Ile powinien ważyć szczur?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Szczuruś mutant???

Post autor: merch »

Santa moje szczury ważą od 400- 600 gram samiczki, samce z miotu ode mnie wazą do900 gram 200-300 , to jakies kilku tygodniowe maleństwa
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczuruś mutant???

Post autor: Ewqa »

Czy szczurek jest duży czy gruby?
Może jak jest duży, ma poprostu geny dzikiego szczura, które są większe niż te domowe.
Zmierz go ile ma długości i dodatkowo ile ma ogonek i napisz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

Szczuruś mutant???

Post autor: Santa99 »

Trochę duży trochę gruby. Długość bez ogona 23cm, ogonek 20cm, cały 43cm. :shock:
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczuruś mutant???

Post autor: Ewqa »

To cos jak moja Luna: trochę duża i troche gruba ale nie za bardzo. A poza tym samczyki są zwykle dużo większe i cięższe.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Szczuruś mutant???

Post autor: Guślarka »

[quote="Santa99"]Długość bez ogona 23cm, ogonek 20cm, cały 43cm. :shock: [/quote]Nie martw się. Mój mierzy 25cm bez ogona. I też jest trochę gruby ;)
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
małolata
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 15, 2004 11:36 pm
Kontakt:

Szczuruś mutant???

Post autor: małolata »

mój mir jest dorosły(ma rok) i waży 500gram, ale ni jest gruby,taki wsam raz.moja fotka maial rok i 5 miesiecy i wazyła 366 gramm jak umierała(ale nie schudła nic przed smiercią)
Szakira [']-12.04., Foteczka['] 11.04-13.04.06. ;(
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Szczuruś mutant???

Post autor: Niuniak »

Stefan jak żył ważył 800gram :) ale on był troche przygruby :P
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Szczuruś mutant???

Post autor: an »

Sputnik Masterton wazy ok. 900 gramow... i kto tu jest mutantem? :)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Szczuruś mutant???

Post autor: Mikulinka »

an, 900? Mój Zgredek wydawał mi się olbrzymi, a waży tylko trochę ponad 500 gram.
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

Szczuruś mutant???

Post autor: Santa99 »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, po prostu według mnie to był mutant w porównaniu ze szczurem kuzynki ;)
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczuruś mutant???

Post autor: PALATINA »

Mój Gareth waży 600g :D
śp.Benjaminek ważył 700g
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
-megi-
Posty: 229
Rejestracja: wt mar 07, 2006 5:24 pm

Szczuruś mutant???

Post autor: -megi- »

[quote="merch"]Santa moje szczury ważą od 400- 600 gram samiczki, samce z miotu ode mnie wazą do900 gram 200-300 , to jakies kilku tygodniowe maleństwa[/quote]

?? nie obraź się, ale po tym twoim poście przejrzałam twoja galerię...
no i coż, moim skromnym zdaniem twoje szczurki są dość zapasione, żeby nie powiedzieć otyłe
Z tego co wiem od mojej wet to tak otyłość jest naprawdę bardzo szkodliwa dla zwierzaków, a dodatkowo szczurom ogranicza im naturalna zwinność i gibkość
Mam nadzieję że mój post nie zostanie odebrany jako atak
Za tęczowym mostem FRYTKA, CHILI :*

Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Szczuruś mutant???

Post autor: merch »

Otyłość nie jest dobra napewno natomiast ja uważam ,ze mam jednego szczura do odchudzania, pozostała jest ok. Niestety sklonnośc do gromodzenia tłuszczu jest różna , obecnie otyłość mojego szczura jest wynikiem długiej choroby innego - jedzenia kalorycznego musiało być tyle żeby nie zabrakło dla tego który ledwo co coś skubna lub polizał. Natomiast długośc moich szczurów tez jest większa srednio 23-24 cm bez ogona z ogonem 44-45 . Jeden z moich szczurów jest wręcz chudy widać mu wszystkie kostki a i tak waży 430 gram . tak czy innaczej podręcznikowo masa dorosłego szczura podręcznikowo to od 300 do 800 srednio , poza tym z moich obserwacji wynika ,ze szczury rozną większę jak są
dłużej przy matce i jakoś nikt mnie nie przekona ,ze szczurus odłaczonu w 3 tygodniu przez to, ze mniejszy bedzie zdrowszy, ale mozesz mieć swoje zdanie.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
bastet
Posty: 44
Rejestracja: pt gru 07, 2007 12:04 pm
Lokalizacja: wrocław

Odp: Ile powinien wa?y? szczur?

Post autor: bastet »

Uff troche mi ulzylo..dlugo szukalam teego teamtu..wczoraj zwazylam moje dziewuchy..Fibi 200g Freya 250 g-obie w wieku ok 5 mcy
JUz sie balam ze waza za malo..sa sprawne..dostaja urozmaicone jedzenie(heh maja bardziej urozmaicone menu ode mnie)ale lekki strach byl..na szczescie Wasze posty mnie uspokoily troche a Kali (ok 2 lat)kiedy byla wazona przed operacja guza wazyla ok 450 g i wcale nie jest jakos ociezala..moze dlatego wydawalo mi sie ze pannyw  porownaniu z nia sa male szczegolnie Fibi
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ile powinien wa?y? szczur?

Post autor: limba »

Na prszyszlosc >>TUTAJ<< sa podane orientacyjne liczby dotyczace podstawowych parametrow zyciowych, takze i wagi :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”