pazurki

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

pazurki

Post autor: knautia »

co do papieru ściernego, too próbowałam, ale efekty ścierania były niewielkie...
poza tym chyba pylił bo szczura miała jakby podrażnione oczka i ciągle boki koloru papieru...
zrezygnowałam z tego pomysłu...
Neave
Posty: 211
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 3:44 am

pazurki

Post autor: Neave »

Wstawiłam moim kamienie i próbowałam je tak ustawić żeby musiały po nich przejść a i tak zawsze znalazły droge naokoło :) Mała chyba jednak znalazła inny sposób... Juz 2 raz złama sobie pazur...
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

pazurki

Post autor: falka »

Ja obcinam na "gerberka". Stawiam porcję gerberka w ciężkiej miseczce pod lampką, znaczy w dobrze oświetlonym miejscu i na 30 sekund ;) mam wolną rękę... coraz lepiej mi idzie, ostatnio udało mi się oprócz 6 tylnich obciąć też 2 przednie z jedenej łapki . Ja obcinam, bo Iset ma jakąś alergię i strasznie się rozdrapuje... :(
hefi
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 8:40 am

pazurki

Post autor: hefi »

A my właśnie wróciłyśmy od weta :) Niunia troche przestraszona i była spokojna jak nigdy :) Ale pani była bardzo miła i zrobiła to raz dwa :)
Na pytanie ile ta usługa kasztuje powiedziała że nie ma problemu :) i jak chce to moge wrzucić jakąś złotówke do puszki dla zwierzaków... chyba na jakieś schrnisko czy lecznice :)... oczywiście dorzuciłam się w postaci 5zł... :hyhy:
Wampiria
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:12 pm

pazurki

Post autor: Wampiria »

jakos nie mam odwagi sama obcinać im pazurków... Królikowi obcinałam specjalnymi cążkami.. Ale szczury mają te palce jakieś takie mniejsze :P na razie nie jest jeszcze aż tak źle, ale przyznam, że nawyk wchodzenia pod bluzkę staje się dla mnie bolesny ;)
Ostatnio zmieniony wt lis 07, 2006 11:44 pm przez Wampiria, łącznie zmieniany 1 raz.
Yhmi
Posty: 90
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:14 pm

pazurki

Post autor: Yhmi »

ja jestem zła i paskudna i obicnam pazurek (jeden przerasta po jakimś urazie) ludzkimi cążkami do paznokci. biorę szczura podnoszę z tyłu łapkę i przy odrobinie szczęścia mam 5 sekund na ciachnięcie pazura :hihi:
Obrazek
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

pazurki

Post autor: Azi »

Raz obcinał pazurki mojemu szczurkowi wet, potem doszłam do wniosku, że wolę sama. Mam całkiem dobry sposób : dać szczurkowi coś w przednie łapki do jedzenia (np. suchu chleb), on się tym zajmuje, a ja spokojnie obcinam pazurki na tylnych łapkach. Sposób działa na wszystkie szczurki z jakimi mialam do czynienia. A jak nie mamy nic do dania w łapki, to wystarczy spokojnie obcinać pazurek, po jednym. Złapać szczurka, wziac łapkę, obciąć pazurek, puścić, znów złapac itd, aż w końcu wszystkie będą obcięte. Najważniejsze to cierpliwośc i spokój.
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

pazurki

Post autor: zebra »

Ja po pierwszym skracaniu u weta postanowiłam spróbować sama. Większość prób uwieńczona była sukcesem, ale tylko u nóg, rączek się nie dało i już :pupcia: Ale że te pazury na rękach jakos nigdy nie były za długie, to wystarczyła interwencja weta co jakiś czas. Zauważyłam jednak taką prawidłowość, że jak się za często obcina, to strasznie szybko rosną...
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

pazurki

Post autor: Kagero »

ja ze szczurzymi pazurkami do obcięcia stawiam się u wetki. jeśli chodzi o Charlie, to jest to bardziej przy okazji, bo musi mieć regularnie obcinane ząbki (kiedy zaczynają przerastać, zawijają się pod spód... ja chcę dla niej jak najlepiej a ona się później na mnie boczy; zwłaszcza, że sama ją do tych obcinań ostatnio trzymałam O_o). sama wolałabym nie próbować na razie z obcinaniem: nie mam odpowiednich cążków a poza tym boję się, że mimo wszystko mogłyby się kluchy ruszać i zacięłabym za daleko (wprawdzie miazgę ładnie u nich widać, ale do najcierpliwszych one z pewnością nie należą). kiedyś może się odważę na takie zabiegi w domowym zaciszu, jednak mamy tutaj same szczurze problemy zdrowotne i, póki co, zajmuje się tym nasza wetka.
Quod me nutrit me destruit.
Meggi
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 25, 2006 6:18 pm

pazurki

Post autor: Meggi »

Hej, ja jakoś nigdy nie obcinałam pazurków szczurkom a miałam ich 3. Nie zauważyłam,żeby im to bardzo przeszkadzało wręcz przeciwnie. Ich łapki i pazurki są tak delikatne więc po co narażać je na stres.To nie są wielkie zwierzęta i ich pazurki też są małe.Ja zawsze miałam samiczki więc może one mają pazurki krótsze niż samce :lol: Każdy jednak robi jak uważa
Kiedyś Fila,Matylda-teraz Rita Tequila
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

pazurki

Post autor: Lazanka »

[quote="lukaszmilicz"]bierzemy pudełko po butach - kupujemy arkusz bardzo drobnego papieru ściernego (koszt około 2,50 ) wklejamy na spód pudełka. i każdego dnia na 4-5 minutek szczurka tam wkładamy i bawimy się z nim. Myślę że to co przyrasta w jeden dzień na pewno się zetrze i to z zapasem[/quote]

hmm ale szczurek nie chodzi tylko na pazurkach... czy to aby nie spowoduje poranienia poduszeczek na spodach lapek?

Z reszta ja nigdy nie obcinalam moich szczurom pazurkow - owszem miewaly dlugie ale nigdy tak by im zaczelo to przeszkadzaac - a ze mnie podrapia no cuz - trudno zdarza sie i juz.
-=Lazanka=-
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

pazurki

Post autor: maua_czarna »

co do papieru sciernego, to na 100% bylo cos o tym na forum kiedys,tez czytalam,ale nie stosowalam. raz w zyciu,na samym poczatku obcinalam Myszy pazurki,sama o to dba:)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
adel14
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 29, 2006 9:26 pm

pazurki

Post autor: adel14 »

A ja mam problem :drap: . Chodzi o to że mój Benio ma coś nie tak z przednią łapką jak tak patrze to ona jest cały czes taka skulona (ta łapka) pazurki ma dość dłucie a pod jednym jest strup (właśnie przy tej łapce). A jak go zaboli i mnie uchla :oops: ??? To obcinać czy nie? :roll:
Ostatnio zmieniony czw gru 14, 2006 11:18 pm przez adel14, łącznie zmieniany 1 raz.
BENIO- zemną od
13.12.006r
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

pazurki

Post autor: Lazanka »

strup i "skulona lapka" to najprawdopodobniej wynik naderwania pazurka. Zostaw na razie malego w spokoju - niech lapka sie spokojnie zagoi i przestanie bolec nim zaczniesz cokolwiek przy niej robic.
-=Lazanka=-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”