Ile powinien ważyć szczur?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Nakasha »

Ankieta: przygotuję jeszcze dla samców, ale to wieczorem :D

http://szczury.org/viewtopic.php?f=34&t=21414
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: kinia1345 »

Właśnie zważyłam swoje szczury i obydwa ważą ponad 400g czy to źle?
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Babli »

Samce czy samiczki ?
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: kinia1345 »

Samiczki i dodam, że mam je już od prawie półtorej roku.
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Babli »

Hm.. Jak dla mnie to całkiem dobra waga. Moja największa dziewczyna waży 500.. inna 400, ale nie widać po niej tego, bo jest ładnie zbita :)
yagdub
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 2:34 pm

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: yagdub »

To jest jaknajbardziej odpowiednia waga dla szczurzyc :)
Wiem jestem hipokryta.
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Mja »

Martwię się o moje albinoski, chyba są za maleńkie i wydaje mi się, że nie rosną tak jak powinny, w ogóle mało jedzą, no ale może porównuję z dorosłymi i tak mi się tylko wydaje...

Mają około 3,5 miesiąca i ważą: 172 i 165g. Z tego co tutaj czytam to raczej źle :/

Jak do mnie trafiły (20.04) miały podobno 2 miesiące.
Notatki z pierwszego ważenia mam z dnia 05.05 - 160 i 150g. Każde kolejne (co tydzień) to kilka gram do przodu, no ale czy 15g na miesiąc to nie jest za mało?

Edit: to są labiki... Gdzieś mi się nawinęło na forum, że te szczury z laboratorium mają tendencję do maleńkości, ale nie wiem czy jest w tym coś z prawdy, no bo co mogłoby być tego przyczyną?
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Izold »

Moja tequila też jest chuda,niewiem ile waży i nie mam jak tego sprawdzić,Bura wydaje mi się taka w sam raz a Wirus waży tyle ile pół paczki cukru (taaak,stare metody ważenia. :D ) a Kwasek odrobinke mniej od wirusa,chyba przydałaby się im jakaś dieta a nie tylko obżeranie się po pachy :D


Mja a może daj labiczkom dietkę tę co podała Mycha na pierwszej stronie (olej oliwek z oliwek,jakieś orzechy itp.) to może troszkę ciałka dostaną?
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Naixinka »

Mja jeśli to labiki, to kompletnie nie masz co się martwić. Ja mam labinkę z wrześniowej akcji, urodzona ok. sierpnia, więc już trochę miesięcy ma, a waży na chwilę obecną 200g. Jak do mnie trafiła, ważyła 150g. U nich naprawdę to chyba norma, oczywiście są wyjątki, ale w większości niestety są to, takie kruszynki, nadrabiają uroczym charakterkiem ;)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Nakasha »

To zależy od laba :D ale niestety bywa, że w labach chyba nie kontrolują rozrodu tak jak powinni, bo sporo labiczków jest małych i drobnych.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: merch »

w hodowlach licencjonowanych szczurow laboratoryjnych szczury samice Wistar w wieku 3 misiecy powinny wazyc 300 gram , takie sa zalecenia odnosnie wieku i wagi samic dopuszczanych do rozrodu, czesc badan chocby na dzialanie teratogenne lekow niestety prowadzi sie na ciezarnych szczurzycach.
Mniejsze wistary to ewidentnie jakies lewe, z zle prowadzonego rozrodu prawdopodobnie wrecz nielegalnego, przypadkowego, o le sie orirntuje obecnie nie wiele laboratorium ma zgode na rozmnazanie , do badan kupuje sie szczury ze specjalnych licencjonowanych hodowli i one musza byc standaryzowane- innaczej badania bylyby niewiarygodne , szczury z grp kontrolnych musza przezywac i przyrastac innaczej np analiza przyrostow wagi pod wplywem okreslonych substancji nadawalaby sie do wyrzucenia. Niestety prawdopodobnie niektore laby zasluguja wylacznie na skarge do prokuratury straz zwierzat i nie wiem co tam jescze.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: smeg »

Ważyłam moją szczurkę tydzień temu i wyszło 105 g. Ma niby ok. 3 miesiące, ale jest z zoologa, więc może sami tam dokładnie nie wiedzieli. W jaki sposób można ją trochę podtuczyć? Ogólnie ona dość mało je, najwyżej parę ziarenek karmy dziennie, do tego poskubie jakieś warzywka, jajko albo kawałek suchej bułki. Ale wygląda na zdrową i ma apetyt - chętnie przyjmuje smakołyki, tylko że zazwyczaj ich nie dojada.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Izold »

Smeg dużo orzechów i pestek dyni.
Moja Bura też była za chuda,i od kuzyna dostaliśmy pelno larw i takich długich tłustych czarnych robaków.Kiedy jej je dawałam w 2 tygodnia zmieniła się nie do poznania,a teraz wszystko zrzuciła i już nie kusi samcow ponętnymi kształtami ;)

Może robaczki to dobry pomysł? Wiem ze w panoramie w zoologu u mnie taka mała szufelka ich kosztuje 7 zł.
™Patrycja™
Posty: 41
Rejestracja: pn mar 23, 2009 7:18 pm

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: ™Patrycja™ »

Ile powinien ważyć prawidłowo 3 miesięczny szczur i roczny?
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: ogonowa »

Zależy jaka płeć..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”