pazurki

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Ostre pazurki

Post autor: lavena »

Ewentualnie pazurki można przyciąć... ale takie obcięte też drapią :P
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ostre pazurki

Post autor: AiB »

yss pisze: i np zamiast szczura kupić żabę. one mają miękkie rączki.
Świetne!

Myślę, że liczba zadrapań jest wprost proporcjonalna do zainteresowania Ogonka człowiekiem i tego się nie uniknie;)

Ja tam lubię moje pazurkowe szlaczki na skórze. Mój TŻ zawsze śmieje się z nowych zadrapań: "O, widzę, że biegałaś ze Szczurami"
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ostre pazurki

Post autor: Kameliowa »

myszki mają fajne łapki! :)

ja nie przycinam pazurów, mam gałęzie w klatce. jeśli zdecydujesz się na ścinanie pazurów, to na forum jest temat co i jak :P szukajka nie drapie anie nie gryzie
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Optima
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 08, 2010 8:07 pm

Re: Ostre pazurki

Post autor: Optima »

Dzięki za rady.
Awatar użytkownika
Shirley
Posty: 63
Rejestracja: śr sie 19, 2009 3:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostre pazurki

Post autor: Shirley »

A bywają i takie szczury, które sobie obgryzają paznokcie! Mój Łaciaty robi to regularnie, a widok jest komiczny ;D Ciągnie sobie takiego paznokcia, ciągnie, łebek idzie do góry, potem odchyla się do tyłu i... już! Paznokieć obgryziony. I następny ;). Umie sobie obgryzać niestety tylko przednie łapy, tylne kłują okropnie :P
Tu: Groszek, Kubek. Tam: Niebieski, Cudak, Łaciaty, Jeżyk, Gruby (znany kiedyś jako Pinky), Artur, Buba
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ostre pazurki

Post autor: Paul_Julian »

Mój Kropuś tez obgryza. Zawsze ma ładne króciutkie pazurki.
Po obcinaniu pazurków na chwilę przesuwam po pazurkach taką kostką polerką :
http://top-nails.pl/index.php?p94,blok-polerski-bialy
Jak sie dobrze chwyci łapkę , to szczurek nawet nie poczuje , a pazurek nie bedzie taki ostry. Nie polecam używania zwykłych pilniczków (kostka jest miękka) , bo to nieprzyjemne uczucie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Ostre pazurki

Post autor: ol. »

Po tym jak swego czasu koty ćwiczyły się na moich nogach w pierwszych wspinaczkach a zapomniawszy się używały ich jako drapaka - szczurze drapanki to pieszczota :D

Ja podcinam tylko wtedy, kiedy pazury zaczynają przeszkadzać szczurom (np. czepiają się dywanu) - w praktyce oznacza to, że podcinany jest jeden pazur u jednego szczura ( jest zdeformowany po wypadku i krzywo rośnie) :P .
Reszta radzi sobie sama. Jedni strzygą sami, inni - nie; ale nawet ci, którzy strzygą (a jeden robi to szczególnie krótko), jeśli zdaży im się wchodzić lub ześlizgiwać po mnie w pionie - drapią, nie ma na to siły, w końcu taka ich rola :)
gutki.szczurki
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 8:30 am

Re: pazurki

Post autor: gutki.szczurki »

a ja mam bardzo prosty, przyjemny, szybki, CO NAJWAŻNIEJSZE BEZBOLESNY sposób. Przy domu mam betonowy filar, lub ścianę otynkowaną. Przykładam szczurka do ściany i delikatnie puszczam a on chcąc wejść wyżej lub się trzymać drapie pazurkami. Po 3 sekundach jego walki, zsuwania się po ścianie ma idealnie skrócone pazurki. Nie drapią skóry, a i ogonek jest zadowolony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”