zmiana sciolki, temperatura i swiatlo

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

zmiana sciolki, temperatura i swiatlo

Post autor: Mycha »

Ja zmieniam swoim szczurkom ściółkę co 2 do 4 dni. Własnie o to chodzi, że zalezy ile czasu szczurki spędzają w klatce i ile ich tam mieszka :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

zmiana sciolki, temperatura i swiatlo

Post autor: maua_czarna »

ja raczej co tydzien-mam pokoj od wschodu,wiec sloneczko jest tylko do poludnia.mam jedna Myszke,wiec zapach jest znosny(nawet moja mama nie narzeka 8) ).wymieniam co 1-2 dni chusteczki w "ubikacji".szczurcia jest biala tam gdzie byla od poczatku i czarna (ale tez tylko tam gdzie na poczatku).jesli chodzi o grubosc sciolki,to ja sypie od serca i zakopuje tam rozne przysmaki-Mycha ma gimnastyke i chyba sprawia jej to przyjemnosc.zreszta niezaleznie ile nasypiesz-to i tak mysle,ze wszystko zostanie rozkopane:)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

temperatura

Post autor: jackie_ona »

szukałam,ale znalazłam tylko, że "pokojowa"... czytałam gdzieś że 18-21, ale wolę się ejszcze upewnić, a widzę, że y tu chyba rzeczywiście jesteście w dużej mierze specjalistami...
więc jaka temperatura jest dla szczurci najodpowiedniejsza..?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

temperatura

Post autor: Ania »

Taka, w której my nie czujemy chłodu, chodzimy w krótkim rękawku i nie jest nam ani ciepło, ani zimno. Optimum to 25 stopni. Poniżej 20 to ZDECYDOWANIE za mało, szczur nam się może ostro rozchorować z zaziębienia.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

temperatura

Post autor: jackie_ona »

czyli jednak... bo jakoś w pokoju miałam zimno i się troche bałąm, że jej też moze być zimno... zaraz trochę dogrzeję, bo mierzyłam temperaturę na klatce i jest ponad 21 stopni, więc torche podgrzać można ;)
Aga
Posty: 158
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 3:27 pm

temperatura

Post autor: Aga »

Słuchajcie apropos temperatury.Co zrobić jeśli jednak w domu jest chłodno.
Zwłaszcza teraz jesienią kiedy kaloryferki zimne, a dla ciepłowni nie zaczął się okres grzewczy (nowe budownictwo).
Jak zabezpieczyć ogonka przed chłodem?
W szczurkowym raju--> Figunia..........(07 lutego 2006r)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

temperatura

Post autor: Ania »

Ja dałam malcom domki tekturowe i w środek chusteczki ale nie bardzo chcą tam wchodzić, więc hamak zrobiłam z 2 ciepłych wartstw (tkanina frotte, może być polar) tak, że szczury mogą wejść w środek, jak w kieszeń. Będzie im cieplej
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

temperatura

Post autor: myszka »

20  to nie jest zdecydowanie za mało... w pomieszczeniu ze szczur4kiem nie powinno być dużych wachań temperatury. Moje przeżyły już 2 zimy w temp. ok 19-17 stopni i jakoś nawet jeszcze ani razu nie chorowały.. poprostu się przystosowały ;)
Ostatnio zmieniony pn maja 07, 2007 12:50 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

temperatura

Post autor: krwiopij »

najwazniejsze, zeby zawsze mialy miejsca, w ktorym moga skryc sie przed chlodem... spokojnie wytrzymaja nizsze temparatury, jesli w kazdej chwili beda mogly pojsc spac do cieplego domku...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

temperatura

Post autor: KaRa »

U mnie jest najczęściej jesienią i zimą temperatura 26stopni i nie widać żeby szczurom było za zimno lub za gorąco. Widocznie im temperaturka odpowiada jak najbardziej :) zawsze mają ciepłe uszka,ogonki
Obrazek
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

temperatura

Post autor: roenna »

hmm no tak granice minimalnej temp juz znamy.. a jaka najwyzsza temperatura moze panowac w pokoju?
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

temperatura

Post autor: myszka »

hm.. ja latem miałam nawe 30 ale wtedy chyba nie było im zbyt dobrze :? także myślę, że 27 to optymalna temperatura... no ale nie wiem może można szczurka przyzwyczaić do większej
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

temperatura

Post autor: Ania »

Optymalna to raczej 25, powyżej niej nawet człowiekowi jest bardzo ciepło (a co dopiero zwierzakowi w futrze?) - 17 stopni to za mało, jeśli szczur nie ma gdzie się wtlulić (ciepłe posłanko, kocyk, domek), raczej 19.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

temperatura

Post autor: myszka »

moje mają domek, i hamaczek ale narazie siedzą w i śpią w hamaczku [ mam teraz temperaturę 19-20]
MMansonka
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 11, 2004 3:28 pm

zmiana sciolki, temperatura i swiatlo

Post autor: MMansonka »

ja zmieniam 3 razy w tygodniu i jest git :)
zawsze w poniedziałek
zawsze w środe
zawsze w niedziele
pozdrawiam
''Take You heatred out of mine
make you victim my head
you never ever belived in me
I am your tourniquet '' - Marilyn Manson 'Tourniquet'


tainted-love.blog.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”