Czym myć szczura?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czym myc szczurka?

Post autor: Cyklotymia »

Ja moich panów wykąpałam w płynie do higieny intymnej. I się nie drapali ani nic z tych rzeczy. Nienawidzą kąpieli, więc tylko w wyjątkowych sytuacjach pozwalam sobie uczynić im ten afront i wykąpać ich porządnie.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Izold »

Wybaczcie że odkopuje, ale mam pytanie, a nie chce zakladać nowego :)
Dziś siedziałam w domu, więc wiadomo, zrobiłam generalne porządki- mycie klatki itp.
I nagle patrze, a moje ciury, pod pachami, w zgięciach nóg (tam gdzie mają bioderko i nóżkę, jak i wewnątrz, jak i na zewnątrz) mają okropne pomarańczowe ślady, plamy, etc. wiem że to od szczojków, więc śmierdzą, ale nie wiem co z tym zrobić? wpakować szczury do prysznica, czy lepiej wziąć jakąś szmatkę i delikatnie im to podszorować, albo zostawić? ale uwierzcie, śmierdzą gorzej niż stado kucyków. :-X Wiem że po kąpieli szczury mogą śmierdzieć jeszcze bardziej niż przed kąpielą, więc kompletnie nie wiem co robić. wymycie klatki i wymienienie wszystkich szmatek i hamaczków troszkę zredukuje ten smród? (Normalnie go nie czuję, moja mama zawsze wchodzi, zaciąga się i mówi "ale one śmierdzą!", dopiero wtedy wiem że trzeba posprzątać. Natomiast teraz ja zaczęłam je czuć, a mama nie wchodzi do mojego pokoju, za to zakupiła kilka odświeżaczy powietrza, i co chwile psika przez drzwi mojego pokoju)
Liczę na szybką odpowiedź.
W razie czego, gdybym została zagazowana, niech ktoś przejmie moich śmierdzieli.
Pozdrawiam. ;)
moniskua
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 12, 2010 5:26 pm
Lokalizacja: Głogów

Re: Czym myć szczura?

Post autor: moniskua »

czy uzywal ktoś może http://www.zooo.pl/images/daphnia_hau_biki.jpg takiego szamponu ? niby jest dla psów, ale jak pisze 'dla wyjątkowo wrazliwych psow i drobnych zwierząt futerkowych' . Sprzedała mi go pani w sklepie zoologicznym mowiąc że nadaje się dla szczurów a ja dopiero w domu zorientowałam się że to typowy psi szampon i nie wiem co teraz zrobić ???
efix
Posty: 144
Rejestracja: pt lis 05, 2010 7:17 pm

Re: Czym myć szczura?

Post autor: efix »

Mi wet polecił nizoral ale zaznaczył, ze to nie jest wskazane zbyt często. Raz na 3 miesiące jakos tak..
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czym myć szczura?

Post autor: noovaa »

Nizoral jest na łupież ..

Ja, jak kąpałam swoje szczury, użyłam mydła dla niemowlaków :). Antyalergiczne, delikatne i ładnie pachnie. Psiego bym się bała chyba użyć, choć nie mam pojęcia z czego jest zrobiony.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
efix
Posty: 144
Rejestracja: pt lis 05, 2010 7:17 pm

Re: Czym myć szczura?

Post autor: efix »

Tak wiem. Wet mówiła, żeby użyć jak biały Boluś będzie żółty :)
Awatar użytkownika
ArisaH
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 11:55 pm
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Czym myć szczura?

Post autor: ArisaH »

Ja dziś wykąpałam mojego Kazika choć panicznie boi się wody i był to dla niego rpzerazliwy stres to uwierzcie mi musiałam, śmierdziało gorzej jak od niewykastrowanego kociaka. Uzyłam dosłownie kropelkę szamponu przeciwłupierzowego fructis . Kazik ma teraz aksamitne futerko i nie śmierdzi ale boję się że takie zwykłe ludzie szampony mogą mu zaszkodzić. Jak to jest, rzeczywiście trzeba się uzbroić w psi lub inny specjalny szampon, bądz mydło, czy może próbujecie kąpac swoje ogonki w waszym mydełku bądz szamponie?
"Nawet jeśli niebo zmęczy się błękitem, nie gaś nigdy światła nadzieji"
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czym myć szczura?

Post autor: noovaa »

a temat w którym piszesz, przeczytałaś ?:>
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Paul_Julian »

ArisaH pisze:Kazik ma teraz aksamitne futerko i nie śmierdzi ale boję się że takie zwykłe ludzie szampony mogą mu zaszkodzić.
Zaszkodzi, oczywiście. Przeczytaj chociaz kilka stron wstecz, albo choćby kilka postów.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Kluska123 »

Mi się w ogóle nie podoba ten pomysł z myciem ciurów :(
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
olewka
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 6:18 pm

Re: Czym myć szczura?

Post autor: olewka »

A ja wlasnie wykapalam obie dziewczynki i doznanie dosc traumatyczne, mam cala podrapana reke, ale zapach byl okrutny (mam podobnie jak ktos wyzej: mlodsza spi na starszej i siusia, wiec obie sa przesiakniete zapachem moczu). Sprzatam co 2-3 dni i piore wszystko w klatce, ale walka ze szczurzymi nawykami to jak z wiatrakami: ja chce im dac ladniejszy zapach w dobrej intencji, a one, majac ten sam pomysl siusiaja na mnie :D
btw, uzywam poleconego w zoologiku szamponu dla gryzoni.
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Czym myć szczura?

Post autor: macik001 »

Ja nie ufam szamponom z zoologa. Nawet tym dla psów.

Ja raz musiałam wykąpać swojego szczura. Obawiając się rąk w sznytach wzięlam nalałam wody do transportera, tak żeby łapki zakryło. Wpakowałam tam szczura i dałam mu czas na przekonanie się do wody(to możliwe?!). Gdy nabierałam płynu do higieny intymnej zakrywałam wieko transportera żeby szczur nie zwiał. Gdy chciałam go ostatecznie opłukać, dałam go pod kran i szczur wyglądał jak mop :)
Sposób dobry, bo moje ręce były całe, w nienaruszonym stanie :D
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Sky »

Próbowałam dwa razy, za pierwszym razem jakoś poszło, bo szczurki nie wiedziały, o co chodzi. Wykąpałam w delikatnym, rumiankowym szamponie dla dzieci - bambino chyba. Mokry szczur specyficznie pachnie :P

Za drugim razem było już gorzej, wiedziały o co chodzi i wyrywały się niemiłosiernie. Ręce miałam całe podrapane, od dłoni, po ramiona.
Kąpałam szczurki w misce z ciepłą wodą, tak 4-6 cm, żeby tylko je zamoczyć. Ale i tak panika straszna, mimo tego, że czasem same lubią się popluskać w miseczce z wodą, nawet cały łepek wkładają.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym myć szczura?

Post autor: mikanek »

Ja zaczynam małymi kroczkami, daję im płytką kuwetę z wodą, szczury ochoczo do niej włażą..moje ręka też tam siedzi i chlapie na szczurki, one na nią..a generalnie przymierzam się do wyszorowania Bubu..Pożegnałam się już z nadzieją, że ta kobieta zechce kiedyś zadbać o własną higienę. Teraz się zastanawiam czym, do wyboru płyn do higieny intymnej, szampon dla świnek morskich czy kupić bambino ???
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Czym myć szczura?

Post autor: KITEgirl »

ja bym wzięła bambino
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”