[OLSZTYN] polecani i niepolecani

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: Ania »

Polecany przez jedną osobę:

dr Śliwicki
ul.Żołnierska 19
tel (0-89) 533 8549

Klinika mała ale wet ponoć bardzo sympatyczny i zna się na szczurach, wyleczył ropnia u półrocznego samca bez ingerencji skalpela. Pan doktor jest ponoć wielbicielem szczurów, które dodatkowo sam "hoduje".
Ostatnio zmieniony wt lis 28, 2006 9:24 pm przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: merch »

Nie wiem jakie ale jak ktoś szuka na szybko bedzie mial :

Przychodnia weterynaryjna

Czynna 9:00-20:00 sobota niedziela 9:00-13:00 Przyjmujący lekarze wet. Bohdan Piotrowicz Janusz Wojciech Śliwicki
Olsztyn, Żołnierska 19, tel. 089 5338549

Olwet Lecznica dla zwierząt

Pełen zakres usług, jeżeli chodzi o nasze psy i koty, proponuje lecznica Olwet. Jest tu gabinet zabiegowy, przeprowadzane są różnego rodzaju zabiegi i operacje.
Olsztyn, ul. Lubelska 16, tel. (89)533 55 73

Lecznica dla Zwierząt

Kompleksowe usługi w zakresie higieny i profilaktyki naszych pupilków proponuje lecznica na ulicy Barcza. Specjalizuje się ona w leczeniu psów i kotów.
Olsztyn, ul. Barcza 9, tel. (89)542 91 60

Lecznica dla zwierząt

Do lecznicy można zgłosić się z każdym zwierzątkiem. Pomoc uzyskamy codziennie w godz 8-18, w soboty i niedziele od 8 do 14.
Olsztyn, ul. Oczapowskiego 14, tel. (89)523 33 43

Lecznica Usługi Weterynaryjne s.c.

Lecznica zajmuje się higieną i profilaktyką małych zwierząt (głównie pieski i kotki). Przeprowadza drobne zabiegi kosmetyczne i chirurgiczne.
Olsztyn, ul. Korczaka 2, tel. (89)523 75 57

Lecznica dla Ptaków

Lecznica ta zajmuje się profilaktyką papużek, kanarków i gołębi. Obsługuje również fermy drobiowe.
Olsztyn, ul. Lubelska 16, tel. (89)533 55 73

Filemon Lecznica Małych Zwierząt

Małego i dużego Filemonka, a także pieska możemy przyprowadzić do tej lecznicy. Uzyskamy tu wszelkie porady dotyczące higieny naszych pupilków.
Olsztyn, ul. Wędkarska 3, tel. (89)523 84 98

Dogmed Specjalistyczna Przychodnia dla Małych Zwierząt

Dogmed chętnie przebada nasze pieski i kotki. Oferuje pełen zakres usług, przeprowadza zabiegi, operacje i usg.
Olsztyn, ul. Wojska Polskiego 46, tel. (89)526 08 08

Pogotowie weterynaryjne schroniska dla zwierząt

Olsztyn, , tel. (89) 526 82 15

Pogotowie weterynaryjne

Olsztyn, ul. Lubelska 16, tel. (89) 533 55 73, 533 55 85

Lecznica dla zwierząt Mirosław Obijalski

Lecznica oferuje leczenie zwierząt domowych, profilaktykę, zabiegi operacyjne, USG, EKG, zabiegi pielęgnacyjne (strzyżenie).
Olsztyn, ul. Jagiellończyka 29/2, tel. 089/527 54 12

Lecznica dla zwierząt Mirosław Obijalski

Lecznica czynna jest w godzinach 12- 21, w soboty 13-15, w niedziele 18- 20.
Olsztyn, ul. Hanowskiego 9 (wejście od Wilczyńskiego), tel. 089/543 03 43
Ostatnio zmieniony ndz kwie 09, 2006 12:40 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Odp: [OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: L. »

Ania pisze: Polecany przez jedną osobę:

dr Śliwicki
ul.Żołnierska 19
tel (0-89) 533 8549

Klinika mała ale wet ponoć bardzo sympatyczny i zna się na szczurach, wyleczył ropnia u półrocznego samca bez ingerencji skalpela. Pan doktor jest ponoć wielbicielem szczurów, które dodatkowo sam "hoduje".
Ów pan nie posiada szczurków i ich nigdy nie hodował. Rozmawiałam z nim i jest to jakaś dziwna plotka.




NIEPOLECANE!
Lecznica Małych Zwierząt
ul.Wiecherta 8

Jest to przychodnia "rodzinna" i to co tam pani wet. wyprawia przeraża mnie.
Kobieta przez 3 miesiące bez sensu faszerowała mi szczura (już śp. szczura) lekami, zeby cos robic bo chyba sama nie wiedziała o co chodzi i tylko jak ja cos mówiłam przytakiwała.
W ogóle sie niezna na gryzoniach.
Gdy pojechałam do juz odpowiedniego weta, to usłyszałam, ze przyszłam ze szczurem w ostatnim momencie, ponieważ jeszcze 2-3 dni i umarł by mi na zapalenie płuc.

Poza tym zero profesjonalizmu i jakiegokolwiek miłego podejscia.




POLECANE

W Olsztynie jedynym weterynarzem, który ma specjalizacje w gryzoniach.
(upewniałam się u kilku dobrych wetów co do tej informacji i oczywscie u samego źródła ;d)
jest Pan Krystian Rajski.

przyjmuje i przez najbliższy czas bedzie przyjmował tylko w Jonkowie (ok.15km od olsztyna).
"AMICUS"
ul.Hanowskiego 5
Jonkowo

pon-pt. 16.00-19.00
sob. 11.00-14.00



Mam z nim kontakt od prawie roku, moje szczury traktuje ze sercem i sympatią - szczerze się z nimi zaprzyjaźnił i zdobył moje zaufanie. Podchodzi do sprawy z wiedzą, profesjonalnie i z uczuciem do szczurków.
Ostatnio zmieniony pn lis 26, 2007 5:51 pm przez L., łącznie zmieniany 1 raz.
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

Odp: [OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: gorzka gocha »

Polecam z całą odpowiedzialnością Pana dr Rajskiego :). Niesamowicie przyjazne podejście do szczurcia. Diagnoza jest przemyślana i ( mam nadzieję ) trafna ;). Poprawiam adres z poprzedniego postu:
"AMICUS"
ul. Hanowskiego 15
Jonkowo.

Po wjeździe do Jonkowa z Olsztyna należy skręcić w lewo. Pod adresem Hanowskiego 5 mieszka bardzo zdziwiona rodzina, kiedy zapytacie ją o doktora :)
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: [OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: Buni@ »

L. napisał (a)
Ania napisał(a):Polecany przez jedną osobę:

dr Śliwicki
ul.Żołnierska 19
tel (0-89) 533 8549

Klinika mała ale wet ponoć bardzo sympatyczny i zna się na szczurach, wyleczył ropnia u półrocznego samca bez ingerencji skalpela. Pan doktor jest ponoć wielbicielem szczurów, które dodatkowo sam "hoduje".


Ów pan nie posiada szczurków i ich nigdy nie hodował. Rozmawiałam z nim i jest to jakaś dziwna plotka.
L., mój tata również to niego dzwonił i porozmawiał. Ów pan hoduje szczurki, bardzo je lubi, ale niezbyt dobrze zna się na nich. Po prostu je hoduje i nie ma wielkiego doświadczenia. Przynajmniej sam tak stwierdził. Wydaje mi się, że rozmawiałaś z jednym z pracowników jego kliniki(bo raczej sam jej nie prowadzi). A i jeszcze jedno. Adres kliniki został zmieniony. Klinika znajduje się nadal na ul. Żołnierskiej, ale w innym miejscu, podobno naprzeciwko sanepidu. Nie wiem dokładnie jaki to adres i czy klinika jest już otwarta.
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

[OLSZTYN] kastracja: gdzie i za ile?

Post autor: milen87 »

Jak jest z kastracją szczurków w Olsztynie? Jest ktoś kto się tym zajmuje i jest godny polecenia? ile kosztowałby taki zabieg? Ktoś się orientuje?
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: [OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: Buni@ »

Milen87 zapytaj L. ona na pewno będzie wiedzieć ;) .
L. napisał(a):
W Olsztynie jedynym weterynarzem, który ma specjalizacje w gryzoniach.
(upewniałam się u kilku dobrych wetów co do tej informacji i oczywscie u samego źródła ;d)
jest Pan Krystian Rajski.

przyjmuje i przez najbliższy czas bedzie przyjmował tylko w Jonkowie (ok.15km od olsztyna).
"AMICUS"
ul.Hanowskiego 5
Jonkowo

pon-pt. 16.00-19.00
sob. 11.00-14.00


Mam z nim kontakt od prawie roku, moje szczury traktuje ze sercem i sympatią - szczerze się z nimi zaprzyjaźnił i zdobył moje zaufanie. Podchodzi do sprawy z wiedzą, profesjonalnie i z uczuciem do szczurków.
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: [OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: Buni@ »

L., a ile tak ok. kosztują wizyty u weta? Mam na myśli Pana Krystiana Rajskiego...
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
mrowka456
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 5:33 pm

Re: [OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: mrowka456 »

przyan sie ze niechcaco trafilam na to forum :) szukalam info o porzadnych wetach w olsztynie dla mojego psiaczka :) moze wy mi kogos polecicie?

pozatym kiedys mialam dwa szczurki
dawemasta
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 2:09 am

Re: [OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: dawemasta »

Witam. Namierzyłem w internecie następujący adres
PRZYCHODNIA SPECJALISTYCZNA "NOVET"
ul. Wyszyńskiego 20
Czy ktoś z Olsztyna lub okolic może się w jakiś sposób wypowiedzieć o tej placówce?
Chciałbym się dowiedzieć, czy warto wybrać się do tego zakładu w celu specjalistycznej porady , ewentualnie jakiegoś zabiegu ( guz przy przedniej łapce- średnica ok 1,5cm. Po przestudiowaniu masy postów na przeróżnych forach i wielu innych tekstów podejrzewam i mam nadzieję, że to tłuszczak. Okrągły, raczej miękkawy, tuż pod skóra , można go jakby przesuwać )
No, ale wracając do tematu- proszę zorientowanych o jakąś wskazówkę co do tej placówki, gdyż wcześniejsze posty w tym temacie wydają się trochę nieaktualne, Z góry dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
shere
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 19, 2004 8:29 am
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: [OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: shere »

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są ceny wizyt u dra Rajskiego?
Awatar użytkownika
pray
Posty: 494
Rejestracja: sob sty 08, 2011 9:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: [OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: pray »

A co sądzicie o tym weterynarzu : Lew. Weterynaryjne centrum zdrowia. Przychodnia weterynaryjna ? :)
10-686
Olsztyn,
bpa Wilczyńskiego 26
Tel/fax: 89 541 24 91
* www.wet-lew.pl
* kontakt@wet-lew.pl
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Re: [OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: L. »

Uaktualnienie:
Dla mnie sie nie liczy cena. Oczywiste jest , że na początku płaci się więcej, a jako stały klient otrzymuje się jakieś zniżki.
Rajski nie jest bardzo drogi, ale nie ma specjalistycznego sprzętu u siebie. W Lwie jest o wiele drożej (w stosunku do Rajskiego) ale sprzęt jest pod ręką i to z uwzględnieniem szczurów.

Krystian Rajski
"AMICUS"
- gorąco polecam!
tel. 501 656 759
ul.Hanowskiego 5; Jonkowo
pon-pt. 16:00-19:00
sob. 11:00-14:00
[na Korotowie juz nie przyjmuje]

*Olsztyński spec od gryzoni :) facet zna się na rzeczy.
_______________________

Poliklinika Weterynaryjna - Kortowo
ul.Oczapowskiego 14
(089) 523 09 02
czynna 24h w każdy dzień tygodnia.

* Ogólnie dobrzy lekarze (ale specjaliści głównie od kotów i psów). Polecam, ale tylko w nagłych wypadkach, gdy wszystko inne jest zamknięte. Jeżeli macie wybór lekarza to proponuje z osób tam pracujących (w kolejności od najlepszych):
Miłosława Kwiatkowska, Anita Procajło, Renata Nieradka.
_______________________

OLWET
ul.Lubelska 16
tel. (089) 533 55 73, 533 55 85
pon.-pt. 9:00-20:00
sob. 10:00-18:00
po godzinie 20:00 - czynne pogotowie! (pierwsze w kolejności są przypadki z tel.)

*Bywałam tam przez całe życie mojej pierwszej ciury weterynarze tam pracujący są konkretni i nie owijają w bawełnę.
Nie ukrywam, ze bardziej znają się na psach i kotach. I jest trochę drogo.
________________________


z pań, które tam pracują najbardziej polecam Miłosławę Kwiatkowską i Sylwię Lew
Weterynaryjne Centrum Zdrowia "LEW" - gorąco polecam!
http://www.wet-lew.pl/
ul.Wilczyńskiego 26 (przed pętlą autobusu nr.15,17,26)
(089) 541 24 91
pon.-pt. 11:00-20:00
sob. 11:00-17:00
niedz. 17:00-20:00

* Świetnie panie weterynarz. Nie mają specjalizacji w gryzoniach, ale podchodzą do nich z wielkim sercem, starają się zrobić co w ich mocy i dokształcać się w tym kierunku. Ściągają sprzęt pod szczury, podchodzą do nich z sercem. Chodzę tam od 3 lat i ani razu się nie zawiodłam. Teraz Sylwia i Miłka sprawują opieke nad moję hodowlą: po pierwsze ze względu na sprzęt i podejście, po drugie ze względu na to, że mam bliżej niż do Jonkowa. A wolę dołożyć do wizyty i sprzętu pod nosem niż do paliwa :)
Awatar użytkownika
Kama&Remi
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 8:56 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: Kama&Remi »

Witam,
u mojego szczurasa pojawił się guzek, który daje się przesuwać i objąć jest niebolesny a odcien skóry w tym miejscu jest troszkę sinawo-fioletowy i wydaje mi się że to jakaś torbiel, powstała przez zapalenie napletka, obecnie przyjmuje antybiotyki i przemywam małemu napletek,ale dalej jest troszke ropki. Guzek jest po lewej stronie i sąsiaduje z układem płciowym. Podejrzewam że ten guzek trzeba będzie wyciąć lub naciąć bo nie maleje mimo brania antybiotyków. Zastanawiam się nad weterynarzem:
dr n. wet. Małgorzatą Ewą Wiśniewską gabinet: DomiVet ul. Kanta 14 byłam u niej nie raz i jestem bardzo zadowolona z usług i podejścia do zwierzęcia, ale nie wiem czy przeprowadzała jakieś zabiegi u szczurasów i co sądzą inni, którzy mają już doświadczenie z weterynarzami z Olsztyna,
jak i:
dr n.wet. Anita Mikołajczyk wraz z mężem z lecznicy weterynaryjnej AS na ul. Świerkowej 37, w zakresie usług jest chirurgia miękka i twarda ale u tych Panstwa nie bylam.
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje i porady.
kobolt1
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 3:22 pm

Re: [OLSZTYN] polecani i niepolecani

Post autor: kobolt1 »

chodziłem do przychodni lew z moim szczurkiem, w czasie wizyt miałem wrażenie że panie podchodziły z sercem itd ale maluch umarł, w tej chwili czuje się trochę zniechęcony do nich
drugi maluch po śmierci chyba się robi nieco chory, nie mam pewności czy to choroba czy tylko reakcja na śmierć towarzysza
które z pań tam pracujących jest najlepsza?
no i co uważacie za leprze, Rajski czy Lew?
w chwili obecnej jestem gotów jeździć gdzie kolwiek aby tylko drugi maluch był zdrów i cały
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”