której jeżdże są po 3,5 i zawsze mają zapas naturalnych.Chyba na inne się nie przestawie w najbliższym czasie.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Post autor: ania85 »

no więc ja kupiłam ostatnio ściółkę dla gryzoni "naturalną i ekologiczną" ;) Dukat :)
i nawet mi się podoba.
Ale idąc za waszymi radami nabyłam też żwirek Cat's Dream może choć troszkę mniej \"aromatu\" będzie w pokoju ;)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
macz21
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 14, 2004 5:28 pm

Ja te? mia?em problemy ze ?ció?k?

Post autor: macz21 »

Część

Ja też zraziłem się do trocinek, dlatego teraz nie kupuje bylejakich, kupije tylko z firmy Euro-Zoo albo inter-zoo takie sprasowane mocno i jeszce z nimi nie było problemu, a pozatym od kilku lat chodowalem myszy na pigwie, Przeczytajcie mojego posta o PIGWIE w tym dziale w temacie "Podłoże Sanitarne" http://szczury.org/index.php?topic=2826
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Post autor: Goś »

ja miałam też sporo doświadczeń zarówno z siankiem jak i z trocinami...

SIANKO - zawsze zwracam uwagę na to w jakich warunkach siano jest przechowywane w sklepie...kiedyś spotkałamsię z tym że z braku miejsca siano i trociny leżały pod szafami z akwariami..no cóż..skapująca od czasu do czasu woda nie dziąłała na nie dobrze. Poza tym kiedyś jak trzymałam sianko w pokoju to potem na suficie pojawiały się glizdki :) właśnie z sianka... no nie powiem by mi to odpowiadało więc jak kupowałam sianka więcej to nieużywany nadmiar wyrzucałam na balkon..problem się skończył :) Czasem też gdy wrzucam sianko do klatki to wyjmuję z nigo te źdźbła trawy które są ostre...sama się kiedyś czymś takim skaleczyłam więc po prostu nie chciałam aby szczurzaki pokaleczyły sobie łapki :) Moje niunie sianko bardzo lubią, gryzą je zawzięcie i robią w nim tunele

TROCINY - no cóż, czasem się w nich coś znajdzie niedobrego... wtedy wyrzucam całą paczkę... zawsze oglądam w sklepie pakę i jeśli tylko zauważę jakąś zmianę koloru czy zanieczyszczenie to nei biorę... jeśli chodzi o robaczki czy jakieś inne żyjątka w trocinach - zawsze można je przed włożeniem do klatki wyprażyć - fakt troszkę czasochłonne zajęcie..ale czasem warto

KAWAŁKI PAPIERU - ostatnio uświadomiłam sobie że u mnie w pracy jest niszczarka do dokumentów :) tak więc jestem teraz wyłącznym odbiorcą paseczków papierowych...szczurki je uwielbiają... ponieważ niszczarka naprawdę mocno przemiela ten papier staje się on miękki i nie ma ostrych krawędzi, niunie uwielbiają w nim nurkować i robić tunele - zazwyczaj wrzucam go na tyle dużo by mogły w nim swobodnie kopać. Szczerze mówiąc obawiałam się troszkę o to że papiernie jest czysty - w tym sensie że wcześniej był na nim tusz od nadruku..jednak na razie nie widzę żadnych objawów kłopotów ztym związanych... jeśli coś zaobserwuję na pewno wam dam znać

Torfu, wiórek kokosa czy żwirku dla kota nie stosowałam jeszcze.. może najwyższy czas zacząć ;)
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
maala
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 22, 2004 10:18 pm

[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Post autor: maala »

niedługo skończą mi się trociny - kupię sianko i spróbujemy z moja Małą ;)
|oo00^^ Mała ^^00oo| -ze mną od 26.07.2004 odeszła 0.12.2005 :(
|oo00^^ Myniuchna i Pitunia ^^00oo| -w moim serduszku :(
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Post autor: Chips »

Ja używam trocin "Animals" i chyba jest ok. Chociaż zawsze znajduję w nich większe lub mniejsze kawałki drewna.

A tak przy okazji - jak rozpoznać (jeśli to wogóle możliwe...), czy trociny sa z iglaków?
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
macz21
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 14, 2004 5:28 pm

trociny z iglaków

Post autor: macz21 »

można rozpoznać czy trociny są z iglaków, najłatwiej po zapachu i koloże, jeśli trocin są twarde, mało przyjemne w dotyku, koloru prawie białego, bardzo jasno żółtego i jeśłi mają intensywny żywiczny zapach to prawie napewno są to trociny z iglaków, do tego warto zwrócić uwage na konsystencje, jeśłi są bardzo mosno rozdrobnione, jest to prawie pył to pewniej będą to iglaki bo z drzew liściastych bardziej tworzą się wiórki podczas obróbki.

PS niestety większość trocinek na rynku jest z iglaków !!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: dlatego najpewniej jest kupować WIORKI , takie grubsze a nie trociny , pozatym takie sypkie trociny zaiwerajaą mnustwo pyłu a to niezdrowo na płucka naszych ogonków, dlatego lepiej jak są grubsze wtedy jest większe prawdopodobieństwio że nie są z iglaków no i nieszkodzą.

Im bardziej rozdrobnione rtociny tym są gorszej jakości!
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Post autor: Chips »

Hm...A to dziwne, bo trociny "Animals" wyglądają i pachną chyba właśnie tak, jak opisałaś...A myślałam, że są odpowiednia dla szczurów? A może się mylę. Kurcze, boję się o maluchy...

Nie wiesz, czy trociny tej firmy są z iglaków? Używasz ich może?
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
macz21
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 14, 2004 5:28 pm

[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Post autor: macz21 »

[quote="Chips"]Hm...A to dziwne, bo trociny "Animals" wyglądają i pachną chyba właśnie tak, jak opisałaś...?[/quote]

Ja ich nie używam bo mam uzasadnione podejżenia że są z iglaków ,
ja kupuje zamiast TROCIN, WIÓRKI, takie troszke grubsze w konsystencji, wyglądające jak by ktoś je oskrobał z drewna a nie jakby wyszły prosto z pod piły, pozatyn dodaje granulat drzewny tzw PIGWE! Wiesz Chips jeśli trocinki to prawie pył to nie dobrze bo w sumie wyobraź sobie taką wytuację że wysypuje ci na łużko 10 kg mąki i musisz się położyć na tej mące i zasnąć a do tego oddychać swobodnie :shock: , dlategop ja kupuje trociny w których jest możliwie malo pyłu drzewnego!
vedzion
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 9:05 pm

[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Post autor: vedzion »

Witam,
O trocinach już napisałam przy okazji innego tematu, ale muszę powiedzieć, że z mojego doświadczenia wynika, że szczurki średnio lubią trocinki, choć jest jedna firma produkująca trociny z drzew iglastch, miękkie, duże i pachnące lasem- firma ta, to SKARABEUSZ, trociny są w cenie 2,5-3 zł. i są moim zdaniem najlepsze-polecam. Natomiast zdecydowanie odradzam trociny ANIMALS, które kupiłam z racji braku tych opisanych wyżej, sam pył, takie drobne,że szczurek zaczął kichać.
Pozdrawiam
vedzion@op.pl
Agata :-)
gg 4322496
vedzion@op.pl

Moje szczęścia:
Vedzia- Alaskan Malamute- 19.10.1994
Myszka-Piszka- ------------- 16.08.2004 (data umowna)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Post autor: lajla »

ja CI odraszam skarabeusza, jesli jest z drzew iglastych, wpywaja one niezbyt dobrze na uklady oddechowe szczurkow, patyki pochodzenia z drzew iglastych sa ogolnie odradzane wiec do trocin tez bedzie sie to tyczyc...
vedzion
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 9:05 pm

[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Post autor: vedzion »

Dziękuję za odpowiedź. Szczerze mówiąc, nie wiedziałym o złym wpływie drzew iglastych na układ oddechowy szczurków, ale wezmę to pod rozwagę, bo najbardziej na świecie zależy mi na zdrowiu i szczęściu mojej ukochanej szczurki.
Pozdrawiam serdecznie.
vedzion@op.pl
Agata :-)
gg 4322496
vedzion@op.pl

Moje szczęścia:
Vedzia- Alaskan Malamute- 19.10.1994
Myszka-Piszka- ------------- 16.08.2004 (data umowna)
maala
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 22, 2004 10:18 pm

[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Post autor: maala »

Kupiłam sianko i wrzuciłam troche na trociny...Mała miała niezłą zabawę- rano zobaczyłam.że całym siankiem umościła sobie domek ;)
|oo00^^ Mała ^^00oo| -ze mną od 26.07.2004 odeszła 0.12.2005 :(
|oo00^^ Myniuchna i Pitunia ^^00oo| -w moim serduszku :(
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Post autor: PALATINA »

[quote="macz21"][quote="Chips"]Hm...A to dziwne, bo trociny "Animals" wyglądają i pachną chyba właśnie tak, jak opisałaś...?[/quote]

Ja ich nie używam bo mam uzasadnione podejżenia że są z iglaków ,
ja kupuje zamiast TROCIN, WIÓRKI, takie troszke grubsze w konsystencji, wyglądające jak by ktoś je oskrobał z drewna a nie jakby wyszły prosto z pod piły, pozatyn dodaje granulat drzewny tzw PIGWE! Wiesz Chips jeśli trocinki to prawie pył to nie dobrze bo w sumie wyobraź sobie taką wytuację że wysypuje ci na łużko 10 kg mąki i musisz się położyć na tej mące i zasnąć a do tego oddychać swobodnie :shock: , dlategop ja kupuje trociny w których jest możliwie malo pyłu drzewnego![/quote]

A ja właśnie miałam mąkę w klatce, gdy nasypałam tam PIGWY! :evil:
Dlatego uzywam Cat's Dreama - zalety ma te same, a sie tak nie pyli. :wink:



Gos,

Piszesz o skrawkach papieru.
Czy Twoje szczuraski ich nie jedzą?
Moja cioteczna siostra straciła papugę w ten sposób - Ptak przez dłuższy czas podjadał zadrukowany papier i zmarł. Na sekcji okazało sie, że farba drukarska zniszczyła mu jelita! :cry:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

[Sciolka] - Trociny cedrowe, trociny sosnowe.

Post autor: endru_ »

A ja mam trociny za darmo :P Ide do stolarni co mam ulice obok, ładuje wielkie wory trocin (zawsze świerzutkie :P) A jak ładuje to zawsze wiem co i zadnych niespodzianek nie ma bo widze co ładuje :]

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”