Ile powinien ważyć szczur?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: ogonowa »

Szczur koleżanki był u Weta, (bo coś mu się z okiem robiło) i przy okazji kontrolka wagi.
Wyjął wagę postawił ogona na niej i mówi:
-o 110!To dużo jak na szczura!(wet)
[ja prawie krzyknęłam, nie wiedziałam ,ze z niego taki chudzielec]- czy on nie powinien ważyć więcej? (ja)
-Nie, no skąd !Przecież to takie malutkie zwierzątko!(wet)

Wet jakiś chyba nienormalny..
Szczura ma od 2 miesięcy może tak półtora ,a jak go dostała to był taki sporawy dość..Wiec nie wiem ile ma ale powiedzmy ,ze z 3 miesiące tak
Ile taki szczur powinien ważyć ?
Tak z 200g chyba..?

Co do weta:
ul.Niemodlińska [nie znam numeru]
Opole
Bliżej Dambonia, (niemodlińska jest długa)Koło szkoły British School
Weterynarz straszny, na gryzoniach nie zna się strasznie, cokolwiek się spytasz "to nie moja specjalizacja", ale jak przyszła zapłacić za leki to owszem.

Nie rozumiem ich..
Połowa postu jest takim ostrzeżeniem dotyczącym tego weta ale już nie chciałam rozdzielać.
Z góry dziękuje za odpowiedź :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Nina »

110 to maleńko na szczura w tym wieku. Kropek nie mający jeszcze 2 miesięcy waży więcej a to chucherko, które dopiero co odkarmiam.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: yss »

ogonowa: informację o wecie wklej w odpowiedni dział i wątek. wtedy będzie znaleziona przez szukających dobrego weta lub chcących uniknąć niedobrego weta :] tutaj zapomnij, że ktoś do niej dotrze.

110 to waży 6tygodniowy pędrak. szczur koleżanki jest poważnie niedożywiony, obawiam się. 3miesięczny szczupak ważył 260 a moim zdaniem to drobniutkie chuchro o cienkich kosteczkach. takie maleństwa o jakich piszesz miałam kiedyś u siebie z interwencji - samiczka której dawałam 6 tygodni jak do mnie przyjechała, okazała się 3 - 4 miesięczną [!] samiczką. byłam w ciężkim szoku. ale to była interwencja i naprawdę mocno zaniedbane szczury. kopnij koleżankę, bo wygląda, że głodzi zwierzaka :/
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: tamiska »

ja mam dwoch ok. 1.5 rocznych samcow i jednen wazy miedzy 600-700g a drugi ok. 440g. Oba sa zdrowe i wesole. Mysle, ze to tak jak u ludzi. Jeden jest duzy i gruby a inny maly i chudy.
margolka
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 19, 2008 7:57 pm

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: margolka »

Jezeli moja ok 5-6 miesieczna szczuzyca wazy 300g to jest okey?
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: S. »

margolka, tak. Moje mają 1,5 roku i ważą 310 g (jedna - grubasek 390 g).
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Nakasha »

Samce 3-miesięczne powinny ważyć ok 300 gram i to byłaby waga w normie. Dorosłe samce średnio ważą 450 - 600 gram.

3-miesięczne samice mogą ważyć 200 - 250 gram. Dorosłe samice średnio ważą 300 - 350 gram, czasem więcej.

Oczywiście waga zależy od wielkości szczura. Ogonki z bardzo licznych miotów i źle karmione na początku życia będą fizycznie mniejsze i szczuplejsze ;). A ogonki z mało licznych miotów i doskonale karmione będą duże i cięższe ;). Kwestia wielkości rodziców również jest istotna.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: yss »

nakasha, na moich 7 samiczek ani jedna po osiągnięciu dorosłego wieku nie zeszła poniżej 400 g. ważą od 420 do 500 :) skąd te średnie bierzecie? :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Nakasha »

Głównie czytając tematy i patrząc na wagi, które są podawane.

Np. w SHSRP w regu minimalna waga dorosłej samicy sierstnej, aby mogła być kryta, to właśnie 300 gram :).

Większość samiczek jednak nie dorasta do 400 gram ;). Dlatego to jest średnia ;). Ja też mam dorosłe samice ważące po 400 gram :D, ale mam też takie, które ważą 250 ;).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Vella »

yss pisze:nakasha, na moich 7 samiczek ani jedna po osiągnięciu dorosłego wieku nie zeszła poniżej 400 g. ważą od 420 do 500 :) skąd te średnie bierzecie? :D
W życiu takiej kobyły nie miałam ;)

Uncyjka się ostatnio spasła: w dniu pierwszych urodzin ważyła aż 315 gramów*
Dorodna dziewucha :D


*Tak, właśnie "gramów" a nie "gram", tak jak 10 kilogramów a nie "10 kilogram".
Dopełniacz "gram" jest dopuszczalny tylko w języku potocznym, jako określenie ilości alkoholu (100 gram wódki).
A skrót to "g", bez kropki. Nie stawia się kropki po skrótach jednostek miar i wag.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Nakasha »

Możemy zrobić ankietę :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: yss »

vella, jeśli to było do mnie o tej kropce, to zauważ, że na końcu zdania często stawia się kropkę....... jak to miało miejsce w tym przypadku.

a ja naprawdę mam takie szczury, niektórzy widzieli na żywo, spasiona jest tylko lily, gytha chuda, magrat szczupła, flarka troszkę przytyła ale niedużo, bo waży 450 g bez kropki :) perditę jak zmierzyłam ostatnio od nosa do pupy, wyszło 28 cm, reszta nie jest dużo krótsza. szczury mam z różnych źródeł. gdybym miała jednego takiego, nie kłóciłabym się, ale nie mam ani jednego poniżej 400 [chyba nawet poniżej 420] i byłam w szoku że bywa inaczej, a jak mi ktoś mówi że średnia to 300 - 350 to nie wiem jak to rozumieć, baby miały 350 jak miały 4 miesiące :)

nakasha: czemu nie, tylko jak? :) wyciągać średnią wagową ze stada? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Vella »

yss - gdybym pisała personalnie to bym odpowiednio zaadresowała wypowiedź, dołożyła cytat, etc.
Przeleć posty, wiele osób tego nie wie, warto więc taką informację wrzucić, n'est-ce pas? :)

Wcale nie wątpię w ogrom Twoich szczurzyc. Ale z pewnością wyrosły powyżej przeciętnej :)
Szczerze mówiąc nie wiem ile moje poprzednie kobity ważyły (albo nie miałam wagi, albo pozapominałam), ale do ogromnych chyba żadna - miałam ich kilkanaście, góra 25 - nie należała (może z wyjątkiem utuczonej przez mamę Śrubki-Pakerki).
Prozac też był raczej przeciętnych rozmiarów, a w porównaniu z olbrzymami, które widziałam na wystawie, to wręcz mikrusek.
Waga może nie poraża, ale brzuszki, skubane, to mają okrąglutkie ;D
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Ashka
Posty: 21
Rejestracja: wt sty 08, 2008 2:55 pm

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Ashka »

To może ja się podepnę :) jak byłam ostatnio z moim dorosłym samcem u weterynarza, który go ważył to sprawdził w takiej fachowej książce ile powinien ważyć dorosły samiec - 300 - 500 gram. Mój Leonek wyszedł na grubaska - 650 gram... :D
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: yss »

Vella: za to chłopców mam niedużych :)
ale uważałam do tej pory, że 7 szczurzyc to niezła próbka gatunku... i reprezentują jakąś tam średnią. anabolików im nie dawałam! :) normalną karmę i to nietuczącą, sucha karma, warzywa, owoce, czasem jogurty/kefiry lub twaróg, raz w tygodniu kurczak albo ryba..... brzuszek miała naprawdę tylko lily :)

ale 28 cm na długość [na wyciągniętym szczurze] to byłam zaskoczona. kilka razy mierzyłam, bo mi się wierzyć nie chciało. nie wiem ile mają dokładnie pozostałe, bo nie chcą skubane grzecznie leżeć.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”