Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: Ania »

Tagi: kąpiel, mycie, zdrowe, zdrowa, potrzeba, mycia, umycia



Z gory zaznaczam, ze zadna kapiel nie jest dobra, jesli jest 'na sile' bo co z tego, ze zwierzak bedzie pachnial ladniej skoro na psychike podobnie nie zadziala? Warto sie zastanowic dlaczego szczura kapiemy: czy nie dlatego, ze nam przeszkadza jego zapach?
Zapewniam wszystkich ze czeste (czyli normalne) zmienianie sciolki niweluje powstawanie przykrego zapachu na futerku a ogon...Jak szczur uzna, ze jest brudny to sam go sobie umyje :)

Jesli nasz pupil lubi kapiel, to najlepsza dla niego bedzie woda z odrobina octu ( 1 lyzeczka llub lyzka na 5 litrow cieplej wody)

Ja swoich maluchow nie kapalam ani razu i nie zdazylo mi sie, zeby smierdzialy (zmieniam sciolke srednio co 2 dni). Raz sprobowalam je wykapac ale tak piszczaly, ze w koncu nie wykapalam. Dla testu wlozylam im miske z ciepla woda do klatki, i co zrobily? Otoz zrobily z niej sobie toalete. Widac wiec jhaki stosunek maja niektore szczury do wody.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
besn

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: besn »

ciekawa rada .. ja sie jednak nie odwaze tego octu wlac .. za ostry , a co do zapachu smrod , zalezy jak kto to rozumie moze powodowac zielkso , znaczy siano , zanosi on te sianko do domku i sie onie pociera .. niektore siana nawet ze sklepu maja specyficzny zapach i w normalnym otoczeniu czasem to smierdzi, i wpierw sprawdzcie to bo wykompiecie szczurka a za 2 dni bedzie znowu smierdzial ;)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: Ania »

Heh :) nie bedzie smierdzialo. 5 litrow wody jest dostatecznie duza iloscia na lyzke octu, nie bedzie czuc najmniejszej zmiany zapachu. Jesli tego nie zrobisz - mozesz uszkodzic ta delikatna powloke na jego skorze. Ocet zmienia ph wody i powoduje, ze woda jest bardziej przyswajalna przez szczura i lepiej czyni jego delikatnemu cialku :)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: Mycha »

Potwierdzam! Woda w klatce to bardzo dobru pomysł! Ale szczurki też niezłą kąpiel robią sobie w wanience z piaskiem oczywiście spcjalnym dla gryzoni:D Moje szalały z radości kiedy im włożyłam wanienkę z piaskiem :wink:
To fakt że jeśli szczur śmierdzi to jest zaniedbany! Nie można do takiej sytuacji dopuścic! Jeden z mojich szczurków jest wzięty od pewnego chłopaka który uwarzał że choć go mył, codziennie mu trocinki zmieniał to on dalej śmierdział- biedny szczur! Chciał bo wypuścić na wolność, ale go przygarnełam. Jedna kąpiel i oczywiście czyste trocinki, odrobina miłości i szczurek jest czysty i pachnący... siankim :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
rozyn

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: rozyn »

Jedyne co mnie dziwi to po co ten ocet ? hmmm sama mówiłaś że nie kompałaś szczurków więc nie wiesz czy jest to bezpieczne... pozatym może dlatego piszczy bo do wody wlałaś ocet :wink:
JaszczurkA

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: JaszczurkA »

Ocet jest typowym sposobem by zmienić ph wody na bardziej korzystne dla skóry. Moja mama płukała psa wodą z octem. W niewielkim stężeniu nie ma się czego obawiać. A w ogóle szczury myją się doskonale same językiem i łapkami ;-)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: Mycha »

Spróbowałam tak jak mówicie. Dokładnie odmierzyłam wodę ale to sie szczurkom nie podoba. Na początku nie chciały wogłóle wyjść, a potem zaczęłam zastanawiać się dlaczego. Okazało sie że nie odpowieda im delikatny zapach wody. Wkońcu ja go czułam a szczurki mają przeciesz dużo lepszw węch.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: cos »

A możeby tak dać sobie spokój z kąpielami szczura skoro to nie jest dla niego dobre?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: Mycha »

Kąpiel jest dobra, ale żadko i jeśli szczur ją lubi :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: cos »

Niestety mój Ig nie lubi kąpieli. :( Szkoda tyle się naczytałem jak szczurki pływają pieskiem. :cry:
lasche

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: lasche »

a jak przygotować taką kąpiel? chodzi mi głównie o ilość wody? czy taki szczurek się nie utopi? 8)
cos

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: cos »

Nalewasz do miski wody i dajesz do niej ok 2 mililitry wody na 1 litr. Oczywiście nalewasz tyle wody żeby szczur się nie utopił.
mala sol

re

Post autor: mala sol »

wedlug mnie zapach czy jak niektorzy twierdza smrod szczurkow jest specyficzan wonia i nie da sie jej zneutarlizowac... wzystkie czynniki skladaja sie na specywiczy "aromat" wokol szczurka... wiem to tez na przykaldach innych zwierzat... a mialam ich naprawde sporo i to roznych... a co do kompieli to by szcurek byl czysty jest zbedna... zmiana trocin i jezyczek szcura sa wystarczajace do tego...
moj szcurek uwielbia wodne kompiele... praktycznie jest to dla niego dobra zabawa...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: Ania »

Myszko, no ... oczywiscie, ze znam inne sposoby na zmiekczenie wody :) plyn do kapieli, proszek do prania, soda oczyszczona, plyn do plukania tkanin :) jednak takich sposobow do zmiekczania ph wody przydatnej do kapieli szczuraskow - oproocz octu - nie znam.
Jak Twoje szczurasy sa zdrowe po zwyklej kapieli to sie ciesze.

Do rozyna: pytasz, skad moge wiedziec, ze kapiel z octem dla szczura jest zdrowa skoro nigdy szczura nie kapalam? . Czytaj uwazniej to co pisze, nie kapalam nigdy szczura, ktorego mam aktualnie, wczesniej mialam samca, ktorego meczylam ta czynnoscia i bylaby to ostatnia rzecz, ktora powtoorzylabym w tej chwili z moja nowa szczurzyca (chyba, ze jak nizej - ze wzgledow zdrowotnych). Moj poprzedni szczurek mial wysypke na skorze, przez co kapiele w wodzie z octem poprawialy mu kondycje skory.

Jesli chodzi o kapiele ze wzgledu, ze 'wlascicielowi cos nie pasuje' to jestem zupelnie przeciw. Czy ktoras z osob, ktorej nie podoba sie zolte futerko naturalnie bialego - niechetnie znoszacego kapiel szczura chcialaby byc obcieta na lyso przez fryzjera 'bo jemu sie tak podoba' w momencie, gdy idziemy do zakladu w podobnym, ale niekonkretnie takim celu? :) I jest to zupelnie niebrutalny przyklad, rownie dobrze mama moglaby mi sie za dzieciaka kazac kapac w szambie bo 'tak przyjemnie jej pachnie'. Na szczescie mialam normalne dziecinstwo :) Czy warto zmuszac szczura (jesli szczur widocznie nie akceptuje kapieli) do moczenia futerka w czyms dla niego nieprzyjemnym? (ta wersja jest dla osob, ktorym nie pasuje przytoczone wyzej 'zolte' futerko).

Pozdrawiam.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
philosophos

Najzdrowsza kapiel dla szczura.

Post autor: philosophos »

Ja w kwestii formalnej. ;) Twardość wody a jej odczyn (pH) to dwa różne czynniki określające właściwości wody. Ja swoich szczurków nigdy nie kąpałem, gdyż twierdzę, że same sobie świetnie radzą z własną higieną. Mają swoje sposoby - spryciarze. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”