Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ibra & Baron Filip

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: Ibra & Baron Filip »

Przepytalam Weta 'czy kapac i jak kapac' no i sie dowiedzialam, ze Szczurka kapiemy TYLKO wtedy, gdy:
1. biedaczek jest chory i jest mu to do czegos potrzebne / sam sobie nie radzi :((
2. ma biedaczek rozwolnienie i... niewskazane byloby zeby jeszcze to wpapusial - a jak sie sam myc zacznie to wpapusia bez watpienia :(
3. przydarzyla sie draniowi eskapada, w wyniku ktorej... co tu kryc... cuchnie niemilosiernie :x
4. Szczurek jest namietnym pluskaczem - tylko wtedy: zamykamy okna, ciepla woda ma byc, nie wrzucamy Futrzaczka - SAM ma sie kapac no i wycieramy D E L I K A T N I E futerko.

Testy z Fifim i jego Mlodszym Braciszkiem odbeda sie najprawdopodobniej w polowie przyszlego tygodnia ;)
potegaspokoju

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: potegaspokoju »

Szczurki poprostu nie lubią zapachu octu :(  
Ania a może wiesz czym zastąpić ocet aby było pobobne "zdrowotne" działanie :?:
ocet z powodzeniem mozna zastapic kwaskiem cytrynowym, a najlepiej wycisnieta cytryna. :?
Dirty McGirt

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: Dirty McGirt »

HEllo wszystkim !!Ja jeszcze nigdy nie kapałęm swojego szczurka..i narazie troszke się boje go kąpać.Nie wiem czy wogule jest mu to potrzebne ,bo czyszcze mu "mieszanko" co pare dni i moj szczurek nie śmierdzi.Czy to nie wystarcza??Zresztą nie chcę chłopaka stresować ;) .Napiszcie jak najszybciej i najbezpieczniej wykąpac szczurka.Pozdrówka!! :D
AMStafF

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: AMStafF »

nigdy nie widzialem zeby maly ( mlody ) szczur sam wchodzil do wody
dorosle widzialem jak plywaja same i nie trzeba ich wrzucac na sile
ja mam szczura juz 2 miesiace i widze ze on powoli zaczyna lubic wode, postawilem mu w klatce miske z letnia woda i nie raz widzialem jak w niej przesiaduje i nurkuje
Alexiel

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: Alexiel »

Moja śp. Bandytka przepadała za wodą - uwielbiała się kąpać i pływać w wannie - oczywiście w letniej czystej wodzie i na głębokości takiej żeby czasami mogla podeprzeć się tylnimi łapkami :).
Oczywiście po kąpieli nastepywało gruntowne wycieranie - i nie wiem czy na myśl o wycieraniu nie cieszyła się jeszcze bardziej :)
A moje maleństwa Furia i Ignaś jeszcze nie miały kontaktu z wodą, jeszcze się przekonamy :)
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: maua_czarna »

no to jeszcze tak:wydaje mi sie ,ze moja Myszka ma alergie.jutro bede ja kapac w ziolkach,ktore zalecila mi Mycha w innym temacie.czy do takiej leczniczej kapieli tez dodawac ocet?
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
KIRA ÂŁOBUZ

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Myśle ze jeśli w klatce zyje kilka szczurów i lubią sie mietośić to nieunikniony jest smrodek bo podczas snu szczury poprostu na siebie sikają . Z doświadczenia wiem ze jeden szczur kturego klatka jest regularnie sprzątana nie śmierdzi . Wiec jeśli mamykilka szczurów to choćbyśmy sprzątali 2 razy dziennie to i tak nic nie da . Ja swoim szczurom sprzątam co 2 dni regularnie (zapisuje) i one i tak śmierdzą to znaczy nie jest to odur ale czuć moczem i myśle ze w moim przypadku kąpiej co jakiś mieśąc jest nieunikniona . A szczurasy nawet chyba zeczynają lubić kapiel szczegulnie mydlenie i wycieranie ale zauwazyłam ze jak jest odpowiednio ciepła woda to i polewanie lubią;)
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: OlaA »

Właśnie dzisiaj zrobiłam mojej Poli test na przyswajalność wody i musze ze smutkiem stwierdzić,
że nie cierpi wody. Uciekala z nie jak oparzona, a było tam tylko z 1cm glebokosci :(
Pola dołaczyla do klubu hydrofobów :wink:
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Golo
Posty: 31
Rejestracja: pn maja 31, 2004 2:14 pm

Ja to bardzo ?adko k?pie mojego szczórka tylko mocze r?ke...

Post autor: Golo »

Ja to bardzo żadko kąpie mojego szczórka tylko mocze ręke i głaszcze go dzięk czemu on jest namoczony a następnie wycieram go połowicznie dlatego że do reszty to zmusza go to do lizania sierści no i po chwili jest on suchy :wink:
SZCZUROman
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

RE: Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: Kora »

Podzielam zdanie, jeśli szczuras ma awersje to na silę nie wolno go zmuszać do kąpieli!!!!
Dodawanie wszelkich detergentów to oczywisty absurd.
Jeśli już to myślę że latem jak jest bardzo gorąco wstawienie lub postawienie przy klatce małego pojemnika z woda jest wskazane i wtedy dajemy wolna „łapkę” milusińskim.
Co do octu jestem sceptyczna, rozpuszcza wapń (wiem, nie taka ilość) ale to jednak nie materiał tylko sierściuszek(osobiście klnełabym gdyby mnie jakiś wielkolud do takiej „kąpieli” wrzucił ;-P )
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Wojtek0202
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 29, 2008 4:58 pm

Re: Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: Wojtek0202 »

Ja miałem niedlugo wykompać swojego szczurka ale po tym temacie jeszcze o tym pomyśle...ale ten ocet to na pewno dobry pomysł:(.




Pozdrawiam
Wojtek0202
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 29, 2008 4:58 pm

Re: Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: Wojtek0202 »

Ja ostatnio swojego szczurka musiałem wymyć w "nizoralu" :/ oczywiście wet kazał bo świnka morska mojej siostry jest chora na grzybice a mój Bobek miał z nią ztyczność musiałem go wymyć w tym szamponie żeby jakieś tam zarazki wymyło :p
Mruczka14
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 12:02 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: Mruczka14 »

Witam
Jaka temperatura wody ma być do kąpieli szczurka (*C)?
Pozdrawiam
loveniczek
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 15, 2009 2:23 pm

Re: Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: loveniczek »

ANIU!
Jakiś czas temu napisałaś,że kąpiel z dodatkiem octu może poprawić kondycję skóry.
Mój szczurek wciąż się drapie i czasem nawet rani sobie skórkę. Nie zauważyłam pasożytów, a jednak coś go męczy. Czy mogę go wykąpać, czy jedynie pogorszę sprawę?
dotychczas kąpałam go raz, w samej wodzie, kiedy paskudnie wybrudził się farbą. Bardzo mu się nie spodobało. Teraz przenieśliśmy się na nowe mieszkanie, nie wiem czy kąpiel go jeszcze bardziej nie zestresuje.
Proszę o poradę.
serkos
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 16, 2010 10:35 pm

Kąpiel

Post autor: serkos »

Tagi: zamoczenie, zmoczenie, zalanie, mokra, mokre, mokry, głowa, pyszczek, uszy, czyszczenie, osuszanie, suszenie


Witajcie, mam problem związany z kąpielą szczura jest już (bardzo stary?) ma powyżej 3 lat. Ostatnio przeżył częściowy paraliż co spowodowało utrudnienia w poruszaniu główką a dokładniej "wykrzywiło mu ją" i bardzo utrudniło poruszanie się (przewracanie się). Dziś podczas kąpieli "przewrócił się" zanurzając łepek w wodzie. I w tym problem teraz biedny się męczy i nie wiem co robić.
Próbowałem uszka przeczyścić mu delikatnie pałeczkami do uszu, lecz nie pozwala sobie pomóc. Ma cały czas zamknięte oczka (wina szamponu?) używałem nizoralu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”