[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: limba »

Mi Wojtys proponowala sterylke na moich dziewczynach.....ale powiedziala ze jest duze ryzyko..wiec zrezygnowalam i zrozumiala to ...bo sama powiedziala ze nie daje gwarancji... :-(
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: Sandrex »

Czekam az Grosikowski skonczy 7 miesiecy (za miesiac) bo do tego czasu rosnie. Czy wiec jest jakas roznica (czytajac powyzsze posty) jesli zostalby poddany kastracji teraz?

Prosze o niezwlekanie z odpowiedzia.

Aha, i kiedy po wygojeniu i zdjeciu szwow mozna polaczyc szczury, czy od razu jak pisala Aś ( słowa dr Wojtyś - a niby jak ma dojść do zaplodnienia), czy też odczekać jakiś okres (jaki :?: ) póki hormony się nie uspokoją?
Ostatnio zmieniony czw kwie 28, 2005 10:35 am przez Sandrex, łącznie zmieniany 1 raz.
Wake Up Little Sparrow
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: ESTI »

Myślę, że możesz kastrować już teraz.

A tylko zapytam, czemu chcesz mu odciąć jajeczka?
Obrazek
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: Sandrex »

Groś jest w osobnej klatce, mimo ze polaczonej (od niezapomnianej Krwiopijki :D ) - ma tam nie za duzo miejsca. Ale to oczywiscie tylko sprawy dotyczace lokum.

Jest sam. Dziewczynki są razem - często gdy go puszczam, zaglada do nich (przez kratki) i zasypia... na kartonie polozym na ich duzej klatce. Obawiam się o sam zabieg ale jestem dobrej mysli.

Odpowiedzia dlaczego kastracja, jest fakt, że nie chce by byl sam w swym szczurzym życiu, a dolaczyl do mamy, siostry i siostry przyszywanej. Inna sprawa, że moje rzadkie bywanie w domu zawsze jest krzywdzace dla ktorejs ze stron, bo puszczajac szczury na raty, zazwyczaj wybieram Grosina, bo sam, bo nie ma towarzystwa, bo nie ma w klatce miejsca do wybiegania. Ale nawet jak lata luzem...nie ma kto go poiskac, kopnac lapka (takie kung - fu fighting jest latwo obserwowalne u dziewczyn) - jednym slowem mysle, ze ten brak towarzystwa szczurzego ma tylko ujemne skutki. Staram sie mu zastapic szczura, ale szczurem nie jestem :roll:

I taka to historia.

Dziekuje za odp. - tempo naprawde ekspresowe.
Wake Up Little Sparrow
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: ESTI »

[quote="Sandrex"]Aha, i kiedy po wygojeniu i zdjeciu szwow mozna polaczyc szczury, czy od razu jak pisala Aś ( słowa dr Wojtyś - a niby jak ma dojść do zaplodnienia), czy też odczekać jakiś okres (jaki ) póki hormony się nie uspokoją?[/quote]

I tu zaczynają się schody.

Jedni twierdzą, że można łączyć z samiczkami, jak tylko ranka ładnie się zagoi, albo po zdjęciu szwów...czyli 415110 dni po zabiegu.

Inni popierają teorię, że trzeba odczekać koło 3 tygodni.

Ja powiem szczerze. Nie poddawałam chłopaka kastracji, więc nie mogę nic poywierdzić. :)
Trzeba chyba samemu zadecydować.
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: krwiopij »

co do okresu po kastracji - ja bym odczekala chociaz ze dwa tygodnie... zeby hormony troche opadly... facet moze byc spragniony milosci, a panie nie za bardzo... chyba jeszcze zadnego przypadku zaplodnienia po kastracji nie mielismy, wiec o to raczej bym sie nie martwila... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: Sandrex »

Dziekuje. Napiszcie jeszcze prosze czego musze koniecznie dopilnowac przed operacja:

- 4 godz. przed nic do picia

- 8 godzin przed nic do jedzenia


a lekarz ma:

- osluchac (czy jest calkowicie zdrowy)

- zmierzyc temperature

- DOKLADNIE zwarzyc, by podac proporcjonalnie narkoze.

I cos jeszcze?????

Po calkowitym wybudzeniu mozna dac pic, ale calkowite wybudzenie to jaki to okres???

Czy jesli Grosik jest ogromnym spiochem - okres jego wybudzania moze byc dluzszy???

Jakie zachowanie moze byc niepokojace?

Please, hurry.
Wake Up Little Sparrow
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: Dinusia »

Mam pytanko ile moze kosztowac kastracja szczura?
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: Sandrex »

Dinus odbierzesz mnie za jedze, ale warto korzystac z opcji 'szukaj'. Sprobuj nastepnym razem. Kastracja to zabieg od ok.30 zl do 100zl z uwzgledniem zastrzykow i zdjecia szwow.

prosze o odpowiedzi na moje pytania
Wake Up Little Sparrow
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: jokada »

nie karmić na siłe, ew zwilżac tylko pyszczek wodą

moj Olaf po zabiegu po 4 h juz sam jadł i szybko doszedł do siebie
Yasco dochodził do siebie około doby
przez wiele godzin miał problem z poruszniem sie, z koordynacja ruchów

uważac na szwy
w razie potrzeby zrobić kołnierz... to uniemożliwia wygryzienie szwów, i bardzo zniechęca do jakiejkolwiek aktywności
tylko szczura strasznie biednie wtedy wyglada
w razie założenia kołnierza trzeba sprawdzić czy szczur daje sobie sam rade z jedzeniem i piciem
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: ESTI »

Przypmnij koniecznie o zakraplaniu oczek, podczas operacji, żeby się nie wysuszyły.

Wybudzenie zależy od tego, czy lekarz da środek na wybudzenie, czy też nie.
Bez wybudzacza szczuras budzi się godzinę, a nawet 2-3 h. Zależy od konkretnego przypadku. No i później przez cały dzień raczej malec nie kojarzy co się dzieje.

Moje dziewczynki po operacji były wybudzane i odbierałam je już nieśpiące.
Kiki była nieprzytomna przez cały dzień, traciła temp. więc spała między butelkami z ciepłą wodą.
Natomiast Mika to ewenement. Od razu po wybudzeniu nie spała przez cały dzień, a operacja była rano...tylko wierciła się i kręciła w kółko, dopiero w nocy usneła ze zmęczenia.

Więc musisz uważać po operacji na temperaturke i wrazie czego go dogrzewać. Dać pić jak już będzie troszkę kojarzył. A przynajmniej dawać mu na paluszku, żeby troche zmoczyć usteczka...
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: krwiopij »

z karmieniem i pojeniem po operacji jest tak, ze trzeba uwazac, zeby szczurek sie nie zakrztusil... najlepiej odczekac, az ogon bedzie potrafil na wlasnych lapkach w miare pewnie ustac... po zabiegu powinien dostac plyny w zastrzyku podskornym, wiec odwodnienie raczej mu nie grozi, ale pewnie bedzie spragniony mimo to... gdzies czytalam, ze dobrze jest podac wode na talerzyku lub w gabce, zeby szczurek zlizywal po odrobince, a nie lykal od razu cale krople (jak z pojnika)...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
bea
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 8:25 pm

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: bea »

Oooch, w zyciu nie okalecze swoich ogonkow :|
Moja rodzinka: Spontan i Myszygene i ich dzieci: Placek, Slayer, Rasputin, Mały Placek
i dwa podrośnięte maleństwa Vader i Malutka. Vader już z bracmi i ojcem
suczka - Nutka
piesek - Maciek
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: Dona »

czasem trzeba... ze względów zdrowotnych chociażby...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[KASTRACJA I STERYLIZACJA] a wzrost szczura

Post autor: Nakasha »

Wiem, że to stary temat, ale chcę koniecznie coś dodać.

Moje 3 samce wybudzały się ok. 6 h, potem cały dzień były śpiące i nieswoje...

Połączyłam je 10 dni po kastracji, czyli po zdjęciu szwów. 2 z nich zachowywały się cudownie - ale dla Ziemowita odbiło. Możesz poszukać moich postów (to było w "leczeniu" i "odeszły" na pewno i chyba w innych działach też) i poczytać o tym. Doszło nawet do tragedii :(

Dlatego mimo wszystko zalecam nawet 3-4 tygodnie odstępu, zanim połączysz szczury.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”