[Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Kameliowa »

Cóz... ja mam stado samców i sika tylko jeden. ale to bardziej znaczenie terenu jest i nie śmierdzi w zasadzie. zwyczajnie co jakis czas myje podłoge i wycieram meble itd
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: alken »

moje podsikuja wiecej tam gdzie siedza np za fotelem albo za lozkiem i wtedy smierdzi w tych miejscach ale wystarczy umyc podloge. po reszcie pokoju tez kropelkuja ale nie smierdzi.

a sofy Ci nie zasmradzaja?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: lola900 »

Gdy puszczam szczury to na sofie rozścielam koc.
A jak np. wejdą mi w jakieś niedostępne miejsce i tam się zesikają? :-\
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: kao »

Moje biegają po całym pokoju i albo się przyczaiłam do zapachu, albo jakoś bardzo nie śmierdzi. Dobrze dziewczyny mówią, wystarczy zetrzeć podłogę, biurko, w moim przypadku miejsce na pościel pod łóżkiem - bez pościeli ;p Nie wiem, czy to jest dobra obserwacja, że porządne siuśki są po piciu i spaniu (a więc w klatce, mają 3 ulubione miejsca, raz dwa do wytarcia), a w terenie to raczej niegroźne posikiwanie. Poza tym mam wiecznie pootwierane okna, więc to pewnie też trochę pomaga :)

Lola, czym jest dla Ciebie niedostępne miejsce? Prawie wszędzie można jakoś sięgnąć :)
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: lola900 »

kao pisze:Lola, czym jest dla Ciebie niedostępne miejsce? Prawie wszędzie można jakoś sięgnąć :)
No np jak mi wejdą za meble to tam raczej nie zetrę siuśków :P Chyba że spróbuję pozatykać wszystkie szpary, no ale to łatwe raczej nie będzie :D
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Paul_Julian »

Ja przykleiłem kartoniki i nie wlezą za meble :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: kao »

Paul_Julian pisze:Ja przykleiłem kartoniki i nie wlezą za meble :D
Nie pożerają go? :D
U mnie włażą wszędzie i mi to nie przeszkadza.

Lola, możesz mieć nadzieję, że nie będą specjalnie dla Ciebie siusiały w najodleglejsze kąty ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Paul_Julian »

*Jeszcze* nie pożerają.... Moze dlatego, ze są zajete wspinaniem sie na szafkę po przedmiotach znajdujących sie pietro nizej .....
Mozna też wrzucić kilka kaset video , ktoś kiedyś chyba to zastosował :D Albo deszczułke.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: sasza&masza »

A ja ostatnio taka dumna z siebie, że zrobiłam pokoj szczurkom. no i je wypuściła,. Biegały za łozkiem i wszedzie. Aż nagle nigdzie ich nie widziałam. Otwieram łóżko a one w łóżku siedzą i to w takiej szparze że mi reka sie tam nie mieściła żeby sięgnąć.
Mam nadzieje ze jak urosną to już się tam nie zmieszczą ;D
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: noovaa »

Ja jak tylko przestaje słyszeć szczury to otwieram łóżko i "na kopach" wywalam na pokój :D ... Nie będą mi w ciepłej pościeli spały jak mają czas na bieganie legaty jedne :D
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Paul_Julian »

Szczury jak dzieci. Jak cichną, to wtedy znaczy , ze coś knują :D

A moje paskudniki wszystko testują zębami >:( Kropek podszedł do pluszowego szczurka z Ikei, myslałem że najpierw obwącha. Ale nie ! Od razu dziab! I pluszak stracił koniuszek ogona ::)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: bemyself »

moje poczwary jakos nie przepadaja za wychodzeniem na swiatlo dzienne, wola sie chowac pod szafkami i tam przemykac, kanalowce jedne ;p


ie wiem czy odmawiac im tej przyjemnosci i zabudowywac przestrzenie podszafowe. byloby latwiej dla mnie, ale chyba mniej milo, niezbyt je obchodze jak biegaja ;)

a razem z szylami juz zupelnie zniszczyly tapety ;) chyba w koncu zacznę kuc sciany do golej cegly, niezly nowoczesny design no i brak paskudnych odrapan :P

nowe hobby znalazly-jak tu obudzic szyszki chodzac po ich klatce;)
ADHD z ogonem i jajcami :)
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Axen97 »

Ja moich nie wypuszcze luzem po pokoju :/.Wszystko zniszczą,a ja mieszkam w wynajetym domu,wiec po prostu nie moge.Po za tym mam mnostwo zakamarkow,gdzie szczuraski moglyby utknac,zakuzyc sie :( .Dopiero po calkowitym oswojeniu,puszcze moje dziewczynki po pokoju,narazie na lozko ;) .
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: noovaa »

Też wmawiałam sobie że puszczać zacznę dopiero jak będą na wołanie przychodzić ;) ... Ale zaczęłam wcześniej.

Jak tylko wracam z pracy do domu (bo pozostali domownicy szczurków nie wypuszczają) i Adaś usłyszy mój głos, wiesza się na wyjściu od klatki i choćbym jeszcze 20 minut się krzątała i gadała z rodzinką zanim do niego nie przyjdę... on z drzwi nie zejdzie dopóki ich nie otworze ;) ... Widać jaką radość sprawia mu możliwość pobiegania z koleżanką po domu, mimo że ma wielką klatkę ;).

Już zjadł mojej córci 2 piankowe piłeczki, nadgryzł brzeg koca którym wyścielam łóżko (chciał pod niego wejść), zwalił kwiatka i zaszył w kącie wielki kawał arbuza, ale jak można się na niego gniewać ;) ... chodzę za nim i sprzątam tylko ;p
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Effie »

Ja mam wszędzie kwiaty, więc sprzątam ziemię... Ale za to wszystkie mam "równiutko poprzycinane"... ;D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”