[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: gosja1 »

nienazwana, niestety, to tylko ładnie wygląda w klatce... Na wybiegach nie dbają zbytnio o miejsce sikania :P Poprzednie szczurki za to robiły bałagan w klatce, a na wybiegu mniej sikały...Nie wiem co gorsze :P
Te szczury dbają bardzo o miejsca, w których najwięcej czasu przebywają, np. hamaki, ich pudełko tekturowe (wymieniam tam szmatki co 1-2 miesiące (!)).. A jak się biegnie i siknie, to cóż, taki tam wypadek :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: nienazwana »

Aaaaa, no to muszę się pochwalić, że moje lejące w hamaczki i na półki świnki na wybiegach nie siurają wcale i nie robią kup. Ani jednej :D. Tylko moja Helka, typowa alfa, znaczy teren troszkę podsikując ;) . Ale ona tak ma :-\ . Jednak to nie moja zasługa, one już tak robiły od samego początku.
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: dorloc »

A moje Baby nie dbają o nic i leją wszędzie, czy to w klatce na hamaki, czy to na wybiegu. Wszystko zlane, jakby samcami były... Po prostu trzodę ronią i tyle...
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurówka
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 26, 2013 9:06 pm
Numer GG: 43604796
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Szczurówka »

Ja ze ściółek polecam Eko-Żwirek i Pinio :)
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: karolaina »

witam, ratunku!
moje szczurki od zawsze mają w klatce żwirek drewniany, najczęściej pinio. ale ostatnio pojawił się problem - ciuraki zaczęły go rozdrabniać, nie wiem czy nie zjadać, no i transportować sobie na górę - do sputników i koszyczków. także wszędzie jest pył, w klatce, na każdym pięterku, no i na zewnątrz.
moje szczuraki mają podejrzenie alergii, więc na pewno pył im szkodzi (drapią się) i trociny też nie wchodzą w rachubę.
może ma ktoś podobny problem?
dodam, że maluchy niestety sikają wszędzie, tylko na grubszą akcję schodzą na dół do kuwety.
Awatar użytkownika
Wokini74
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 28, 2013 10:58 am

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Wokini74 »

Ja ju sama nie wiem jakiej ściółki uzywać.Trociny moje maluchy jedzą,żwirek drewniany ok ale strasznie pyli( czy im to nie zaszkodzi na drogi oddechowe?) a ręcznik papierowy był najlepszy ,ale trzeba było zmieniać 3 razy dziennie.Więc ja już sama nie wiem co jest najlepsze na podłoże dla stadka szczurków????
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: nienazwana »

Dobry drewniany żwirek niepylący lub żwirek bentonitowy dobrego gatunku (znaczy droższy niestety :-\ ). Na ściółce się raczej nie zaoszczędzi bo niska cena oznacza zazwyczaj niską jakość (słabą absorbcję i pylenie min.) Trociny odpadają, ręczniki papierowe tym bardziej :-\
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: smeg »

Moim zdaniem można zaoszczędzić, np. zrębki drewniane są tanie, ale są jedną z najlepszych ściółek jakich używałam :) Niestety, Chipsi XXL są już tylko na niemieckim zooplusie, ale można zamówić zrębki wędzarnicze z allegro - jeszcze tańsze.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Hanka&Medyk »

smeg pisze:ale można zamówić zrębki wędzarnicze z allegro - jeszcze tańsze.
Smeg, a które (z którego drewna) polecasz?
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: nienazwana »

Pierwszy raz słyszę o czymś takim jak zrębki wędzarnicze ???. Nie pylą i nie śmierdziuchują szybko? Jakie najlepiej kupić bo na allegro zobaczyłam kilka rodzajów z różnych drzew? Różnią się również ceną. Czy te tańsze na allegro będą dobre czy od razu na próbę zamówić droższe (ale i tak tanie)?
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Hanka&Medyk »

Te tańsze są w mniejszych opakowaniach :) Wszystkie wyglądają dokładnie tak, jak Chipsi XXL i wg sprzedających są odpylone. Jeśli nadają się do wędzarni, to przypuszczam, że dla szczurów również będą dobre.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Hanka&Medyk »

Hanka&Medyk pisze:Te tańsze są w mniejszych opakowaniach :)
Poprawka - tańsze są olchowe/bukowe/dębowe/olchowo-bukowe, a droższe czereśniowe, ew. konfekcjonowane w jakieś śmieszne opakowania. Chipsi XXL są bukowe, więc tego bym się trzymała, ew. olchowo-bukowych.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: smeg »

Na drugim forum większość osób kupuje te: http://allegro.pl/zrebki-wedzarnicze-bu ... 06196.html w rozmiarze KL 04. Wydaje mi się, że są trochę drobniejsze niż Chipsi XXL, ale ponoć daje się je fajnie przesiewać łopatką. Sama kiedyś przesiewałam żwirki, ale chipsi było na tyle tanie, że po prostu wywalałam całość i wsypywałam nową porcję. Mało pylą, może nie chłoną jakoś cudownie moczu, ale moje szczury sikają głównie w swoje szmatki, w ściółce lądują głównie kupy. Nie śmierdzą zbyt szybko, ładnie pachną drewnem. Używam Chipsi od kilku lat, wcześniej wypróbowałam żwirki drewniane, bentonitowe, zbrylające i nie, ściółki kukurydziane i konopne, trociny - Chipsi jest moją ulubioną ściółką :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: nienazwana »

Chodziło mi o rodzaj drewna oczywiście a nie o rozmiar opakowania ;) . Zawsze większe w ostatecznym rozrachunku wyjdzie taniej niż opakowanie jednostkowe a papu nie woła, może poleżeć ;D Wiadomo, że się przyda, bo przynajmniej mi ściółki schodzi dużo, mam klatkę o kuwecie 100/60 cm.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Hanka&Medyk »

To zdecydowanie bukowe/bukowo-olchowe będą najlepsze :) i faktycznie te KL04 wydają się najrozsądniejsze, bo ani za duże, ani za małe.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”