pazurki

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kapka
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:33 pm

pazurki

Post autor: Kapka »

Tagi: obcinanie, przycinanie, skracanie, cięcie, pazurów, pazurków, domowe, metody, sposoby


Czy ma ktoś metodę jak obciąć pazurki szczurkowi, zeby mu sie to źle nie kojarzyło w przyszłości. Jak wiadomo ogonki sa bardzo ruchliwe i ciężko je utrzymać w jednej pozycji. Ja mam zbyt miękkie serce żeby go tak ścickać, coby się nie ruszał...
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

pazurki

Post autor: czarny mag »

Jak masz tak miękkie serce to porpostu poroś o to veta. Ja wiem żeby nie przycinać za blisko paluszków bo można coś z żyłkami nababrać.
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Kapka
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:33 pm

pazurki

Post autor: Kapka »

No ja wiem jak przyciąć, kiedys obcinałam swojemu psu, ale pies to się nie wiercił tylko grzecznie siedział :) a taki ogon, to zaraz się niecierpliwi
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

pazurki

Post autor: falka »

Ja daję ulubionego kubusia albo gerberka :) ściur się przysysa do mieczki a ja chwytam łapkę i obcinam pazurki :) ale pewnie nie jest to uniwersalny sposób. Najlepiej postawić miseczkę w dobrze oświetlonym miejscu żeby było widać gdzie ciąć.
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

pazurki

Post autor: roenna »

zamiast weta lepiej obciąć samemu (jelsli jestesmy w stanie;) )
mniej stresu dla szczurka ( wiecej dla nas :lol: )
ja polecam ogona uglaskac, wymęczyc ;) ... zeby sie zrobił taaaaki senny i.... do dzieła :D
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

pazurki

Post autor: Fam »

pamiętaj przy tym, ze nie mozna ucinac za blisko lapki, jak ogonek ma przezroczyste pazurki, to widac, gdzie jest ruzowy fragment, tam pazurek jest ukrwiony, obcinaj tylko koncowki, a z jedzonkiem to pomysl jest swietny :)
za tęczowym mostem: Karolcia
tool
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 8:56 am

pazurki

Post autor: tool »

Dopiero od niedawna mam szczura i dziś zostałam uświadomiona,że należy obcinać pazurki.Szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać.Co ile należy obcinać szczurowi pazurki???
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

pazurki

Post autor: Fam »

lezeli pazurki nie przerasyają, (nie zawijają cie za bardzo pod spod, nie sa za dlugie i nie przeszkadzają szczurkowi) to nie tzreba ich skracac, mozliwe, ze naturalne scieranie im wystarcza, jezeli maluch duzo biega po ruznych powierzchniach to sciera szponki. wtedy obcinanie moze nie byc potrzebne, lepiej sie z ostrymi pazurkami bedzie wspinal.

acha i jeszcze mozna obcinac tez same koncuwaczki, nawet jak pazurki nie sa za dlugie, wtedy kiedy przeszkadzają tobie (tzn. jezeli ogonek cie nimi kaleczy bo np. tak jak moja lubi chodzic pod koszulką)
za tęczowym mostem: Karolcia
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

pazurki

Post autor: max_misiu »

Ja tam uwazam ze nie trzeba wcale obcinac pazurkow szczurkow.. Moze troszke drapia skore te pazurki ale jednak wizyta u weterynarza to jest ogromny stres (bylem wczoraj i dzis.. i widzialem jak szczurak siem zachowywal.. biedaczek :( ) A jak samemu obciac to troszke ryzyka jest- nie wiesz czy za daleko nie obetniesz.. nie wiesz czy nie szarpnie lapka.. lepiej dac sobie spokoj jesli nie jest to konieczne - ja tak mysle. a Wy?
BB: 9124890
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

pazurki

Post autor: morzeszek »

moja genjalnie obgryza pazurki jak tylko siedzi i sie nudzi to obgryza
ma to pomnie ja też obgryzam:P
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

pazurki

Post autor: douchee »

Moja szczurcia ma prawie 6 m-cy i ani razu nie obcinałam jej pazurków. Nie wiem czy ściera je sobie chodząc po badylach, które leżą w kuchni (w klatce też mają kije), czy sama coś z nimi robi. W każdym razie nie mam konieczności. Druga, która ma 5 m-cy, również ma nie obcinane pazury, bo są po prostu krótkie :D
:)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

pazurki

Post autor: limba »

Klucha raz miala pazury przycięte..ale byla pod narkoza więc sie nie wiercila ( wyjasniam że nie pod narkoza do obciecia pazurkow :wink: tylko amputacji kawalka ogonka) ..ale teraz zauwazylam ze dziewuchy same gdzies (nie wiem gdzie sobie scieraja...Za to Frese chyba nie ominie ta "przyjemnosc" bo szponiachy jej sie robią...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

pazurki

Post autor: knautia »

w sumie to nie moge powiedzieć, żeby to była jakaś straszna konieczność- pazurki mojej niuni nie rosną aż tak, żeby jej się coś deformowało, przynajmniej na razie- odpukać, ale przycinam troche u tylnych łapek, bo są dłuższe. te przednie więcej pracują :) robie to tak, że biore szczurcie jak sie tego nie spodziewa, śpi na przykład- wiem, że nieładnie, ale tylko wtedy jest na tyke oszołmiona, że sie tak strasznie nie wierci- na ramie, wyciągam łapke myk, myk, odwracam pacjentkę na drugą strone myk, myk i po sprawie :) chociaż może za delikatnie to robie, bo i tak mnie drapie :wink:
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

pazurki

Post autor: Fam »

moja ma zwyczaj wlazena za dekolt i bardzo bolesnie mnie kaleczyla, teraz obcinam sama, za pierwszym razem jest ciezko (boisz sie mocno lape zlapac, bo szczur sie wyrywa, albo uciac za daleko) potem wyczuwasz i jest spoko, wcale to nie przeszkadza w spinaniu tak bardzo jak myslalam ze bedzie, zamiast wbijac pazury lapie lapkami material i zaciska lapke. wiekszosc szczurow ma przezroczyste pazury jesli tak, to obcian sie tak zeby nie naruszyc rozowej czesci, jak nie to poprostu same koncowki do miejsca takiego naglego przewezenia
za tęczowym mostem: Karolcia
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

pazurki

Post autor: EmDżi »

mam pytanie strasznie boje się obciąć pazury ogonkowi a do weta też nie chcę iść - byłby ktoś na tyle miły błagam aby mi pomóc obciąć???? jestem ze szczecina bardzo Was proszę - a jeżeli niestety nikt nie będzie miał czasu to w ostateczności wie ktoś ile kosztuje obcięcie pazurów u weta??
dzięki z góry za odpowiedzi
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”