Czym myć szczura?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
OLusia od Skipi i Ronalda

szampon dla szczurów???

Post autor: OLusia od Skipi i Ronalda »

A mój Ronald jest czyściochem i się sam kąpie w filiżance przeznaczonej do picia....
Atomic_waste
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 18, 2003 11:38 pm

szampon dla szczurów???

Post autor: Atomic_waste »

Ja moją Mafie kąpie w żelu do mycia, firmy Johnson (czy jak to się pisze), jest od przeznaczony do mycia niemowląt, jest bardzo delikatny i chyba jeśli nie szkodzi dziecku które ma np tydzień czasu, to chyba nie szkodzi też szczurkowi
Obrazek
Iru

szampon dla szczurów???

Post autor: Iru »

Moja Buffy kąpie się co dwa dni w zlewie w łazience :) a najlepsze jest to że sama to robi ^_^ nie trzeba jej zmuszać :)
Piotras
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 10, 2004 6:35 pm

szampon dla szczurów???

Post autor: Piotras »

mi weterynarz polecił kąpiel co trzy dni w krochmalu:) oczywiscie letnim, co trzy dni przez 2 tyg. jak miała problemy ze skorą, potem wyciagamy,wycieramy i nie płuczemy!!Ma podobno łagadzące działanie itd. zadziałało :lol:
szczurcie nasza Bella i Emi oraz my Piotras i Rhenata pozdrawiamy..a Beatrice macha do nas z nieba
OLusia od Skipi i Ronalda

szampon dla szczurów???

Post autor: OLusia od Skipi i Ronalda »

ale kąpiel co 3 dni.... nie za często??:?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

szampon dla szczurów???

Post autor: Mycha »

[quote="OLusia od Skipi i Ronalda"]ale kąpiel co 3 dni.... nie za często??:?[/quote]
Stanowczo za często! Wykąpać od czasu do czasu jest dobrze, ale kąpiąc co trzy dni zmywasz naturalną ochronę która zabezpiecza skórę przed bakteriami. Szczura można kąpać najwyżej co pół roku i to w ostateczności chyba, że ma jest chory i wymaga specjalnej kąpieli.
Jeśli będzie kąpany za często może mieć np. łupież a od tego niedaleka droga do łuszczycy którą bardzo trudno się leczy.
P.S. Edytuję- źle mnie zrozumiano- odpowiadam na pytanie Olusi(...) :wink:
P.S2 I pracuję nad sobą :P
Ostatnio zmieniony sob cze 05, 2004 10:59 pm przez Mycha, łącznie zmieniany 1 raz.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

szampon dla szczurów???

Post autor: Wadera »

Tutaj jest mowa o kapieli leczniczej :) Ciekawy patent na krochmal :]
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

szampon dla szczurów???

Post autor: Ania »

Jakby nie patrzeć - krochmal jest leczniczy dla skóry. Równie dobrze działa mleczko powstałe z zalanych małą ilością wody płatków owsianych (też krochmal). Wygładza, ujędrnia i bardzo szybko łagodzi podrażnienia. Minus jest taki, że u niewielkiej ilości osób występuje uczulenie na krochmal - nie wiem jak ze szczurem ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Piotras
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 10, 2004 6:35 pm

szampon dla szczurów???

Post autor: Piotras »

chodziła własnie o kąpiel lecznicza i co trzy dni przez 2 tygodnie a potem juz nie ,krochmalu nie spłukujemy i szczurka tylko sie wyciera on sam sie uczesze itd. nie zaburza on flory bakteryjnej na tyle zeby zaszkodzic a pomaga w chorobach skory.polecam jak cos
papap
ps.to była alergia skorna u szczurci,miała cholerne strupki
szczurcie nasza Bella i Emi oraz my Piotras i Rhenata pozdrawiamy..a Beatrice macha do nas z nieba
KIRA ÂŁOBUZ

szampon dla szczurów???

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

A cos takiego jak Oillatum dla alergików i na taką wanienke jak dla dziecka daje sie 1 nakretke i nic wiecej sie nie robi , moja ciocia tak kąpie swojego synka i potym nawet nie smaruje go oliwką ani niczym jest czyściutki i nie tłusty ja po oliwce wiem ze są jeszcze takie zele i mydła .Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

szampon dla szczurów???

Post autor: Ania »

Oilatum bardzo natłuszcza z tym, ze jest to olejek do kąpieli a nie do mycia, spora różnica. Wlewa się 1 nakrętkę na 10 cm wody w wannie. Myslę, że na odrobinę wody w misce wlać nalezy nie więcej niż kilka kropel (albo odmierzymy strzykawką 1 ml olejku).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

szampon dla szczurów???

Post autor: Gucio »

Ostatnio mi Tequilla zwiała do takiej zdjętej leżącej na ziemi rurze od komina w tunelu i wytjść nie chciała. to przechyliłam rure i wyszła. Ale jakaś inna: od spodu była śnuiżnobiała a wyszła czarno-czrna. Po prostu calutka czarna. To co zrobić z takim brudasem ani na rece wziąść bo zaraz i ty sie czrena zrobisz to ja wykąpałam. Troche letniej wodu malusieńko naprawde malutko Sunsilka żółtego i ją wymyłam. I żadnęj alergii. Ale nie radze bo może jakiemuś innemu zaszkodzi. Na swojej też nie bede próbować więcej...
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Szare myd?o

Post autor: KaRa »

Słuchajcie czy mogę wykąpać szczura w szarym mydle? ponieważ szare mydło ma działania antybakteryjne. Kiedyś wet zalecił umycie psa właśnie tym mydłem gdy miał lekke zkaleczenie na łapie i później wodą utlenioną polać. A właśnie Shadow skaleczył się na grzbiecie i chciałam mu tak też przemyć, na wszelki wypadek. Nie zaszkodzi mu to? Bo psu szybko się zagoiła rana,
Obrazek
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Szare mydło

Post autor: jokada »

szczerze mówiąc do mnie to nie przemawia
nie słyszałam żeby jakies specjalne antybakteryjne działanie miało, bo niby z czego

można znaleść inne odkażające preparaty

a szare mydło chyba strasznie wysusza skóre :?
sour
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:37 pm

Szare mydło

Post autor: sour »

to prawda ze ma dzialanie antybakteryjne.mialam kiedys okropna rane na kolanie (maly wypadek) ktora nie chciala sie goic.pielegniarka zalecila szorowac(tak!szorowac!) ja goraca woda z szarym mydlem.pomoglo.a jak brat byl maly mial wiecznie jakies skaleczenia na rekach ktore tez nie chcialy sie goic i lekarka kazala je moczyc podobnie jak u mnie w goracej wodzie z dodatkiem mydla.ladnie sie zagoily.ale w sprawie szczura doradzac nie bede ;) chociaz mysle ze nic mu sie nie stanie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”