[Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Sheeruun »

Mi zżerają tylko jak nie podniosę materaca i nie zasłonię "wejścia" do środka ::)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Leach
Posty: 21
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 7:39 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Leach »

Ja puszczam szczury po pokoju (20m2) na całą noc. Już miesiąc-nigdy im się nic nie stało. Nie gryza kabli. Tylko tkaniny, na których śpią. Zawsze rano znajduje je w tym samy miejscu-w czerwonym pudle ze szmatami.
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: kao »

A ja to czasem nie wiem, gdzie one te wejścia jeszcze znajdują... W każdym razie, całej kanapy nie ma szansy osłonić... trzeba będzie je puszczać w innym pokoju, albo pilnować, żeby dziury nie zrobiły.

Zuzka, dlaczego szczury dopiero za rok?
Effie pisze:Ja do zabezpieczenia kabli użyłam butelek PET. Ucinałam szyjkę i dno i zawijałam wokół wiązki kabli a potem taśmą klejącą :D
Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić... ale grunt, że działa :)
Leach
Posty: 21
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 7:39 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Leach »

A wy zabezpieczacie-ja nie ale nic nie gryza. Nie śpię w tym pokoju wiec nie wiem co robią ale Nitka i Igła (Są u mnie dłużej) przylatują do nóg jak wejdę więc nie ma problemu z np, szukaniem pod łóżkiem czy coś. ;)
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Effie »

Owszem, zabezpieczam, bo też mi się wydawało, że niczego nie gryzą dopóki nie zajrzałam za TV. Okazało się, że kable w wielu miejscach są ponadgryzane, a ja nie chcę się martwić, że nie daj Bóg któraś ogonka mi zaświeci...
Kao, wygląda to dokładnie tak :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: kao »

Leach, masz bardzo grzeczne szczury, albo to tylko kwestia czasu, kiedy coś dopadną ;)
Moje też tak podbiegają :D

Effie, bardzo sprytnie :) Ale, co z kawałkiem spoza butelki? Nie gryzą plastiku?
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Effie »

Właśnie nie wiem co z kawałkiem spoza butelki... jest na widoku, więc w miarę staram się go pilnować, bo nic innego mi nie przychodzi do głowy... :-[
Obrazek
Leach
Posty: 21
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 7:39 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Leach »

Tylko boje sie że one się wtedy zainteresują się tym-lubią bawić się takimi rzeczami. ;)
Kable podłączone do prądu ma tylko przy komputerze (zepsutym :D ) i przy akwarium. Jakie są jeszcze sposoby zabezpieczania?
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Effie »

Zajrzyj do tematu o zabezpieczaniu pokoju. Podałabym Ci linka, ale gdzieś mi zniknął...
Obrazek
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Effie »

Obrazek
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Kropka »

Odgrzeje temat ale mam pytanie. Sam ze szczurkiem dopiero zaczynam. Moja koleżanka miała kiedyś szczurka. Był u niej blisko rok. byli bardo związani. jak tylko przychodziła ze szkoły przybiegał się przywitać. Zapatrzony w nią jak w obrazek. Biegał swobodnie po pokoju. Pewnej nocy zniknął. Prawdopodobnie przez uchylone drzwi uciekł nie udało się go znaleźć. Smutne to. I zastanawia mnie jak to w ogule możliwe ?
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Effie »

"w ogóle"
w sensie że jak... w mieszkaniu nie udało się go znaleźć? w domu? czy przez uchylone drzwi uciekł gdzieś na zewnątrz?
Obrazek
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Kropka »

w domu nie udało się go znaleźć... nie rozumiem tego i przez to obawiam się wypuszczania Kropki w przyszłości. Przy okazji zatkać wszystkie dziury pod i za meblami czy raczej wyciągać stamtąd szczurka ??

za błędy przepraszam. Dyplomowany dziennikarz a takie byki... wstyd mi :(
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Effie »

Dla nich ciemne, ciche miejsca są największą przyjemnością. Nie wyciągałabym ich stamtąd... pod warunkiem, że nie ma tam kabli lub czegoś czym mogłyby sobie zrobić krzywdę. Poza tym jeśli dobrze rozumiem, że masz jednego szczura to udaj się do działu "adopcje" i zaadoptuj mu towarzystwo tej samej płci. Podstawowa rzecz którą powinieneś o szczurach wiedzieć, to że są silnie stadne i że szczurze towarzystwo jest im niezbędne.
Obrazek
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Kropka »

Wystarczyło zadac sobie trud i poczytać nasze posty :P wszyscy tylko upominają ze dwa szczurki chociaz to nie związane z tematem. :/ Dwóch nie możemu mieć z dwóch powodów. Pierwszy - Kropka jest chora. Nie chcę, żeby zaraziła drugiego, drugi - klatka jest za mała nawet dla jednego dorosłego szczurka.

Kropka dochodzi do siebie i wierze ze za tydzień będzie zupełnie zdrowa. Klatka już kupiona, powinna dotrzeć na początku przyszłego tygodnia. Jeśli więc wszystko dobrze pójdzie i gdzieś w miarę blisko będzie dało się adoptować szczurka, myślę że kwestią miesiąca jest załatwienie Kropeczce towarzystwa.

Co do zakamarków, boję się, że jej nie wydostanę zza mebli :( powiedzcie, albo podajcie link do tematu jak zabezpieczyć kable.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”