[BIAŁYSTOK] polecani i niepolecani

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: [BIA?YSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: Landrynka »

Czyli gdzie iść? do canwetu czy do sano?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Odp: [BIA?YSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: Mageda »

Ja polecam dr Leończaka Marka, który przyjmuje na ulicy Kraszewskiego.
Od listopada przenosi się do Łomży.
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
Czarne Słoneczko
Posty: 16
Rejestracja: śr paź 24, 2007 10:59 pm
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Odp: [BIA?YSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: Czarne Słoneczko »

Hmmm... ja u tego pana Leończyka na Kraszewskiego leczyłam świnki. Jedna miała biegunkę, ale przywiozłam wszystkie, a niech obejrzy. Po podaniu leków wszystkie się gorzej poczuły, ta co miała biegunkę umarła, a dwie pozostałe... dostały biegunki. Jedna walczyła o życie, na szczęście się udało. Poza tym ta klinika istnieje góra 2 lata, kiedyś mieszkałam na Kraszewskiego, widziałam ich „narodziny”
Zło będzie zawsze tryumfowac, bo dobro jest głupie
Awatar użytkownika
suvennira
Posty: 49
Rejestracja: czw gru 27, 2007 9:41 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [BIAŁYSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: suvennira »

Hej, przeraszam, ze odnawiam temat, ale chcialabym powiedziec ze mialam kiedys chomiki:D kilka z nich chorowalo(ostatni zapalenie pluc mial), i odwiedzalam na przestrzeni lat wiele klinik i musze stwierdzic ze z wlasnych doswiadczen ze w Bialymstoku nie ma specjalistow od malych zwierząt. w tym na bialowny (juz go zlikwidowali)uspili mi pierwszego chomcia, (mial dziwna biegunke, ktora najpierw babka leczyla zastrzykami a pozniej kazala uspic), dwa razy bylam w tym canwet na zwycienstwa (z dwoma roznymi chomciami)i tam rowniez mi zabili zastrzykami ostatniego zwierzaka-zdech dzien po zastrzyku:( nie doczekal nawet drugiego na ktory mialam z nim jechac. Mial zapalenie pluc, i sama to zdagnozowalam czytajac charakterystyke chorob w interneie, ;/
Ze szczurkiem bylam tez uweta(przy antoniuku fabrycznym),od razu jak go nabylam, ale bylo tylko cos dziwnego z oczkiem, weterynarz(podziw) nie naciagnal mnie na jakies wielkie lekarstwa i nie zmyslal niewiadomo jakich chorob, powiedzial ze nie widzi zmian w oczku i profilaktycznie da mi kropelki. i tak wogole to wyszlo nato ze tobyl tylko wyciek poryfiny;] ale sama do tej pory nie jestem pewna, mial to oklolo 3 tygodni. kiedywyjechlam na tydzien posiedzial sam, przyzwyczail sie do miejsca to jak wrocilam to mial juz zdrowe oczko i do tej pory jest zdrowiutki
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [BIAŁYSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: Landrynka »

co do canwetu, to kilka lat temu zabili tam psa mojej znajomej.
naciągali ją na leczenie, które ie miało sensu. i kilkaset złotych poszło...

ja się chyba wybiorę do sano, podobno tam jest ok. wie ktoś w jakich dokładnie godzinach przyjmuja?

PS
a co my myślicie o lecznicy na zielonych wzgórzach? kiedyś sterylizowali tam moją kocicę, ale ja wtedy pięć lat miałam, więc nie pamiętam. poza tym miałabym blisko :) .
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

Re: [BIAŁYSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: lxxx »

Dla wszyskich potrzebujących informacja o lecznicy, gdzie można wykonać usg szczurkowi, lub innemu małemu gryzoniowi.

http://www.lecznica24.pl/

Kiedy szukałam takiej możliwości w Białymstoku, w większości gabinetów odpowiadano, że psu, kotu tak. Szczurowi NIE, i że najbliższe usg znajduje się w Warszawie.
Dziś byłam ze swoją szczurką (niejasne schorzenie wymagające obejrzenia jamy brzusznej), badanie wykonał bardzo sympatyczny lekarz, w gabinecie było perfekcyjnie czysto ( znam taki jeden, co pozostawia wiele do życzenia). Opis badania dostałam od ręki. Wizyta umówiona, bez czekania.
Przychodnia pracuje całodobowo, ale nie miałam konieczności (odpukać) korzystać.
Natomiast kiepsko wspominam próbę zawiezienia w nocy szczurki do lecznicy na białostoczku. Po wielu próbach dodzwonienia się o 23, pani bardzo starała się odwieźć mnie od zamiaru przyjechania ze szczurem argumentując brakiem chirurga, zawrotną ceną usługi, dobrym stanem zwierzaka i że do rana już niewiele czasu zostało :o
Malina
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 12:41 pm

Re: RE: [BIAŁYSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: Malina »

Przepraszam, że odświeżam temat ale nie mogłam edytować swego posta także muszę go zacytować i powiedzieć, że dziś już NIE POLECAM tej placówki. Wg mnie skiepścili się. Z ich pomocą straciłam psa i 3 szczurasy. Nie jestem weterynarzem i się na tej dziedzinie nie znam ale żeby pod rząd stracić 4 zwierzaków leczonych w tej samej przychodni? ??? Pozdrawiam.
Malina pisze:Przychodnia weterynaryjna "ZWIERZAK"
ul.Piastowska 11A Bialystok
085 74 123 94
czynne:
Pn-Pt 8-20
Sb 9-16
Nd 10-15
Specjalista od malych zwierzat jest
lek.wet Agnieszka M. Lenkiewicz
Serdecznie POLECAM ta klinike. Od wielu wielu lat lecza moje zwierzeta nie tylko szczury ale i moje psy i koty. Bardzo jestem zadowolona ze moje zwierzeta maja taka opieke.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [BIAŁYSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: noovaa »

W CANWET byłam z Adasiem na kastracji. Zabieg zrobili szybko i bez problemów. Użyli narkozy domięśniowej.

Szczurka nie wybudzali sztucznie, wyspał się i sam się obudził. Nie zakładali też kołnierza (wg. lekarza który robił zabieg jest to zbędne bo rzadko się zdarza by po kastracji lizał / gryzł szwy, a sam kołnierz będzie mu przeszkadzał i dodatkowo stresował).

Jestem zadowolona. Po zabiegu miał 3 razy antybiotyk (pierwszy wliczony w cenę). Antybiotyk podawany podskórnie, tak że szczur nawet nie poczuł. Podejście mieli dobre.

Cena 50zł za kastrację + 2x 10zł antybiotyk.

Tak jak przewidział lekarz, Adaś nie wykazywał zainteresowania szwami.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: [BIAŁYSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: gruszka1990 »

Bardzo polecam klinikę Canwet
Byłam tam dziś z moją szczurką, która ma krwawienie z pochwy. Przyjmował nas dr Łukasz Kachniarz. Widać, że zna się na rzeczy. Podejście do zwierzaków bardzo pozytywne. Obejrzał małą dokładnie, osłuchał. Zważył ją i zmierzył jej temperaturę.
Mała dostała 3 zastrzyki (jeden z antybiotykiem) i wskazania co do dalszego leczenia. Wszystko dostałam napisane dokładnie na kartce, wydrukowane, co bym to zaniosła do innego weta już w Poznaniu. Za 3 zastrzyki zapłaciłam 30 zł + pan weterynarz sprzedał mi jeszcze 4 kapsułki z lekiem na katar, oczywiście to dość drogo, bo 2zł za sztukę, ale podał mi nazwę i powiedział gdzie mogę to nabyć. Wrażenie bardzo pozytywne

Przychodnia weterynaryjna "Sano"
Byłam tam przedwczoraj z moimi 4 szczurami w celu obcięcia pazurków i diagnozy ich kichania. Pani doktor nie obcięła im pazurków, gdyż miała zbyt duże cążki, ale pokazała mi jak to zrobić w domu. Natomiast dziewczynki dostały Engystol (lek homeopatyczny). Pani b. sympatyczna (nazwisko zdaje się Kowalczuk-Jaszczur), ale miałam wrażenie że za bardzo się spieszy. W porównaniu do Canwetu wrażenie dość mierne. Zapłaciłam za wizytę 10 zł.
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [BIAŁYSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: noovaa »

Lek. wet. Łukasz Kachniarz nie leczy już w Canwecie. Co za tym idzie, nie mam już po co tam chodzić :P.

Otworzył własną przychodnię:

Amicus
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok.1 ( wejście od tyłu ).

pon-piatek 10-20
sobota 10-14
Wizyty domowe tel. 500368400


Strona w budowie, jak będzie to dodam :).

Polecam ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Jupiter
Posty: 34
Rejestracja: śr cze 06, 2012 7:19 pm
Numer GG: 17721838
Lokalizacja: Białystok

Re: [BIAŁYSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: Jupiter »

w Canwecie zabili mi myszkę.
nie polecam.

ostatnio przypadł mi do gustu właśnie Zwierzak - co prawda byłam z psem ale mi się podobało :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [BIAŁYSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: noovaa »

W tej chwili w canwecie nie ma chyba nikogo znającego się na gryzoniach.

Jedna świetna Pani doktor wyjechała nie wiem gdzie, a Pan Łukasz Kachniarz założył własną przychodnię ;). Więc do samego canwetu już nie ma do kogo iść.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Gaabi
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 7:55 pm

Re: [BIAŁYSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: Gaabi »

a ja chciałam spytać gdzie najlepiej obciąć pazurki szczurom i w jakiej cenie?
byłam już u dwóch wetów, to jeden jeszcze nigdy tego nie robił, a drugi ma za duże cążki
mam małą gilotynkę do pazurków, ale boję się sama ścinać, bo strasznie ruchliwe te moje szczurki :P
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [BIAŁYSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: noovaa »

Heh nie mam pojęcia kto u nas mógł już coś takiego robić. Ja swoim obcinałam sama.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
LadyPsychoSexy
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 24, 2014 10:57 pm

Re: [BIAŁYSTOK] polecani i niepolecani

Post autor: LadyPsychoSexy »

Z góry przepraszam, nie przeczytałam wszystkich postów, ale mniej więcej rzuciłam okiem i:

Ja bym Canwetu nie polecała. Z jakiej racji? Moim zdaniem nie maja podjescia do małych zwierząt. Kiedyś chodziłam tam ze szczurkiem mojego kolegi (on sam nie miał czasu, więc go w tym zastępowałam), szczurek miał rane na głowie i to co robił mu wet, po prostu sprawiło, że prawie zemdalłam. włozył mu w tą rane nożyczki, dość głęboko, bez żadnego znieczulenia, gmerał poł godziny prawie, krew lała się wszędzie... Z kolei szczurek mojego chłopaka miał problemy z ropiejącymi oczkami, na co lekarz kazał przemywać rumiankiem i nie zbadał nic więcej - nie osłuchał nawet, okazało się że był to objaw poważniejszej infekcji i szczurek zdechł.

Jeżeli ktoś ma samochód, chce się mu jechać kawałek dalej dla zdrowia szczurka polecam lecznice Biały Kieł w Wasilkowie na ulicy Grodzieńskiej 92, prowadzi je sympatyczne małżeństwo, mają świetne pojdejście do małych zwierzątek - moje szczury za każdym razem są starannie badane (osłuchiwane, sprawdzana skóra, brzuszek, jąderka), w tej chwili jestem tam często ponieważ mam problem z nowym szczurkiem. Do tego nie jest drogo, nie biorą pieniędzy za każdą wizytę (jeżeli nie dawali żadnych leków, ani nie przeprowadzali zabiegów) i na miejscu jest też sklep zoologiczny. Gorąco polecam, warto nadłożyć drogi dla takich dobrych specjalistów!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”