koktajl truskawkowy

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

koktajl truskawkowy

Post autor: Kaka »

Dziś z mamusią zrobilyśmy koktajl truskawkowy (mleko, truskawki odrobina cukru) i sobie pomyślałam że Wacek dawno nie pił mleczka. I wpadłam na pomysł aby dać mu trochę koktajlu truskawkowego. Wszamnął wszytsko i podstawek jeszcze wylizał :lol: Polecam, koktajl jest źródłem wapnia (mleko) i wielu witamin (truskawka) poza tym owoce zawierają fruktozę czyli cukier bardzo dobrze przyswajalny przez organizm. Truskawka dodatkowo ma działanie moczopędne przez co oczyszcza organizm z toksyn :thumbleft: Gorąco polecam :wink: Wykorzystajcie to zanim jeszcze jest sezon na truskawki :wink:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

koktajl truskawkowy

Post autor: moni »

Mleko u dorosłych osobników moze powodować biegunki.Zanika u nich bowiem enzym rozkładający laktozę.Także doradzam ostrozne stosowanie mleka u wszystkich zwierząt i natychmiastowe zaprzestanie podawania jeżeli pojawią się objawy ze strony przewodu pokarmowego.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

koktajl truskawkowy

Post autor: knautia »

z tego co wiem o mleku, to w przypadku ludzi jest tak samo, ale te nieprzyjemne objawy nie dotyczą mleka fermentowanego- kefiry i jogurty możnaby w tym przypadku podawać, ale jeżeli organizm ma cały czas mleko w pożywieniu nie powinien zaprzestać produkcji owego enzymu...
ale dietetykiem nie jestem, może ktoś wie więcej?
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

koktajl truskawkowy

Post autor: Kaka »

mleko w małych ilościach nigdy nie zaszkodzi (poza tym jest wskazana w diecie)
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

koktajl truskawkowy

Post autor: roenna »

Zamiast mleka proponuje pokrojone w kostkę kawałki truskawek wymieszać z odrobiną jugurtu. W małych ilościach nie powinno zaszkodzić :)
Nareszcie bedzie to jogurt jak z reklamy :lol:
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

koktajl truskawkowy

Post autor: knautia »

i takie rozwiązanie będzie najlepsze :D
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

truskawkowy koktajl

Post autor: Kaka »

no jak by nie było to zawsze się znajdzie krtytyka i nigdy w 100 % przez wszystkich nie zostanie poparte. Ludzie czy wy nie rozumiecie że mleko w bardzo małych ilo.sciach jest bardzo zdrowe??????????? zresztą co ja się będę odzywać i tak mnie araz skrytykujecie :-(
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

koktajl truskawkowy

Post autor: krwiopij »

tak pradwe mowiac, to nikt nie wie, na ile ono jest zdrowe... raz, ze panowie naukowcy sami sie zgodzic nie moga, dwa, ze mleko mleku nierowne... ja moim daje ryz z jogurtem lub odrobina smietany i kawalkami truskawek... lubia, choc nie przepadaja... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

koktajl truskawkowy

Post autor: Kaka »

Wacek nie lubi truskawki takiej w całosci "żywej", ale ten koktajl no to wychłeptał cały 8)
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

koktajl truskawkowy

Post autor: krwiopij »

moje tez wola truskawki zmiksowane z czyms... takie w kawalkach zdarza im sie oblizac z jogurtu i zostawic... :lol:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

koktajl truskawkowy

Post autor: ESTI »

A to się chyba zmienia też z wiekiem szczurka, albo ze zmianą upodobań...moja Mikunia nie jadła truskawek jako takich, a teraz wcina aż miło. :D
Obrazek
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

koktajl truskawkowy

Post autor: knautia »

no jak mam się przyznać to moja też nam podpija taki koktajl, ale truskawki same wypluwa :roll: jak M ją karmił z łyżeczki to wyrzucała truskawki do kubka, a chłeptała samą śmietankę :lol: , bo słodka była
"żywych" truskawek nie lubi, chyba że do zabawy- turla sobie :wink:
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

koktajl truskawkowy

Post autor: moni »

A moje wręcz przepadają za truskawkami.Wszystkie owoce im smakują co mnie bardzo dziwi.Dla poprzednich szczurów owocki były tym mniej lubianym składnikiem pożywienia.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

koktajl truskawkowy

Post autor: Zorlis »

Dla mojej szczurci największą atrakcją jest podkradanie mi truskawek i wynoszenie ich w kąt... Obliże trochę, skubnie i zostawi :P
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

koktajl truskawkowy

Post autor: limba »

[quote="Zorlis"]Dla mojej szczurci największą atrakcją jest podkradanie mi truskawek i wynoszenie ich w kąt... Obliże trochę, skubnie i zostawi :P[/quote]
Moje robia dokładnie to samo... :lol:
Wczoraj dostały jogurt z kawałkami oeoców...rano patrze jogurt znikl ale owocki slicznie wylizane zostały 8)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”